Multimedia

Euroleague: Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας (67-69)

Παρασκευή, 11 Μαρτίου 2016 23:23

Την πρώτη του ήττα μετά από 5 παιχνίδια και 4η σε 10 ματς του Top 16 της Euroleague γνώρισε απόψε ο Παναθηναϊκός στο Βελιγράδι από τον Ερυθρό Αστέρα με 67-69.

Τραγικός επιθετικά ήταν ο Παναθηναϊκός στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και παρά την υπερπροσπάθεια που κατέβαλλε στο τελευταίο 10λεπτο και την απίστευτη εμφάνιση του Ελιοτ Ουίλιαμς που πήγε μόνος τους να πάρει το ματς, ηττήθηκε δίκαια από μία ομάδα που χάρις στην «ολική επαναφορά» της στην 3η περίοδο έφτασε στην 6η της νίκη και υπερτερεί στην ισοβαρθμία των «πρασίνων» μετά το «διπλό» που έκανε μέσα στο ΟΑΚΑ. Ο Παναθηναϊκός έπεσε στην 4η θέση του ομίλου, ενώ οι Σέρβοι ανέβηκαν στην 3η και ουσιαστικά εξασφάλισαν την πρόκριση στα play offs.