Παρασκευή, 07 Ιουνίου 2013 21:00
Updated:23:36
EUROKINISSI/REPORTER IMAGES

Ο Γιώργος Καραγκούνης σε φάση από τον αγώνα.

Να αφήσει πίσω της την ήττα από τη Βοσνία με νίκη στο αποψινό ματς κόντρα στους Λιθουανούς θα επιδιώξει η Εθνική ομάδα των Ανδρών, στην αναμέτρηση για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2014.

23:36Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Ελπίζει ακόμα στην πρωτιά

Η Ελλάδα, χωρίς να πιάσει καλή απόδοση σε ένα γενικά μέτριο παιχνίδι, επικράτησε 1-0 της Λιθουανίας στο Βίλνιους. Το συγκρότημα του Φερνάντο Σάντος, που δεν απείλησε αλλά ούτε και απειλήθηκε από τους κατώτερους Λιθουανούς, ευτύχησε να προηγηθεί στη μία και μοναδική ευκαιρία που πραγματοποίησε στο πρώτο μέρος όταν ο Χολέμπας έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Χριστοδουλόπουλος, ο οποίος ήταν ο καλύτερος παίκτης της Εθνικής, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ με δυνατή κεφαλιά. Το 1-0 ήταν και το τελικό σκορ για την Ελλάδα, η οποία είδε τη Σλοβακία να στραβοπατά κόντρα στο Λιχτενστάιν, αυξάνοντας τη διαφορά της από την 3η θέση στους τέσσερις βαθμούς ενώ παραμένει στο -3 από την πρωτοπόρο Βοσνία, η οποία επικράτησε 5-0 της Λετονίας στη Ρίγα, Επόμενος αντίπαλος για το συγκρότημα του Σάντος, το Λιχτενστάιν εκτός έδρας στις 6 Σεπτεμβρίου.

23:35Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Τέλος αγώνα. Λιθουανία-Ελλάδα 0-1 με γκολ του Χριστοδουλόπουλου στο 20ο λεπτό

23:32Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

Τοροσίδης, Σαμαράς και Σαλπιγγίδης συνεργάστηκαν υπέροχα στο 89ο λεπτό, ο τελευταίος έπιασε το δυνατό σουτ όμως έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι των Λιθουανών

23:31Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Δοκάρι για την Εθνική!

23:29Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Καλή στιγμή για την Εθνική μας στο 87ο λεπτό όμως το σουτ του Τζιόλη από κοντά έπειτα από φάουλ του Καραγκούνη, δεν βρήκε στόχο

23:28Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Αλλαγή και για τη Λιθουανία με τον Ντειβίντας Τσεσνάουσκις να παίρνει τη θέση του Ματουλεβίτσιους

23:27Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ελλάδα με τον Τζιόλη να παίρνει τη θέση του Κατσουράνη στο 85ο λεπτό

23:23Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Στο 81ο λεπτό ο Σαλπιγγίδης έψαξε με συρτή μπαλιά τον Σαμαρά, ο οποίος από τη μικρή περιοχή δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

23:22Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα!

23:20Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σαλπιγγίδης για σκληρό φάουλ στον Στανκεβίτσιους και χάνει το επόμενο ματς με το Λιχτενστάιν

23:17Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Λύθηκε η μίνι πολιορκία των γηπεδούχων. 75ο λεπτό και παραμένει το 1-0 υπέρ της Εθνικής μας

23:16Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Έπειτα από προσπάθεια του Τσεσνάουσκις, η Λιθουανία κερδίζει νέο κόρνερ

23:15Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Ο Φάνης Γκέκας.

EUROKINISSI/ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ

Κόρνερ που κερδίζει η Λιθουανία στο 73ο λεπτό. Παράλληλα οι γηπεδούχοι πραγματοποιούν και την πρώτη τους αλλαγή με τον Ζούλπα να παίρνει τη θέση του Μικολιούνας

23:12Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο. Λιθουανία-Ελλάδα 0-1

23:10Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Μετά από ένα 10λεπτο όπου οι Λιθουανοί προσπάθησαν να πιέσουν, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ξανά

23:06Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Αναγκαστική αλλάγη για την Ελλάδα στο 65ο λεπτό. Στη θέση του Γκέκα θα περάσει ο Σαλπιγγίδης

23:05Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Ο Ελληνας επιθετικός υπέστη τράβηγμα στη φάση που προηγήθηκε και ζήτησε αλλαγή

Στο 63ο λεπτό, καλή ευκαιρία για την Ελλάδα αλλά ο Γκέκας δεν πρόλαβε το γύρισμα του Χριστοδουλόπουλου

23:03Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Κίτρινη κάρτα του Μπενκερένσα στον Στανκεβίτσιους

23:02Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Καλή στιγμή για τη Λιθουανία με τον Ιβασκεβίτσιους να δοκιμάζει το σουτ αλλά να μην μπορεί να βρει στόχο

23:01Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

60ο λεπτό:Λιθουανία-Ελλάδα 0-1

23:00Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Λιχτενστάιν με τη Σλοβακία με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 και τους Σλοβάκους να χάνουν πολύτιμο έδαφος στη μάχη της 2ης θέσης

22:59Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

22:58Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Στην επίθεση οι Λιθουανοί, οι οποίοι όμως δεν μπορούν να φανούν απειλητικοί πλην κάποιων στημένων φάσεων

22:57Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Δεύτερη κίτρινη στο παιχνίδι, τη βλέπει ο Γιώργος Σαμαράς και χάνει το επόμενο παιχνίδι της Εθνικής μας με αντίπαλο το Λιχτενστάιν

22:56Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Καλό σουτ στο 54ο λεπτό από τπον Ματελεβίτσιους, μπλόκαρε ο Καρνέζης

22:53Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

50ο λεπτό στην αναμέτρηση,Λιθουανία-Ελλάδα 0-1

22:51Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Ο Χολέμπας αποχώρησε λόγω τραυματισμού στο δεξί πόδι.

Ο Καραγκούνης έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Γκέκας έπιασε την κεφαλιά όμως ο γκολκίπερ των Λιθουανών απομάκρυνε σε κόρνερ

Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα στο 49ο λεπτό

22:47Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Σέντρα στο 2ο ημίχρονο

22:46Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Ο Χολέμπας τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει και τη θέση του θα πάρει ο Τζαβέλλας με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγή θα συνεχίσουν οι Λιθουανοί

22:33Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Κρατάει μόνο το γκολ

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, η Ελλάδα προηγείται της Λιθουανίας στο Βίλνιους με τέρμα που σημείωσε ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος στο 20ο λεπτό. Οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο του πρώτου μέρους να φανούν απειλητικοί για την αντίπαλη εστία και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στη μία και μοναδική ευκαιρία που πραγματοποίησαν. Το θετικό για τους διεθνείς μας βέβαια είναι ότι ούτε απειλήθηκαν από τους Λιθουανούς.

22:31Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Λήξη Ημιχρόνου:Λιθουανία-Ελλάδα 0-1

22:29Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Τελικά ο Χολέμπας ζήτησε να ξαναμπεί στο γήπεδο και δεν θα γίνει η αλλαγή πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο

22:28Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Χολέμπας θα αποχωρήσει λόγω τραυματισμού στο δεξί πόδι

22:26Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Οι παίκτες της Εθνικής πανηγυρίζουν το γκολ του Χριστοδουλόπουλου.

22:25Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Στο 40ο λεπτό παραμένει το Λιθουανία-Ελλάδα 0-1

22:20Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, θα τη δει ο Καραγκούνης για φάουλ στον Τσεσνάουσκις

22:17Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Στο 33ο λεπτό, καλή σέντρα του Χριστοδουλόπουλου από τα δεξιά, ο Γκέκας έπιασε την κεφαλιά όμως μπλόκαρε την μπάλα ο Ζούμπας

22:16Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

To γκολ της Εθνικής.

22:14Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

30ο λεπτό:Λιθουανία-Ελλάδα 0-1

Δυνατή εκτέλεση από τον Στανκεβίτσιους όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Καρνέζη

22:13Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Φάουλ για τη Λιθουανία σε καλή θέση

22:11Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Οι γηπεδούχοι δείχνουν αντίδραση μετά το γκολ που δέχθηκαν, έχοντας αναλάβει την κυκλοφορία της μπάλας

22:09Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Σπουδαία επέμβαση του Καρνέζη στο 24ο λεπτό σε σουτ του Μικούσκις

22:08Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Στου δρόμου τα μισά στο πρώτο ημίχρονο, η Ελλάδα προηγείται 1-0 της Λιθουανίας χωρίς πάντως να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση

22:06Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Δικαίωση για τον Σάντος, η επιλογή του Χριστοδουλόπουλου, ο οποίος βρήκε δίχτυα

22:05Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Στο 20ο λεπτό, ο Χριστοδουλόπουλος ανοίγει το σκορ με δυνατή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έπειτα από υπέροχη σέντρα του Χολέμπας από την αριστερή πλευρά

22:00Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Μια ακόμη προσπάθεια των γηπεδούχων από τα δεξιά, μπλόκαρε ξανά χωρίς προβλήματα ο Καρνέζης

21:59Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013

Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι μέχρι στιγμής, παραμένει το 0-0 στο 15ο λεπτό

21:56Παρασκευή 07 Ιουνίου 2013