LIVE: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν 1 - 1 (τελικό)

Τρίτη, 01 Απριλίου 2014 23:00
Updated:20:54
REUTERS/MICHAEL DALDER

Κόρνερ του Ρούνεϊ, κεφαλιά του Βίντιτς και 1-0 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 57ο λεπτό!

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη σπουδαία αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Μπάγερν Μονάχου για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

20:54Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Καλησπέρα σας, είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την σπουδαία αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Μπάγερν Μονάχου για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

20:59Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την πρωταθλήτρια Ευρώπης στο «Ολντ Τράφορντ» και ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη στο Μόναχο

21:01Τρίτη 01 Απριλίου 2014

21:02Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μάντσεστερ Γ: Ντε Χέα - Τζόουνς, Φέρντιναντ, Βίντιτς, Μπίτνερ, Βαλένσια, Κάρικ, Φελαϊνί, Γκιγκς, Ρούνεϊ, Γουέλμπεκ

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Ριμπερί, Μαρτίνεθ, Ρόμπεν, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Λαμ, Μίλερ, Αλάμπα, Σβαϊνστάιγκερ, Κροος

Στον πάγκο για τη Γιουνάιτεντ: Λίντεγκαρντ, Ερνάντεζ, Νάνι, Γιάνγκ, Φλέτσερ, Γιανουζάι, Καγκάβα

Στον πάγκο για την Μπάγερν: Βαν Μπούιτεν, Μάντζουκιτς, Σταρκ, Σακίρι, Πιζάρο, Γκέτσε, Χόιμπεργκ

21:04Τρίτη 01 Απριλίου 2014

21:06Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Το ραντεβού των δύο ομάδων που ξεχωρίζει είναι φυσικά ο τελικός του 1999 στη Βαρκελώνη όταν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε κατακτήσει το Τσάμπιονς Λιγκ με μια επική ανατροπή στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα, νικώντας την Μπάγερν 2-1

21:13Τρίτη 01 Απριλίου 2014

21:14Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Οι δύο αντίπαλοι συναντήθηκαν και το 2010, με την Μπάγερν να κερδίζει 2-1 στο Μόναχο και να χάνει 3-2 στο Μάντσεστερ, περνώντας όμως στην ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ με το εκτός έδρας γκολ

21:16Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Απόντες για τη Γιουνάιτεντ ο τιμωρημένος Εβρά και ο τραυματίας Ράφαελ. Αντί του αριστερού μπακ θα αγωνιστεί ο Μπίτνερ και αντί του δεξιού ο Τζόουνς. Η μεγαλύτερη απουσία φυσικά όλων, είναι αυτή του Ρόμπιν Φαν Πέρσι, ο οποίος τραυματίστηκε κόντρα στον Ολυμπιακό

21:17Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Απουσίες όμως έχει και η Μπάγερν Μονάχου αφού τιμωρημένος είναι ο κεντρικός αμυντικός Ντάντε και ο βασικός μέσος Τιάγκο Αλκάνταρα

21:19Τρίτη 01 Απριλίου 2014

21:22Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Η Μπάγερν Μονάχου είναι η μοναδική ομάδα στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ, η οποία φιλοξενείται στο «Ολντ Τράφορντ» με τον τίτλο ενός τόσου ξεκάθαρου φαβορί

21:23Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Ο Φρανκ Ριμπερί μετράει 21 ασίστ μέχρι στιγμής στο θεσμό φέτος, τις περισσότερες από κάθε άλλον ποδοσφαιριστή

21:26Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Η Μπάγερν έχει ήδη κατακτήσει το πρωτάθλημα στη Γερμανία και στο τελευταίο της παιχνίδι έμεινε στην ισοπαλία εντός έδρας με αντίπαλο τη Χόφενχαϊμ, 3-3

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την πλευρά της αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να πάρει τη νίκη 4-1 επί της Άστον Βίλα

21:30Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Ο Ντέιβιντ Μόγιες ρίχνει ξανά στη μάχη τον Ράιαν Γκιγκς όπως έκανε και απέναντι στον Ολυμπιακό και δικαιώθηκε. Ο Ουαλός άσος θα φτάσει τις 141 συμμετοχές και θα υστερεί κατά μία από τον Ραούλ, ο οποίος μετράει 142

21:52Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Πιέζει η Μπάγερν στα πρώτα λεπτά χωρίς πάντως να έχει απειλήσει ιδιαίτερα εκτός από ένα σουτ του Ρόμπεν

21:56Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Καλή στιγμή για την Μπάγερν από γύρισμα του Ριμπερί όμως ο Μίλερ δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε προ του Ντε Χέα

22:05Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Βίντιτς και Μίλερ στη διεκδίκηση της μπάλας.

REUTERS/STEFAN WERMUTH
22:08Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Η Γιουνάιτεντ έχει αφήσει στην Μπάγερν την κατοχή της μπάλας και μέχρι στιγμής αμύνεται εξαιρετικά

22:17Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Ριμπερί και Μπόατενγκ πιέζουν τον Γουέλμπεκ.

Μονόλογος Μπάγερν αλλά...

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μπάγερν Μονάχου έμειναν στο 0-0 στο πρώτο μέρος με τους Γερμανούς να ελέγχουν απόλυτα την αναμέτρηση αλλά τη Γιουνάιτεντ να χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα. Στο 40ο λεπτό, ο Γουέλμπεκ βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Νόιερ όμως σάστισε και έστειλε την μπάλα πάνω στον Νόιερ, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να απομακρύνει. Η Μπάγερν από την πλευρά της απείλησε δύο φορές με τον Ρόμπεν αλλά ο Ντε Χέα ήταν σε ετοιμότητα.

22:38Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Στο 40ο λεπτό ο Γούελμπεκ βρέθηκε απέναντι από τον Νόιερ όμως το τελείωμα του ήταν πολύ κακό και ο Γερμανός απομάκρυνε.

22:40Τρίτη 01 Απριλίου 2014

22:45Τρίτη 01 Απριλίου 2014

Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου. Ο Καγκάβα θα πάρει τη θέση του Γκιγκς

22:46Τρίτη 01 Απριλίου 2014