Τελικό: Μάντσεστερ Σίτι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4 -1

Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2013 19:00
Updated:17:35
REUTERS/PHIL NOBLE
Ο Αγουέρο πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε κατά της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το μεγάλο ντέρμπι της πόλης του Μάντσεστερ ανάμεσα στη Σίτι και τη  Γιουνάιτεντ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

17:35Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Καλό απόγευμα σε όλους!Είμαι ο Τόλης Χριστοφοράκης και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Μάντσεστερ Σίτι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από το Etihad, για την 5η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ

17:36Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

17:37Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

17:39Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

17:40Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Εκτός αποστολής έμεινε για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Ρομπιν Φαν Πέρσι λόγω τραυματισμού ενώ από την πλευρά της Σίτι δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες του Νταβίντ Σίλβα.

17:41Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Συνθέσεις:
Μάντσεστερ Σίτι:
Χαρτ, Ζαμπαλέτα, Κομπανί, Νάστασιτς, Κολάροφ, Νασρί, Φερναντίνιο, Τουρέ, Νάβας, Αγουέρο, Νεγρέδο|
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Σμόλινγκ, Φέρντιναντ, Βίντιτς, Εβρά, Βαλένσια, Κάρικ, Φελαϊνί, Γιάνγκ, Ρούνεϊ, Γουέλμπεκ

17:43Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

17:47Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

17:49Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Διαβάστε εδώ το θέμα του www.england365.gr για τις πρεμιέρες των προπονητών σε ντέρμπι Σίτι-Γιουνάιτεντ. Σήμερα «ντεμπουτάρουν» Πελεγκρίνι και Μόγιες

17:51Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

17:52Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στους 7 βαθμούς μετά από τέσσερις αναμετρήσεις

17:54Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Με νίκη συνέχισε και η Σουόνσι, 2-0 επί της νεοφώτιστης Κρίσταλ Πάλας στο Λονδίνο

18:05Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη κίτρινη κάρτα του αγώνα, τη βλέπει ο Νάστασιτς για μαρκάρισμα στον Σμόλινγκ

18:08Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό μέχρι στιγμής το ντέρμπι

18:11Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Σίτι-Γιουνάιτεντ 0-0 στο ντέρμπι του Μάντσεστερ

18:13Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Η Σίτι έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων και παίζει στο μισό γήπεδο τη Γιουνάιτεντ

18:15Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

ΓΚΟΛ για τη Σίτι!

18:16Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

18:18Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 16ο λεπτό ο Αγουέρο ανοίγει το σκορ για τη Σίτι έπειτα από σέντρα του Κολάροφ, με ωραίο γυριστό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής

18:20Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Στο 20ο λεπτό ο Νασρί πιάνει ωραίο γυριστό σουτ και στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντε Χέα

18:36Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Η Γιουνάιτεντ προσπαθεί να κερδίσει κάποια μέτρα στο γήπεδο. Βρισκόμαστε στο 37ο λεπτό και παραμένει το 1-0 υπέρ της Σίτι

18:37Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

18:40Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Έπεσε ο ρυθμός στο ντέρμπι με τη Γιουνάιτεντ πάντως να μην έχει εκδηλώσει μέχρι στιγμής τελική προσπάθεια

Στο 40ο λεπτό, Σίτι-Γιουνάιτεντ 1-0

18:43Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Ο Βαλένσια δοκίμασε το σουτ, η μπάλα έφυγε άουτ. Η πρώτη προσπάθεια της Γιουνάιτεντ στο 42ο λεπτό

Ο Αγουέρο πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε κατά της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. REUTERS/PHIL NOBLE
18:46Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

18:47Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Νασρί εκτέλεσε το κόρνερ, ο Νεγρέδο πήρε την κεφαλιά και ο Γιάγια Τουρέ με το γόνατο έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα

18:49Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Καθαρό προβάδισμα νίκης

Η Μάντσεστερ Σίτι εκμεταλλευόμενη την κακή εικόνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγείται 2-0 με τέρματα των Αγουέρο και Γιάγια Τουρέ στο 16ο λεπτό και στις καθυστερήσεις. Καλύτερη η ομάδα του Πελεγκρίνι με τους παίκτες του Μόγιες να δείχνουν υπνωτισμένοι καθ' όλη τη διάρκεια του πρώτου 45λεπτου. Είναι χαρακτηριστικό ότι το πρώτο σουτ, των πρωταθλητών, σημειώθηκε στο 42ο λεπτό από τον Βαλένσια

18:51Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Σχόλιο Χρήστου Σωτηρακόπουλου: Δίκαιο προβαδισμα για την Σίτι στο πρώτο ημίχρονο απέναντι σε μια Γιουνάιτεντ, η οποία έχει εκτός αποστολής τον Ρόμπιν Φαν Πέρσι αλλά και εκτός κλίματος αγώνα όλους τους υπόλοιπους. Φυσιολογικά, οι «πολίτες» προηγούνται εκμεταλλευόμενοι την αδυναμία των «κόκκινων διαβόλων» να σπάσουν το γρήγορο ρυθμό στο ξεκίνημα του ματς αλλά και να απειλήσουν στην κόντρα επίθεση.

19:02Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Όλα έτοιμα για το 2ο ημίχρονο, χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες

19:05Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Ο Νεγρέδο έσκαψε όμορφα την μπάλα για τον Αγουέρο απο πλάγια θέση και ο Αργεντίνος στράικερ νίκησε τον Ντε Χέα για το 3-0 στο 47ο λεπτό

19:09Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Η Σίτι με σκόρερ τον Νασρί έπειτα από σέντρα του Νάβας, διαμορφώνει το 4-0 στο 49ο λεπτό

Πρώτη αλλαγή του Μόγιες. Ο Κλέβερλι παίρνει τη θέση του Γιανγκ

19:12Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Καταιγιστική η Μάντσεστερ Σίτι, δεν έχει αφήσει τη Γιουνάιτεντ να πάρει ούτε ανάσα!

19:13Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Καλή στιγμή για τη Γιουνάιτεντ στο 55ο λεπτό όμως ο Ρούνεϊ σούταρε ψηλά άουτ

19:18Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Μόνο η Μάντσεστερ Σίτι έχει καταφέρει να σκοράρει 4 ή περισσότερα γκολ επί της Γιουνάιτεντ σε  τρία ματς, στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ

19:23Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

19:24Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Ανούσια κυκλοφορία της μπάλας από τη Γιουνάιτεντ στο τελευταίο 10λεπτο. Παραμένει το 4-0 στο 68ο λεπτό

19:38Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Δοκάρι για τη Γιουνάιτεντ σε κεφαλιά του Εβρά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ρούνεϊ