Updated:21:58
ICON/ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Το γκολ του Σαλπιγγίδη.

21:58Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Αυτά από εμάς. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τη LIVE γραπτή μετάδοση του αγώνα Ελλάδα-Λίχτενσταϊν. Καλό σας βράδυ!

21:57Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Και τώρα "αναμείνατε στο ακουστικό σας"

Η Ελλάδα έκανε το καθήκον της στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" και επικράτησε του Λίχτενσταϊν με σκορ 2-0. Ωστόσο η Βοσνία δεν της έκανε το χατήρι και επικράτησε της Λιθουανίας με σκορ 1-0. Έτσι τερμάτισε πρώτη, αφήνοντας το σύνολο του Φερνάντο Σάντος στη δεύτερη θέση να περιμένει να μάθει ποια χώρα θα αντιμετωπίσει.

21:54Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ωραίες εικόνες στην λιθουανική πρωτεύουσα, απογοήτευση από τη μεριά μας. Αυτό που μένει να δούμε είναι ποιος θα είναι αντίπαλος της Εθνικής μας στις 15 Νοεμβρίου για το πρώτο παιχνίδι των μπαράζ

21:53Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Πανηγυρισμοί μετά το γκολ του Καραγκούνη.

REUTERS/YORGOS KARAHALIS

Τέλος αγώνα και στο Κάουνας. Η Βοσνία κέρδισε το Λίχτενσταϊν με σκορ 1-0 χάρη σε γκολ του ιμπίσεβιτς, περνάει ως πρώτη στην ισοβαθμία και στέλνει την Ελλάδα στα μπαράζ

21:52Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Δεν μπόρεσε να κάνει επίθεση η Λιθουανία

Φάουλ για τη Βοσνία στο κέντρο και κάπου εδώ το παιχνίδι τελείωσε

21:51Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Κόντραρε η μπάλα αλλά δυστυχώς δεν είχε αρκετή δύναμη για να καταλήξει στα δίχτυα του Μπέηκοβιτς, ο οποίος μπλόκαρε σταθερά

Έχουν δοθεί τρία λεπτά και έχουν περάσει σχεδόν τα δύο στο Κάουνας

21:50Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Αν όχι, στα μπαράζ

Φάουλ σε καλό σημείο για τους Λιθουανούς στις καθυστερήσεις. Αν ισοφαρίσουν πάμε Βραζιλία

Το παιχνίδι στο Καραϊσκάκη τελείωσε. 2-0 η εθνική μας κόντρα στο Λίχτενσταϊν, με σκόρερ τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη και τον Γιώργο Καραγκούνη. Περιμένουμε τη λήξη στο Κάουνας

21:47Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Σκοράρει ο Σαλπιγγίδης αλλά είναι οφσάιντ και το τέρμα ακυρώνεται

21:46Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ένα λεπτό για τα 90 στο Φάληρο, τρία στο Κάουνας

Από κόρνερ που εκτέλεσε ο Καραγκούνης, η μπάλα έφτασε στον Καρνέζη

Ο Μήτρογλου σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

21:45Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Πολύ ωραία ενέργεια του Σάμαρη, αλλά δεν βρέθηκε κανείς στην πορεία της μπάλας για να τη στείλει στα δίχτυα έπειτα από σέντρα του παίκτη του Ολυμπιακού. Αυτός που έγινε αποδέκτης της ήταν ο Χοσέ Χολέβας, που σούταρε από πολύ πλάγια θέση υπερβολικά άστοχα

21:42Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ο Μήτρογλου πέρασε εκτός και τη θέση του πήρε ο Στέφανος Αθανασιάδης

Σουτ από τον Βίζερ, δεν ανησύχησε ο Καρνέζης

21:41Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Δυνατό σουτ από τον Χριστοδουλόπουλο, ο γέλε μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

21:39Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ένα δώρο από τη Λιθουανία και είμαστε στο Ρίο. Παραμένει το 0-1 για τη Βοσνία στο Κάουνας

21:38Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

81': Ο Καραγκούνης σούταρε, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, έπειτα στην πλάτη του Γέλερ και κατέληξε στα δίχτυα. 2-0

21:34Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ο Μήτρογλου έγινε αποδέκτης της πάσας που έκανε ο Τζιώλης, αλλά στραβοπάτησε και η ευκαιρία για το 2-0 χάθηκε

21:28Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ευκαιρία για το 2-0 η Ελλάδα, με τον Σάμαρη να σουτάρει ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Γέλερ

Ο Ιμπίσεβιτς κάνει το 1-0 για τους Βόσνιους μετά από ασίστ του Τζέκο, κάτι που σημαίνει πως αυτοί είναι και πάλι στην πρώτη θέση του ομίλου

21:27Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

ΓΚΟΛ για τη Βοσνία

Ο Χριστοδουλόπουλος πέρασε στη θέση του Σαμαρά

Ευκαιρία για τη Λιθουανία στο άλλο παιχνίδι. Ο Μικολιούνας σούταρε από τα όρια της μεγάλης περιοχής της Βοσνίας, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά. Αν προχωρούσε ο Λιθουανός θα είχε περισσότερες πιθανότητες να σκοράρει ένα τέρμα δώρο για την Ελλάδα

21:18Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Η Βοσνία ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα στον Ιμπίσεβιτς, αλλά ο διαιτητής έδειξε "παίζετε". Δικαιώς φωνάζουν οι Βόσνιοι

21:16Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Βύντρα βρήκε τον Σαλπιγγίδη, αλλά εκείνος δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε και η μπάλα έφυγε ψηλά

21:05Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ο Καραγκούνης εκτέλεσε φάουλ που κέρδισε ο ίδιος, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε από την περιοχή

21:04Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Τώρα ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο του Λιθουανία-Βοσνία

21:03Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Σουτ από τον Μήτρογλου, κόρνερ για την Ελλάδα

21:02Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ο Χολέμπας σε στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Πάει καλά

Η Εθνική μας ομάδα προηγείται κόντρα στο Λίχτενσταϊν στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» με 1-0 χάρη στο γκολ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη και μέχρι στιγμής κρατάει το υπερπολίτιμο τρίποντο για την πρωτιά του ομίλου. Ωστόσο οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος δεν έχουν ενθουσιάσει ιδιαιτέρως. Παρ' όλα αυτά τα καλά νέα έρχονται από το Κάουνας, όπου η Λιθουανία κρατάει το 0-0 κόντρα στη Βοσνία. Αν τα αποτελέσματα μείνουν ως έχουν, τότε πάμε απευθείας στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Ρίο.

20:49Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Μεγάλη ευκαιρία με τον Ματουλεβίτσιους για τη Λιθουανία. Λίγο έλειψε να γίνει το 1-0 κόντρα στη Βοσνία. Ημίχρονο και στο Κάουνας

20:48Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

20:47Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Περιμένουμε και τη λήξη του ημιχρόνου στο Κάουνας. Δύο λεπτά καθυστερήσεις, στο 0-0 το παιχνίδι

20:46Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Ημίχρονο στο Καραϊσκάκη. 1-0 για την εθνική μας χάρη στο τέρμα του Σαλπιγγίδη