LIVE: Ολυμπιακός - Ξάνθη

Σάββατο, 23 Μαΐου 2015 21:00
Updated:20:00
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Λεπτό προς λεπτό ο τελικός του κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Ξάνθη.

20:00Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Καλησπέρα σας

20:02Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Ξάνθη

20:03Σάββατο 23 Μαΐου 2015

20:05Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στο χορτάρι για ζέσταμα

20:08Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Στις εξέδρες του ΟΑΚΑ βρίσκονται μεταξύ άλλων ο Υφυπουργός Αθλητισμού, Σταύρος Κοντονής, και ο πρώην «ερυθρόλευκος» Φρανσουά Μοντέστο

20:12Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

20:14Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Για τον τυπικά γηπεδούχο, πρωταθλητή Ελλάδας, Ολυμπιακό: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Εντινγκά, Τσόρι, Ντοσεβί, Φουστέρ, Χάρα

20:15Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Και για την Ξάνθη: Κυριακίδης, Μπέρτος, Γουάλας, Γούτας, Καρυπίδης, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Κλέιτον

20:29Σάββατο 23 Μαΐου 2015

1' Σέντρα με την πρώτη κατοχή για τον Ολυμπιακό

20:35Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Χωρίς μεγάλη ευκαιρία για τις δύο ομάδες το πρώτο πεντάλεπτο

20:39Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Συμπληρώθηκε και το δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να έχει την κατοχή αλλά την Ξάνθη να κλείνει καλά τους διαδρόμους και να λειτουργεί καλά στο πρέσινγκ στο 3/3 του γηπέδου

20:40Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Λίγο νωρίτερα ο Ντοσεβί ζήτησε φάουλ στα όρια της περιοχής των φιλοξενούμενων, αλλά ο Κουκουλάκης άφησε σωστά να συνεχιστεί το ματς

20:47Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Στο τέταρτο κόρνερ της Ξάνθης ο Κλέιτον φαίνεται να δοκίμασε απευθείας, ο Ρομπέρτο απομάκρυνε και στην συνέχεια από διαγώνιο σουτ του Μπέρτου οι Ακρίτες κέρδισαν ακόμη ένα κόρνερ. Μετά από περίπου τέσσερα λεπτά, λύθηκε η πολιορκία στα καρέ της ομάδας του Περέιρα

20:49Σάββατο 23 Μαΐου 2015

20' Σέντρα-σουτ του Χάρα, κόρνερ

20:50Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Διαδοχικές σέντρες από τον Τσόρι, η μπάλα έφτασε στον Κυριακίδη μετά την τρίτη προσπάθεια του Αργεντινού

20:52Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ανεβάσει την πίεσή τους στον χώρο, αλλά η Ξάνθη αμύνεται καλά

23' Φουστέρ το σουτ, στα σώματα η μπάλα που περνάει για λίγο κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο

20:53Σάββατο 23 Μαΐου 2015

ACTION IMAGES/Takis Sagias

INTIME SPORTS/LATO KLODIAN
20:55Σάββατο 23 Μαΐου 2015

26' Πρώτη μεγάλη φάση του ματς, με τον Κλέιτον να σουτάρει από απόσταση και τον Ρομπέρτο να απομακρύνει με εντυπωσιακή απόκρουση

20:58Σάββατο 23 Μαΐου 2015

29' Η Ξάνθη πάτησε περιοχή, αλλά στο τετ-α-τετ του Βασιλακάκη με τον Ρομπέρτο η φάση σταμάτησε σωστά για οφσάιντ

20:59Σάββατο 23 Μαΐου 2015

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

10 τα φάουλ εις βάρος του Ολυμπιακού, μόλις 2 της Ξάνθης. Γενικά, διαιτητικά το ματς είναι άριστο

21:00Σάββατο 23 Μαΐου 2015

0-0 στο ημίωρο

21:02Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Έχουν ανάψει τα άιματα, με σκληρά μαρκαρίσματα, πρώτη κίτρινη του ματς στον Κλέιτον για φάουλ πάνω στον Μποτία

21:04Σάββατο 23 Μαΐου 2015

35' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Φουστέρ

21:06Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο Μαζουακού άφησε για τον Τσόρι, εκείνος σούταρε αρκετά ψηλά από την εστία του Κυριακίδη

21:11Σάββατο 23 Μαΐου 2015

42' Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη, από γύρισμα του Σολτάνι ο Μιλιβόγιεβιτς προλαβαίνει και παραχωρεί κόρνερ

21:12Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Το 9ο για τους τυπικά φιλοξενούμενους

43' Παραλίγο το γκολ για την Ξάνθη

21:13Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο Σολτάνι πήρε την κεφαλιά ανάμεσα από τρεις αμυνόμενους του Ολυμπιακού, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο και «έξυσε» την εξωτερική πλευρά των διχτύων του

Ο υφυπουργός Αθλητισμού Σταύρος Κοντονής (δεξιά).

21:14Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων, που θα ξεκινήσει να μετρά σε λίγο

21:15Σάββατο 23 Μαΐου 2015

1-0 για τον Ολυμπιακό

21:16Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Τραγικό λάθος του Μπέρτου,που θέλησε να γυρίσει πίσω την μπάλα με το στήθος, ο Χάρα έτρεξε στον χώρο, πήρε την μπάλα και με καλό πλασέ άνοιξε το σκορ δεύτερα πριν το ημίχρονο

Τέλος στο πρώτο μέρος με τον κακό Ολυμπιακό να προηγείται της πολύ καλής Ξάνθης με σκορ 1-0

21:17Σάββατο 23 Μαΐου 2015

ACTION IMAGES /ACTION IMAGES
21:19Σάββατο 23 Μαΐου 2015

21:27Σάββατο 23 Μαΐου 2015

O Ολυμπιακός προηγείται της Ξάνθης με 1-0.

ACTION IMAGES/Vasilis Maroukas
21:33Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Οι ποδοσφαιριστές επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο

21:34Σάββατο 23 Μαΐου 2015

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

21:35Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο προπονητές

21:36Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Το 1-0.

Πανηγυρισμοί για τους παίκτες του Ολυμπιακού.

Ο Χάρα πανηγυρίζει για το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ του τελικού.

21:40Σάββατο 23 Μαΐου 2015

51' Σκόραρε για δεύτερη φορά ο Χάρα, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ορθώς για οφσάιντ

21:42Σάββατο 23 Μαΐου 2015