Τρίτη, 12 Μαΐου 2015 21:00
Updated:23:37
REUTERS/Albert Gea

Ο... ιπτάμενος Νεϊμάρ και ο Μπόατενγκ.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον δεύτερο ημιτελικό της Μπάγερν Μονάχου κόντρα στην Μπαρτσελόνα. Στο πρώτο παιχνίδι στο «Καμπ  Νόου» οι Καταλανοί αναδείχθηκαν νικητές με σκορ 3-0.

23:37Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για την περιγραφή του αγώνα. Καλό σας βράδυ

Τέλος του αγώνα. Η Μπαρτσελόνα αν και ηττήθηκε με σκορ 3-2 (Μπενάτια, Λεβαντόφσκι, Μίλερ/Νεϊμαρ 2) από την Μπάγερν Μονάχου είναι η πρώτη φιναλίστ του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ με συνολικό σκορ 5-3. Αύριο θα μάθει τον αντίπαλό της από το παιχνίδι Γιουβέντους-Ρεάλ Μαδρίτης (2-1).

23:22Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Ακολουθεί ο Κασίγιας με 149. Πιθανότατα θα παίξει κόντρα στην Γιουβέντους στο αυριανό ματς

23:20Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Ιστορικό το σημερινό παιχνίδι, καθώς ο Τσάβι περνάει στην θέση του Ινιέστα και γίνεται ο πρώτος ποδοσφαιριστής που φτάνει τις 150 συμμετοχές στο Τσάμπιονς Λιγκ

23:19Τρίτη 12 Μαΐου 2015

74' Οι Βαυαροί καταφέρνουν να πάρουν και πάλι το προβάδισμα και πλέον χρειάζονται άλλα τρία γκολ σε περίπου 15' για την πρόκριση στον τελικό

23:18Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Γκολ για την Μπάγερν με τον Μίλερ! 3-2

23:15Τρίτη 12 Μαΐου 2015

71' Ο Λουίς Ενρίκε περνάει τον Ματιέ στο ματς, αντί του Ράκιτιτς

23:13Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Ο Λεβαντόφσκι κάνει το 2 - 2.

68' Ο Ρόντε πέρασε στη θέση του Λαμ

23:05Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Με το πλασέ του «Λέβα» η Μπάγερν χρειάζεται ακόμη τέσσερα γκολ για να φτάσει στο θαύμα και να προκριθεί στον τελικό

60' Με ένα εξαιρετικό γκολ, ο Πολωνός ισοφαρίζει για την ομάδα του και ξεσηκώνει τον κόσμο στην εξέδρα

23:03Τρίτη 12 Μαΐου 2015

2-2 για την Μπάγερν με τον Λεβαντόφσκι!

23:01Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Αξίζει να σημειωθεί πως η αλλαγή του Σουάρες στο ημίχρονο έγινε για  προληπτικούς λόγους

22:52Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Η συζήτηση Γκουρδιόλα-Μέσι μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, που είχαμε αναφέρει νωρίτερα

22:51Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Ο Πέδρο έχει περάσει στην θέση του Σουάρες, που είχε δύο ασίστ

22:49Τρίτη 12 Μαΐου 2015

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος

22:41Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Το δεύτερο γκολ του Νεϊμάρ.

REUTERS/Ina Fassbender
22:34Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Με το τέλος του ημιχρόνου ο Γκουαρδιόλα είχε μια μίνι συζήτηση με τον Μέσι.Το τι του είπε, άγνωστο, πάντως ο Αργεντινός γελούσε. Ο Ισπανός κόουτς πάλι, όχι

22:33Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Μπάγερν-Μπαρτσελόνα 1-2. Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ με τον Μπενάτια, αλλά με δύο ασίστ του Σουάρες και δύο τέρματα του Νεϊμάρ οι φιλοξενούμενοι... πάνε τελικό. Συνολικό σκορ 5-1

Μέσι.

22:32Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου

22:29Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Η διπλή απόκρουση του Τερ Στέγκεν

22:26Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Αυτή τη φορά ήταν ο Λεβαντόφσκι που δέχθηκε το στοπ του τερματοφύλακα της Μπαρτσελόνα, σε μια απόκρουση που θύμισε... Ντε Χεά. Μάλιστα ο Γερμανός πρόλαβε την μπάλα με δεύτερη προσπάθεια πριν περάσει την γραμμή

22:25Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Ο Τερ Στέγκεν είναι σε εξαιρετική βραδιά! Νέα φανταστική απόκρουση

22:24Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Όπως και σε αυτή του Μίλερ, έτσι και στην κεφαλιά του Σβαϊνστάιγκερ ο Γερμανός έδιωξε σε κόρνερ

22:16Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Ο Νεϊμάρ σκοράρει και πάλι για τους φιλοξενούμενους σε παρόμια φάση (ασίστ από τον Σουάρες και πρώτη πάσα από τον Μέσι) με αυτή του 1-1 και στέλνει την ομάδα του στον τελικό! Πρέπει να γίνουν απίστευτα πράγματα για να αλλάξει αυτό

22:06Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Ο Μπενάτια πανηγυρίζει για το γκολ που πέτυχε. Δίπλα του ο Σβαϊνστάιγκερ.

22:05Τρίτη 12 Μαΐου 2015

19' Φοβερή απόκρουση του Τερ Στέγκεν σε κεφαλιά του Μίλερ από σέντρα του Λαμ

22:03Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Με το γκολ της Μπαρτσελόνα που βλέπετε παρακάτω, η Μπάγερν χρειάζεται άλλα τέσσερα για να προκριθεί στον τελικό

22:02Τρίτη 12 Μαΐου 2015

22:01Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Το «MSN» της Μπαρτσελόνα, Μέσι, Σουάρες, Νεϊμάρ συνδυάζεται ιδανικά για το 1-1. Ο Μέσι σπάει την άμυνα με εξαιρετική κάθετη, ο Σουάρες γυρνάει στον Νεϊμάρ μέσα στην περιοχή-μπροστά από τον Νόιερ, και ο Βραζιλιάνος ισοφαρίζει! 4-1 για τους Καταλανούς το συνολικό σκορ

22:00Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Γκολ για την Μπαρτσελόνα με τον Νεϊμάρ!

Το γκολ που δέχθηκε η Μπαρτσελόνα ήταν το πρώτο με κεφαλιά μέσα στο 2015!

21:58Τρίτη 12 Μαΐου 2015

13' Σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή ο Λεβαντόφσκι, δεν μπόρεσε να τεστάρει τον Τερ Στέγκεν

21:57Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Η Μπαρτσελόνα δείχνει φοβισμένη μετά το γκολ, αρκετά πίσω η πρώτη γραμμή πίεσής της, με τους ποδοσφαιστές της να αγχώνονται όταν ανακτούν την κατοχή

21:55Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Οι οπαδοί της Μπάγερν.

21:53Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Φοβερή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, δεν μπόρεσε να απομακρύνει ο Τερ Στέγκεν στην δεξιά του γωνία

21:52Τρίτη 12 Μαΐου 2015

7' Γκολ για την Μπάγερν με κεφαλιά του Μπενάτια μετά από κόρνερ! 1-0, συνολικό σκορ 1-3

21:51Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Προσπάθησε να απαντήσει η Μπάγερν, ο Πικέ ήταν στο σωστό σημείο για να απομακρύνει

21:50Τρίτη 12 Μαΐου 2015

4' Πρώτη καλή ευκαιρία, ο Νόιερ απομάκρυνε προσπάθεια του Ράκιτιτς

21:46Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Πρώτη κατοχή για τους φιλοξενούμενους

1' Σέντρα στην αναμέτρηση

21:45Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Οι δύο ενδεκάδες:

Μπάγερν (Πεπ Γκουαρδιόλα): Νόιερ, Ραφίνια, Μπενάτια, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Τσάμπι Αλόνσο, Μίλερ, Λαμ, Τιάγκο Αλκάνταρα, Σβαϊνστάιγκερ, Λεβαντόφσκι

Μπαρτσελόνα (Λουίς Ενρίκε): Τερ Στέγκεν, Άλβες, Πικέ, Μαστσεράνο, Άλμπα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Μέσι, Σουάρες, Νεϊμάρ

21:44Τρίτη 12 Μαΐου 2015

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον δεύτερο ημιτελικό της Μπάγερν Μονάχου κόντρα στην Μπαρτσελόνα. Στο πρώτο παιχνίδι στο «Καμπ  Νόου» οι Καταλανοί αναδείχθηκαν νικητές με σκορ 3-0