LIVE: Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός 1-0 (τελικό)

Τετάρτη, 05 Φεβρουαρίου 2014 19:00
Updated:21:25
ICON/ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός για τη Σούπερ Λίγκα.

21:25Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ!

Μετά το τέλος, υπήρξε ένταση ανάμεσα σε Χουάνμα και Τριανταφυλλόπουλο

Ο Αστέρας θα πάρει μία υπερπολίτιμη νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό, που ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, με 1-0 (54' Καράσκο) και θα ρίξει τους «πράσινους» στην πέμπτη θέση (39 β.) προσπερνώντας τους στην τέταρτη (42 β.)

21:24Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Λήξη της αναμέτρησης

21:22Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

90+2' Κίτρινη στον Μαντή για καθυστέρηση κίτρινη και στον Τριανταφυλλόπουλο

21:20Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων για να κρατήσει το αποτέλεσμα ο Αστέρας ή να ισοφαρίσει ο Παναθηναϊκός

90' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα

21:18Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Χουάνμα αντί Μπαράλες στο παιχνίδι

Στο τελευταίο δίλεπτο η αναμέτρηση, πάντα στο 1-0 ο Αστέρας με το γκολ του Καράσκο στο 54'

21:14Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

ICON PRESS/ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣ
21:12Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν, η πρώτη για παίκτη του ΠΑΟ

82' Σουτ από τον Ντίνα, η μπάλα καταλήγει κόρνερ, τίποτα στην εξέλιξή του

21:09Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

79' Ο Τσαμπούρης περνάει στην θέση του Ντε Μπλάσις

21:07Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

76' Κεφαλιά του Σίντελνφελντ, άουτ

21:05Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

EUROKINISSI/ACTION IMAGES
20:57Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Αλλαγή για τον Αστέρα, ο Ζησόπουλος στη θέση του Καράσκο

20:56Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

66' Σουτ του Μπεργκ πάνω στον Σανκαρέ

20:54Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

64' Δυνατό σουτ του Ζέκα, ο Μπαντής και πάλι σε ετοιμότητα, θα διώξει σε κόρνερ

20:50Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

60' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ

20:45Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Ο Καράσκο ανοίγει το σκορ, μετά από τραγικό λάθος του Ζέκα

20:44Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

54' ΓΚΟΟΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης!

20:41Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

51' Σουτ του Ντε Μπλάσις, η μπάλα άουτ

20:37Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

20:35Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

20:20Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Καλύτεροι οι «πράσινοι» στα πρώτα 45' με τον Κλωναρίδη να είναι αυτός που ξεχώρισε

Icon/ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣ
20:18Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός 0-0

20:16Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

44' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπεργκ

20:12Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

40' Σουτ με τον Ουσέρο μετά από ώρα για τον Αστέρα, δεν απειλείται ο Καπίνο

20:07Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

35' Νέο σουτ του Κλωναρίδη, ο Μπαντής αποκρούει και ο Γκοϊάν προλαβαίνει την προσπάθεια του Ατζαγκούν. Σημαντική φάση για του φιλοξενούμενους

20:03Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Πολλά τα κέφια του Έλληνα ποδοσφαιριστή σήμερα, του λείπει ωστόσο η καλή τελική προσπάθεια, είτε αυτή είναι σουτ είτε πάσα

20:02Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

30' Ευκαιρία μετά από ώρα με τον Μπαντή να μπλοκάρει το σουτ του Κλωναρίδη

19:56Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

25' Χωρίς φάσεις στα τελευταία λεπτά

19:51Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

18' Λίγο πριν η μπάλα φτάσει στον Μπεργκ ο Λουί κόβει την πάσα του Κλωναρίδη και γλιτώνει την ομάδα του από τον κίνδυνο

19:49Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Ωστόσο ο παίκτης του Αστέρα δεν είδε την κάρτα του Κομίνη

18' Άτσαλο φάουλ του Εντό στον Ατζαγκούν. Δόθηκε η παράβαση

19:48Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Παραμένει το 0-0 στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν τα καλά και τα κακά τους διαστήματα

19:46Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

15' Ακόμη μία καλή ευκαιρία για τους παίκτες του Αναστασίου, με τον Αμπέντ να σεντράρει από φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά τον Κουτρουμπή να αστοχεί με κακό σουτ

19:43Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

12' Πρώτη προσπάθεια και για τον ΠΑΟ. Σουτ από τον Κλωναρίδη, άουτ

19:42Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

10' Ο Αστέρας κέρδισε κόρνερ από σουτ του Καράσκο, αλλά ο Ντε Μπλάσις δεν έβαλε σωστά το κορμί του στην κεφαλιά που επιχείρησε

19:40Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

8' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι με τον Λουί για τον Αστέρα, αλλά είναι άστοχο

19:37Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

6' Ο Μουνάφο προσπάθησε να δημιουργήσει κίνδυνο στην περιοχή του ΠΑΟ αλλά ο Σίντενφελντ τον ανέκοψε με ωραίο τάκλιν

19:31Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

1' Έναρξη της αναμέτρησης, πρώτη κατοχή για τον Αστέρα

19:28Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο κος Γιώργος Κομίνης

Ο Αστέρας προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη επί της Καλλονής με 2-0, ενώ ο ΠΑΟ από την εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον ΟΦΗ

19:21Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» βρίσκεται αρκετός κόσμος, δέκα λεπτά πριν το πρώτο σφύριγμα

19:15Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Αυτήν του Παναθηναϊκού οι: Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Σίλντενφελντ, Κουτρουμπής, Λαγός, Αμπέντ, Ατζαγκούν, Μπέργκ, Ζέκα, Κλωναρίδης

19:10Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Την 11αδα του γηπεδούχου Αστέρα Τρίπολης απαρτίζουν οι: Μπαντής, Λουί, Κοντοές, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Ουσέρο, Εντό, Μουνάφο, Μπαράλες, Ντε Μπλάσις, Καράσκο

19:05Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Το παιχνίδι ξεκινάει στις 19:30

19:04Τετάρτη 05 Φεβρουαρίου 2014

Καλησπέρα σας. Είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός