LIVE: Ολυμπιακός - Ξάνθη

Σάββατο, 23 Μαΐου 2015 21:00
Updated:22:26
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Λεπτό προς λεπτό ο τελικός του κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Ξάνθη.

22:26Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για την περιγραφή αυτού του όμορφου τελικού. Καλό σας βράδυ

Οι Πειραιώτες κατακτούν το 27ο Κύπελλο στην ιστορία τους και το 17ο νταμπλ. Ολυμπιακός-Ξάνθη 3-1. Χάρα, Τσόρι, Φορτούνης οι σκόρερ για την ομάδα του Περέιρα, ο Καπετάνος το γκολ της τιμής για αυτή του Λουτσέσκου

22:25Σάββατο 23 Μαΐου 2015

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Το 3-0.

ACTION IMAGES /Markos Chouzouris
22:24Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Τέλος. Ο Ολυμπιακός είναι νταμπλούχος Ελλάδας για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο

22:17Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο Σολτάνι βρέθηκε με την μπάλα στο δεξί άκρο από μακρινή μεταβίβαση, ο Κλέιτον δεν μπόρεσε να τελειώσει από το γύρισμα του πρώτου, και ο Έλληνας επιθετικός έκανε το 3-1. Υποψία οφσάιντ, αλλά το γκολ μέτρησε

22:16Σάββατο 23 Μαΐου 2015

87' Το γκολ της τιμής για την Ξάνθη

22:13Σάββατο 23 Μαΐου 2015

84' Νέο σουτ του Έλληνα φορ, λίγο άουτ. Ο Μιλιβόγιεβιτς ήταν ένα βήμα πίσω για να βρει την μπάλα και να κάνει το 4-0

22:12Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Προσποιήσεις και σουτ από τον Μήτρογλου, στο όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ. Ο Σιόβας, που έχει δεχθεί κάποια χτυπήματα, δίνει την θέση του στον Κασάμι. Οι δύο πλευρές έχουν κλείσει τις αλλαγές τους

ACTION IMAGES/Vasilis Maroukas
22:11Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Το 2-0 και το 3-0 του Ολυμπιακού προήλθαν από μοναδικά τέρματα των Τσόρι και Φορτούνη. Δύσκολα... επιλέγεις

22:10Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο Τρικαλινός σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο «Γ» του Κυριακίδη κλειδώνοντας τον τίτλο για την ομάδα του

22:09Σάββατο 23 Μαΐου 2015

80' Φανταστικό τέρμα του Φορτούνη. 3-0

22:08Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο Βάλτερ μπήκε στο ματς για τους φιλοξενούμενους, αντί του Ομπόντο

22:07Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Και τώρα ο Μήτρογλου αντί του Τσόρι για τον Ολυμπιακό. Αποθέωση για τον Αργεντινό

78' Μπαξεβανίδης αντί Μπέρτου για την Ξάνθη

22:06Σάββατο 23 Μαΐου 2015

77' Σουτ του Μαζουακού από πλάγια θέση, για λίγο παράλληλα εκτός εστίας

22:03Σάββατο 23 Μαΐου 2015

22:02Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Περίπου 20 λεπτά για το τέλος, μαζί με τις καθυστερήσεις

22:01Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Το 2-0.

21:58Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Τα πνεύματα ηρεμούν, με τους Ρομπέρτο και Καπετάνο, δύο από τους πρωταγωνιστές του καυγά, να τιμωρούνται με μια κίτρινη κάρτα έκαστος

21:56Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ένταση στο παιχνίδι

21:55Σάββατο 23 Μαΐου 2015

65' Ο Φουστέρ αντικαθίσταται από τον Φορτούνη. Αυτό ενδεχομένως να είναι το τελευταίο του παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Ο κόσμος τον αποθέωσε. Αλλαγή και για την Ξάνθη, Καπετάνος αντί Παπαστεργιανού

ACTION IMAGES /Vasilis Maroukas
21:53Σάββατο 23 Μαΐου 2015

63' Ο Τσόρι Ντομίνγκες σκοράρει ένα μοναδικό γκολ, η ενέργεια ξεκίνησε πίσω από την σέντρα, νικώντας τον Κυριακίδη με τρομερό πλασέ. Ο Ολυμπιακός φαίνεται πως θα είναι ο νταμπλούχος Ελλάδας για την σεζόν 2014-15, αν και υπάρχει ακόμη αρκετός δρόμος στο ματς

21:52Σάββατο 23 Μαΐου 2015

2-0 για τον Ολυμπιακό

21:46Σάββατο 23 Μαΐου 2015

57' Σουτ του Μιλιβόγιεβιτς, πολύ εύκολα ο Κυριακίδης

21:42Σάββατο 23 Μαΐου 2015

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
21:40Σάββατο 23 Μαΐου 2015

51' Σκόραρε για δεύτερη φορά ο Χάρα, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ορθώς για οφσάιντ

21:36Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο Χάρα πανηγυρίζει για το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ του τελικού.

Πανηγυρισμοί για τους παίκτες του Ολυμπιακού.

Το 1-0.

21:35Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο προπονητές

21:34Σάββατο 23 Μαΐου 2015

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

21:33Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Οι ποδοσφαιριστές επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο

21:27Σάββατο 23 Μαΐου 2015

O Ολυμπιακός προηγείται της Ξάνθης με 1-0.

21:19Σάββατο 23 Μαΐου 2015

21:17Σάββατο 23 Μαΐου 2015

ACTION IMAGES /ACTION IMAGES
21:16Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Τέλος στο πρώτο μέρος με τον κακό Ολυμπιακό να προηγείται της πολύ καλής Ξάνθης με σκορ 1-0

Τραγικό λάθος του Μπέρτου,που θέλησε να γυρίσει πίσω την μπάλα με το στήθος, ο Χάρα έτρεξε στον χώρο, πήρε την μπάλα και με καλό πλασέ άνοιξε το σκορ δεύτερα πριν το ημίχρονο

21:15Σάββατο 23 Μαΐου 2015

1-0 για τον Ολυμπιακό

21:14Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων, που θα ξεκινήσει να μετρά σε λίγο

21:13Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο υφυπουργός Αθλητισμού Σταύρος Κοντονής (δεξιά).

ACTION IMAGES

Ο Σολτάνι πήρε την κεφαλιά ανάμεσα από τρεις αμυνόμενους του Ολυμπιακού, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ρομπέρτο και «έξυσε» την εξωτερική πλευρά των διχτύων του

21:12Σάββατο 23 Μαΐου 2015

43' Παραλίγο το γκολ για την Ξάνθη

Το 9ο για τους τυπικά φιλοξενούμενους

21:11Σάββατο 23 Μαΐου 2015

42' Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη, από γύρισμα του Σολτάνι ο Μιλιβόγιεβιτς προλαβαίνει και παραχωρεί κόρνερ

21:06Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Ο Μαζουακού άφησε για τον Τσόρι, εκείνος σούταρε αρκετά ψηλά από την εστία του Κυριακίδη

21:04Σάββατο 23 Μαΐου 2015

35' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Φουστέρ

21:02Σάββατο 23 Μαΐου 2015

Έχουν ανάψει τα άιματα, με σκληρά μαρκαρίσματα, πρώτη κίτρινη του ματς στον Κλέιτον για φάουλ πάνω στον Μποτία

21:00Σάββατο 23 Μαΐου 2015

0-0 στο ημίωρο

20:59Σάββατο 23 Μαΐου 2015

10 τα φάουλ εις βάρος του Ολυμπιακού, μόλις 2 της Ξάνθης. Γενικά, διαιτητικά το ματς είναι άριστο

20:58Σάββατο 23 Μαΐου 2015

29' Η Ξάνθη πάτησε περιοχή, αλλά στο τετ-α-τετ του Βασιλακάκη με τον Ρομπέρτο η φάση σταμάτησε σωστά για οφσάιντ