Multimedia

Champions League: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός 3 - 0

Τετάρτη, 19 Μαρτίου 2014 23:39

Άδοξο αποκλεισμό από την προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ γνώρισε ο Ολυμπιακός, που πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο στο «Όλντ Τράφορντ» καθώς και μια  αμφισβητούμενη διαιτητική απόφαση στην ήττα με 3-0 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που με χατ-τρικ του Ρόμπιν Φαν Πέρσι προκρίθηκε στους «8» της διοργάνωσης.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Ο Φαν Πέρσι πανηγυρίζει το γκολ. Πίσω του διακρίνεται η αντίδραση του Γιάννη Μανιάτη.
REUTERS / PHIL NOBLE

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Γκικς και Πέρες στην αναμέτρηση.

Γκικς και Πέρες στην αναμέτρηση.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Ο Βαλέντσια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον Ν

Ο Βαλέντσια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον Ν'Ντιγκά του Ολυμπιακού.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Ρούνεϊ (δεξιά) εναντίον Μαρκάνο (αριστερά).

Ρούνεϊ (δεξιά) εναντίον Μαρκάνο (αριστερά).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Στο στιγμιότυπο Χολέμπας και Ρούνεϊ.
EPA / PETER POWELL

Στο στιγμιότυπο Χολέμπας και Ρούνεϊ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Ο Χολέμπας έπεσε άτσαλα πάνω στον Φαν Πέρσι και ο Κάιπερς έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Ο Φαν Πέρσι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και σημείωσε το 1-0.

Ο Φαν Πέρσι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και σημείωσε το 1-0.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Ο τεχνικός την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Ντέιβιντ Μόγιες δίπλα στον τεχνικό του Ολυμπιακού Μίτσελ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Γιάννης Μανιάτης και Αντόνιο Βαλέντσια.

Γιάννης Μανιάτης και Αντόνιο Βαλέντσια.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Προβληματισμένος ο Μίτσελ παρακολουθεί την αγώνα.

Προβληματισμένος ο Μίτσελ παρακολουθεί την αγώνα.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Ο Φαν Πέρσι με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 51ο λεπτό, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού και σημειώνει το 3 - 0.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός.
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Βέργος και Εβρά στη διεκδίκηση της μπάλας.

Βέργος και Εβρά στη διεκδίκηση της μπάλας.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Πανηγυρισμοί του γκολ από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Πανηγυρισμοί του γκολ από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Ικανοποιημένος ο Ντέιβιντ Μόιες.

Ικανοποιημένος ο Ντέιβιντ Μόιες.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ολυμπιακός. Η αντίδραση του Γιάννη Μανιάτη στο τέλος του αγώνα.

Η αντίδραση του Γιάννη Μανιάτη στο τέλος του αγώνα.