Multimedia

Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2

Πέμπτη, 25 Οκτωβρίου 2012 00:45

Πραγματοποιώντας την καλύτερη εφετινή ευρωπαϊκή εμφάνισή του, ο Ολυμπιακός νίκησε στη Γαλλία την Μονπελιέ με 2-1, σημείωσε την πρώτη νίκη στην εφετινή διοργάνωση, πήρε τους πρώτους βαθμούς και διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #1. O Φρανσουά Μοντέστο πανηγυρίζει την εκτός έδρας νίκη του Ολυμπιακού απέναντι στην Μονπελιέ.
EPA / GUILLAUME HORCAJUELO
O Φρανσουά Μοντέστο πανηγυρίζει την εκτός έδρας νίκη του Ολυμπιακού απέναντι στην Μονπελιέ.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #2. Ο σκόρερ του«χρυσού» γκολ των «ερυθρολεύκων» Κώστας Μήτρογλου πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του.
REUTERS / JEAN-PAUL PELISSIER
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #3. Ο Πάολο Μασάδο μετά το σφύριγμα της λήξης.
Ο Πάολο Μασάδο μετά το σφύριγμα της λήξης.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #4. Ο Κώστας Μήτρογλου πετυχαίνει στο 91ο λεπτό το 2-1 για τον Ολυμπιακό και χαρίζει στους «ερυθρόλευκους» την πρώτη τους φετινή νίκη στους ομίλους του Champions League.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #5. Η φάση του γκολ του Κώστα Μήτρογλου.
Η φάση του γκολ του Κώστα Μήτρογλου.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #6. Ο Κώστας Μήτρογλου πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε στο 91ο λεπτό με το οποίο Ολυμπιακός έκανε τη μεγάλη ανατροπή και πήρε τη νίκη μέσα στην Γαλλία επί της Μονπελιέ.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #7. Οι Πάολο Μασάδο και Χοσέ Χολέμπας μαρκάρουν τον Τζαμέλ Σαϊί.
Οι Πάολο Μασάδο και Χοσέ Χολέμπας μαρκάρουν τον Τζαμέλ Σαϊί.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #8. Το γκολ της ισοφάρισης από τον Βασίλη Τοροσίδη.
REUTERS / PHILIPPE LAURENSON
Το γκολ της ισοφάρισης από τον Βασίλη Τοροσίδη.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #10. Ο Βασίλης Τοροσίδης πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε με το οποίο ο Ολυμπιακός έφερε το παιχνίδι στα ίσια.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #11. Ο Βασίλης Τοροσίδης πανηγυρίζει μαζί με τους συμπαίκτες του το γκολ που πέτυχε στο 73ο λεπτό με το οποίο ο Ολυμπιακός ισοφάρισε το παιχνίδι.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #12. Μάχη του Χοσέ Χολέμπας με τον Αντονι Μουνιέ. REUTERS/JEAN-PAUL PELISSIER
Μάχη του Χοσέ Χολέμπας με τον Αντονι Μουνιέ. REUTERS/JEAN-PAUL PELISSIER
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #13. Ο Πάολο Κοντρέρας σε φάση από τον αγώνα μαζί τους Σαρμπονιέ και Κάρολ, αντίστοιχα.
Ο Πάολο Κοντρέρας σε φάση από τον αγώνα μαζί τους Σαρμπονιέ και Κάρολ, αντίστοιχα.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #14. Ο Χοσέ Χολέμπας με τον Ρεμί Καμπελά σε φάση από τον αγώνα.
Ο Χοσέ Χολέμπας με τον Ρεμί Καμπελά σε φάση από τον αγώνα.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #15. Ο Σαρμπονιέ ανοίγει το σκορ για την Μονπελιέ στο 49ο λεπτό.
Ο Σαρμπονιέ ανοίγει το σκορ για την Μονπελιέ στο 49ο λεπτό.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #16. Ο Σαρμπονιέ πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε με το οποίο άνοιξε το σκορ στον αγώνα.
Ο Σαρμπονιέ πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε με το οποίο άνοιξε το σκορ στον αγώνα.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #17. Μονομαχία στον αέρα μεταξύ των Μπεντιμό και Φουστέρ.
Μονομαχία στον αέρα μεταξύ των Μπεντιμό και Φουστέρ.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #18. Ο Βασίλης Τοροσίδης διεκδικεί την μπάλα από τον Τζον Ουτάκα.
Ο Βασίλης Τοροσίδης διεκδικεί την μπάλα από τον Τζον Ουτάκα.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #19. Φίλαθλοι της Μονπελιέ ενθαρρύνουν την ομάδα τους κατά την διάρκεια του αγώνα.
Φίλαθλοι της Μονπελιέ ενθαρρύνουν την ομάδα τους κατά την διάρκεια του αγώνα.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #20. Περισσότεροι από 1.100 φίλαθλοι του Ολυμπιακού ήταν στο πλευρό της ομάδας του Λεονάρντο Ζαρντίμ στην Γαλλία.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #21. Μονομαχία Κοντρέρας - Μουνιέ.
Μονομαχία Κοντρέρας - Μουνιέ.
Champions League: Μονπελιέ - Ολυμπιακός 1-2 #22. Ο Πάολο Κοντρέρας μαρκάρει τον Γκαετάν Σαρμπονιέ.
Ο Πάολο Κοντρέρας μαρκάρει τον Γκαετάν Σαρμπονιέ.