LIVE: Άντερλεχτ - Ολυμπιακός 0 - 3 (τελικό)

REUTERS/LAURENT DUBRULE

Ο Μήτρογλου πανηγυρίζει μετά το δεύτερο γκολ.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Αντερλεχτ.

23:37Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τη LIVE γραπτή μετάδοση του αγώνα Άντερλεχτ - Ολυμπιακός. Καλό σας βράδυ!

23:36Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Την… έλιωσε ο Μήτρογλου

Με τρία γκολ του Κώστα Μήτρογλου ο Ολυμπιακός πήρε το 5ο του τρίποντο σε εκτός έδρας παιχνίδι Champions League και σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση του 3ου ομίλου, ισοβαθμώντας με τη Μπενφίκα. Οι «ερυθρόλευκοι» μπορεί να μην ήταν ανώτεροι των αντιπάλων τους καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά ήταν πολύ πιο ουσιαστικοί και με τον Έλληνα διεθνή να μην αστοχεί στις ευκαιρίες που του δόθηκαν, αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για πρόκριση. Πρώτη στον όμιλο η Παρί Σεν Ζερμέν, που… σκόρπισε την Μπενφίκα επίσης με 3-0.

Ναι, ο Ολυμπιακός βρίσκεται δεύτερος, αφού η Μπενφίκα έχασε με 3-0 από την Παρί Σεν Ζερμέν και έχασε το +2 που είχε στο σύνολο τερμάτων (0 ο Ολυμπιακός, -1 οι Πορτογάλοι).

23:34Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Η βαθμολογία του ομίλου: Παρί 6, Ολυμπιακός 3, Μπενφίκα 3, Άντερλεχτ 0

Τέλος της αναμέτρησης. Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό με σκορ 3-0!

23:33Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

23:31Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

90': Σουτ του Βάις από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Καμίνσκι. Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:30Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

89': Ο Τίλεμανς εκτέλεσε ένα φάουλ από μακρινή απόσταση με στυλ... Ρομπέρτο Κάρλος, αλλά η μπάλα πέρασε στο πάνω διάζωμα της εξέδρας!

23:28Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ενθουσιασμένοι οι παίκτες του Ολυμπιακού, μετά το τρίτο γκολ.

Τρία λεπτά ακόμη χωρίς τις καθυστερήσεις. Συνεχίζει να προσπαθεί η Άντερλεχτ, συνεχίζει να μην ανησυχεί ο Ρομπέρτο.

23:25Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Απογοητευμένοι οι παίκτες της Αντερλεχτ.

23:24Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Κανένας ουσιαστικός κίνδυνος για τον Ρομπέρτο.

23:23Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

83': Πήγαν να κάνουν «κομπίνα» με φάουλ οι παίκτες της Άντερλεχτ, αλλά απέτυχαν.

23:21Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Δέκα λεπτά ακόμη.

23:19Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ο Μήτρογλου βγαίνει μόνος του με τον Καμίνσκι, αλλά σηκώνεται η σημαία του βοηθού. Δύσκολη φάση, ίσως και να καλυπτόταν ο... πιστολέρο του Ολυμπιακού.

Τρίτο γκολ από τον Μήτρογλου στο 72'.

23:18Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ο Μίτσελ έκανε αλλαγή στην αλλαγή, αφού έβγαλε τον Τσόρι Ντομίνγκες και πέρασε στη θέση του τον Χοσέ Χολέβα!

Δεκατρία λεπτά ακόμη χωρίς τις καθυστερήσεις για τον θρίαμβο των Πειραιωτών.

23:17Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Κροτίδες από τους Βέλγους στον αγωνιστικό χώρο.

23:14Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Απίστευτος ο Μήτρογλου σήμερα, που έφτασε τα τρία τέρματα στη διοργάνωση και συγχρόνως τον Μέσι στη δεύτερη θέση της λίστας. Μόνος πρώτος ο Κριστιάνο Ρονάλντο που έχει σκοράρει κόντρα στην Κοπεγχάγη δις και έχει φτάσει τα πέντε στη φετινή διοργάνωση!

23:13Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Τρομερό σουτ από τον Έλληνα διεθνή που με άπιαστο δεξί σουτ στο «Γ» της εστίας του Καμίνσκι εκτός περιοχής έκανε το 3-0.

23:12Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

72' Κι άλλο γκολ ο Μήτρογλου!

Κλιέσταν στην μπάλα, που καταλήγει στο τείχος και τελικά απομακρύνεται.

23:11Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ετοιμάζεται να περάσει ο Χολέβας στο παιχνίδι. Πρώτα το φάουλ των γηπεδούχων όμως.

EPA/THIERRY ROGE

Φάουλ σε πολύ επικίνδυνη περιοχή για την Άντερλεχτ. Ο Σιόβας έκανε την παράβαση.

23:10Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

70': Ο Βάις προσπάθησε να δημιουργήσει χώρο, αλλά κόπηκε από τους αμυνόμενους της Άντερλεχτ.

23:09Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Οφσαίντ -ευτυχώς για τον Ολυμπιακό- για τον Σουάρες που θα μπορούσε να γίνει πολύ απειλητικός μετά από κακή απομάκρυνση του Κώστα Μανωλά.

23:08Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ακόμη μία ενέργεια του Πρατ από αριστερά, η σέντρα του πέρασε απευθείας άουτ.

23:07Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Όλοι οι παίκτες του Ολυμπιακού πίσω από τη μεσαία γραμμή με τον χρόνο να κυλά υπέρ του.

Όπως και στο πρώτο ημίχρονο, ο Κώστας Μήτρογλου πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα και πάλι κόντρα στη ροή του αγώνα, μετά από κεφαλιά - πάσα του Εντινγκά.

Το παιχνίδι έχει φτάσει αισίως στο 66', με την Άντερλεχτ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το 2-0 του Ολυμπιακού, αλλά δεν καταφέρνει να γίνει απειλιτική ουσιαστικά.

23:06Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ο Αργεντινός περνάει στη θέση του συμπατριώτη του που αποθεώνεται για την ασίστ στο πρώτο γκολ του Κώστα Μήτρογλου στο 17'.

23:05Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ντομίνγκες αντί Σαβιόλα.

Ετοιμάζεται να περάσει ο Τσόρι Ντομίνγκες στο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό.

23:04Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Οφσάιντ ο Βάις, πολύ οριακή φάση, μάλλον καλύπτεται. Νωρίτερα ο Κλιέσταν «βούτηξε» και ζήτησε πέναλτι, αλλά ο Χάγκεν έδειξε «παίζετε».

23:03Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Πετάνε αντικείμενα στον Ρομπέρτο οι οπαδοί της Άντερλεχτ. Τους έχει απογοητεύσει πολύ ο Ισπανός με τις αποκρούσεις του.

23:02Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Η Άντερλεχτ πιέζει διαρκώς από τα αριστερά, αλλά με αρχηγό της άμυνας τον Μανιάτη που είναι εξαιρετικός οι Βέλγοι δεν καταφέρνουν πολλά.

23:01Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

23:00Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Κόρνερ για την Άντερλεχτ στο 60', έδιωξε ο Ρομπέρτο και ο Βάις κέρδισε φάουλ στη μεσαία γραμμή.

Τάκλιν του Σιόβα στον Μίτροβιτς.

Με το 2-0 του Ολυμπιακού και το 3-0 της Παρί επί της Μπενφίκα αυτήν την ώρα, οι «ερυθρόλευκοι» ισοβαθμούν απολύτως με τους Πορτογάλους στη δεύτερη θέση.

22:59Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Με τον Κώστα Μήτρογλου να σκοράρει και τον Ρομπέρτο να μην αφήνει ούτε... κουνούπι να περάσει από την εστία του, ο Ολυμπιακός θα πρέπει να... αυτοκτονήσει για να χάσει τους τρεις βαθμούς.

22:57Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

56': Φουστέρ αντί Ολαϊτάν στο παιχνίδι.

Στο 55' ο Ολυμπιακός προηγείται με 2-0 μέσα στο «σπίτι» της Άντερλεχτ.

22:56Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Όπως και στο πρώτο ημίχρονο. Ο Κώστας Μήτρογλου πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα και πάλι κόντρα στη ροή του αγώνα μετά από κεφαλιά - πάσα του Εντινγκά.

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός!

22:55Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ο Μανιάτης κόβει τον Κλιέσταν που μπήκε μέσα στην περιοχή και κέρδισε και το άουτ με διπλή κόντρα.

22:54Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

54': Φοβερή απόκρουση του Ρομπέρτο σε τετ-α-τετ με τον Μίτροβιτς. Σπουδαία εμφάνιση από τον Ισπανό πορτέρο. Μοναδική «παραφωνία» μία κακή έξοδος σε κόρνερ.

52': Τεράστια ευκαιρία για την Άντερλεχτ, με τον Σουάρες να αστοχεί μόνος του.

22:52Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Πολύ καλός ρυθμός στην αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να επωφελούνται τα λάθη της κάθε πλευράς, αλλά να μην ευστοχούν στην τελική προσπάθεια.

22:51Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Οφσάιντ ο Σιόβας.

Τελικά ήταν ο Ζιλέ που βρέθηκε μόνος του μετά από την απομάκρυνση του Ολαϊτάν που βρήκε στον Βάις, αλλά ο αρχηγός των γηπεδούχων έκανε άτσαλη πάσα.

22:50Τετάρτη 02 Οκτωβρίου 2013

Ασυνεννοησία στα καρέ των «ερυθρολεύκων» με τον Σουάρες να βρίσκεται κοντά στο 1-1, αλλά την πάσα του να κόβεται την τελευταία στιγμή. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μήτρογλου σούταρε ψηλά άουτ.