Τετάρτη, 02 Απριλίου 2014 19:00
Updated:18:42
EUROKINISSI/ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ

Γκολ και νεύρα

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε νωρίς 2-0 με τέρματα των Τσόρι και Φουστέρ όμως ο Αθανασιάδης με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, κατάφερε να μειώσει σε 2-1. Ακολούθησαν νεύρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων με τον Καλογερόπουλο να δείχνει κόκκινη κάρτα στον Στοχ επειδή έσπρωξε τον Βαλντέζ και κίτρινη στον Φουστέρ, ο οποίος έσπρωξε τον Αθανασιάδη. Μετά την ολιγόλεπτη διακοπή, οι δυο ομάδες δεν βρήκαν ρυθμό ενώ ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε και την πρώτη του αλλαγή με τον Λούκας να παίρνει τη θέση του Βούκιτς

18:42Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Καλησπέρα σας, είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολούθησουμε τον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ

18:47Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Αναπληρωματικοί Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Σαβιόλα, Σάμαρης, Πέρες, Παπαδόπουλος, Βούρος και Σαλιάκας.
Αναπληρωματικοί ΠΑΟΚ: Γιακουμής, Λούκας, Σαλπιγγίδης, Κατσουράνης, Κουλούρης, Σπυρόπουλος και Κίτσιου

18:50Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Στον άλλο ημιτελικό, ο ΟΦΗ έχει επικρατήσει του Παναθηναϊκού 1-0

Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 26 Απριλίου

18:53Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο κ.Καλογερόπουλος με βοηθούς τον κ.Αλεξέα και τον κ.Γεωργαράκο

18:55Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Το Φαληρικό Στάδιο δεν έχει γεμίσει μέχρι στιγμής. Ωστόσο βρίσκεται αρκετός κόσμος στις εξέδρες

19:10Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Σέντρα από τα αριστερά και ο Τσόρι Ντομίνγκεζ με υπέροχο τρόπο νικά τον Γλύκο και ανοίγει το σκορ στο 9ο λεπτό, Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-0

19:11Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Ο Ολυμπιακός πίεσε ψηλά, έκλεψε την μπάλα και με το φοβερό γκολ του Ντομίνγκεζ πήρε νωρίς προβάδισμα στο σκορ

19:12Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Ο Φουστέρ στο 11ο λεπτό έπειτα από εξαιρετική πάσα του Σαλίνο, πλάσαρε τον Γλύκο και διαμόρφωσε το 2-0

19:33Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Σέντρα του Λίνο από τα αριστερά, πετάχτηκε ο Αθανασιάδης και με όμορφο πλασέ σκοράρει για το 2-1 στο 30ο λεπτό

19:34Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Μικρή διακοπή μετά από νεύρα σε Βαλντέζ, Στοχ, Αθανασιάδη

Στο έδαφος βρέθηκε ο Αθανασιάδης έπειτα από σπρώξιμο του Βαλντέζ στον Αθανασιάδη ενώ στη συνέχεια ο Στοχ έσπρωξε τον Βαλντέζ

19:35Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Ο Καλογερόπουλος αποβάλει τον Στοχ ενώ δείχνει και την κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ

Κίτρινη τώρα στον Νάτχο, πολλά τα νεύρα στον αγωνιστικό χώρο

19:37Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Το ματς δεν έχει ξεκινήσει ακόμα

19:39Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Το ματς ξεκίνησε και πάλι

19:41Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Ο Τσόρι Ντομίνγκεζ πανηγυρίζει για το 1-0 στο 9ο λεπτό.

19:44Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Ετοιμάζεται ο Λούκας από πλευράς ΠΑΟΚ

19:45Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου ο Βούκιτς και μπαίνει ο Λούκας. Η αλλαγή στο 44ο λεπτό

Παραμένει το 2-1 στο 50ο λεπτό

Εικόνα από την κερκίδα των φιλαθλων του Ολυμπιακού.

Ο Φουστέρ στο 11ο λεπτό διαμόρφωσε το 2-0

20:24Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

20:25Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Ο Τσόρι εκτέλεσε το φάουλ, ο Μανιάτης έκανε το γύρισμα, ο Μαρκάνο έπιασε την κεφαλιά όμως η μπάλα βρήκε ελάχιστα το δοκάρι και πέρασε άουτ

20:32Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Η ώρα των αλλαγών. Πέρεζ αντί Μανιάτη για τον  Ολυμπιακό και Σαλπιγγίδης αντί Λίνο για τον ΠΑΟΚ

20:33Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Κεφαλιά του Βαλντέζ, αποκρούει ο Γλύκος σε κόρνερ

20:37Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Κίτρινη κάρτα στον Σάμαρη για φάουλ στον Σκόνδρα

20:38Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

20:40Τετάρτη 02 Απριλίου 2014

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στο 75ο λεπτό με τον Κατσουράνη να περνάει στη θέση του Νάτχο