Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα Λουντογκόρετς-Ολυμπιακός

20:20Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Καλησπέρα σας

20:21Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Στις 21:00 είναι προγραμματισμένη η σέντρα του αγώνα ρεβάνς, Λουντογκόρετς-Ολυμπιακός, για τον Γ΄ προκριματικό γύρο του Champions League

20:23Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Το πρώτο ματς στο Καραϊσκάκη δεν είχε αναδείξει νικητή (1-1), κάτι που σημαίνει ότι για να προκριθεί ο Ολυμπιακός θα πρέπει να νικήσει τους Βούλγαρους, καθώς ως γνωστό μετά από απόφαση της UEFA δεν ισχύει από εφέτος ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

20:27Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Μία έκπληξη επεφύλασσε στον καταρτισμό της ενδεκάδας του Ολυμπιακού ο προπονητής της ομάδας, Πέδρο Μαρτίνς.

Ο Πορτογάλος παρατάσσει τους Πειραιώτες με 4-3-3 και τον Ελ Αραμπί στην κορυφή της επίθεσης. Μοναδική έκπληξη είναι η παρουσία του Βρουσάι στο αρχικό σχήμα, αντί του Ματιέ Βαλμπουενά, ενώ στον πάγκο βρίσκεται και το τελευταίο απόκτημα των «ερυθρόλευκων», Ονιεκούρου.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Μπα, Ρεάμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Μ. Καμαρά, Βρουσάι, Ελ Αραμπί, Μασούρας

20:37Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Από την πλευρά του ο Νταμπράουσκας επέλεξε να παρατάξει τους Βούλγαρους με την ακόλουθη ενδεκάδα: Κάχλινα, Ικοκό, Πλαστούν, Βερντόν, Νεντιάλκοβ, Μπάντζι, Ζοσουέ Σα, Γκονσάλβες, Ντεσπόντοβ, Σωτηρίου, Κάουλι Ολιβέιρα-Σόουζα

20:43Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Στο γήπεδο θα βρεθούν απόψε περίπου 5.000 φίλαθλοι. Όπως ανακοίνωσαν χθες οι Βούλγαροι έγινε sold out στα εισιτήρια που εκδόθηκαν, καθώς λόγω του κορωνοϊού έχει επιτραπεί να γεμίσει κατά το 50% η έδρα της Λουντογκόρετς.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ισραηλινός, Γκρίνφελντ

20:54Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Όλα έτοιμα για την έναρξη του μεγάλου αγώνα, που θα καθορίσει ποια από τις δύο ομάδες θα προκριθεί στα play off του Champions League

20:55Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

20:58Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Ο αγώνας ξεκίνησε

21:01Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Αναγνωριστικό ματς στα πρώτα λεπτά με τους γηπεδούχους να έχουν μπει πιο δυνατά. Κάποιες βεβιασμένες κινήσεις στην άμυνα έχει ο Ολυμπιακός

21:03Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Στο 5΄ ο Μασούρας βρέθηκε σε καλή θέση στο ύψος της περιοχής, αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε πάνω στα πόδια αμυντικού κι απομακρύνθηκε η μπάλα.

21:04Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Αρχίζει και πιέζει πολύ ψηλά ο Ολυμπιακός για να μην επιτρέψει στους γηπεδούχους να οργανωθούν στη μεσαία γραμμή

21:06Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Κακή συνεργασία στην άμυνα του Ολυμπιακού στο 7΄, με τον Τζολάκη να μην διώχνει σωστά τη μπάλα από το κακό γύρισμα του Μπα

21:07Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Στο 10ο λεπτό το ματς πάντα στο 0-0

21:13Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Μετά από 15 λεπτά στον αγώνα το 0-0 ανάμεσα σε Λουντογκόρετς και Ολυμπιακό παραμένει. Χωρίς φάσεις στο διάστημα αυτό και από τις δύο ομάδες που προς το παρόν δεν δείχνουν να θέλουν να ρισκάρουν

21:16Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Πρώτη σημαντική στιγμή στο ματς για την Λουντογκόρετς. Ο Κάουλι βρέθηκε σε θέση βολής στην περιοχή στο 18΄, αλλά το αριστερό σουτ που έκανε έφυγε λίγο άουτ

21:18Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Στο 20΄ απειλεί και πάλι η ομάδα της Βουλγαρίας με τον Ικοκό αυτή την φορά ν΄ αστοχεί από πλάγια

Δεν μπορεί να κρατήσει τη μπάλα στη μεσαία γραμμή ο Ολυμπιακός, που αρχίζει να δέχεται πίεση από τους γηπεδούχους.

21:25Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Μπατζί στο 27΄ για φάουλ στον Βρουσάι

21:27Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Πολύ καλή φάση για τον Ολυμπιακό στο 29΄, με τον Ελ Αραμπί να σουτάρει και η μπάλα έφυγε κόρνερ μετά από παρέμβαση του Γκονσάλβες

21:28Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

21:29Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Ο Εμβιλά στο 31΄ από ασίστ του Μασούρα με μονοκόματο σουτ ανοίγει το σκορ για τον Ολυμπιακό. Η ελληνική ομάδα μπροστά με 1-0

21:30Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Το γκολ του Ολυμπιακού ήρθε σε ένα σημείο που οι Πειραιώτες δέχονταν πίεση από τους γηπεδούχους και έδειχναν λίγο υποτονικοί

21:31Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Κίτρινη στον Μπα στο 32΄

21:32Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Το 7ο γκολ του Εμβιλά με την φανέλα του Ολυμπιακού σε 52 αγώνες

21:35Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Καλή φάση για την Λουντογκόρετς στο 36΄, με τον Ντεσπόντοβ να μπαίνει στην περιοχή, έκοψε τη μπάλα για τον Σωτηρίου, αλλά ο Σισέ απομάκρυνε

21:37Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Ο Τζολάκης στο 39΄ μπλοκάρει το σουτ του Νεντιάλκοβ

Πένε λεπτά για τα 45΄

21:44Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

21:45Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Λουντογκόρετς με το γκολ του Εμβιλά στο 31ο λεπτό.  Αν μείνει αυτό το σκορ, η ελληνική ομάδα προκρίνεται στα play off του Champions League.

22:02Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Σέντρα στο β΄ μέρος χωρίς αλλαγές οι ομάδες

22:06Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

ΑΥΤΟΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

Στο 48΄ ισοφαρίζει η Λουντογκόρετς με το αυτογκόλ του Σεμέδο

22:07Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Στο 1-1 το ματς, μετά από μία άτυχη στιγμή για τον Πορτογάλο στόπερ, ο οποίος στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα μετά την κεφαλιά του Ντεσπόντοβ την έστειλε άθελά του στη γωνία του Τζολάκη

22:09Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Από τη σέντρα του Ικοκό στο 52΄ ο Σωτηρίου βρέθηκε εντελώς αμαρκάριστος στην καρδιά της περιοχής του Ολυμπιακού, αλλά δεν έπιασε την κεφαλιά όπως θα ήθελε

22:10Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Σα στο 54΄

22:11Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Πρώτη αλλαγή ο Ολυμπιακός. Βγήκε από το ματς ο Μπουχαλάκης στο 54΄ και μπήκε ο Παπασταθόπουλος

22:15Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Τα πάνω κάτω έρχονται στο ξεκίνημα του β΄ μέρους για τους Πειραιώτες. Ο Σωτηρίου εκτελεί ψύχραιμα και γράφει το 2-1 για τους Βούλγαρους, που έχουν αυτοί τώρα σκορ πρόκρισης

22:19Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Πέναλτι για τον Ολυμπιακό

22:20Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να ισοφαρίσει στο 63΄. Καθαρή η ανατροπή του Ελ Αραμπί, με τον Γκρίνφλελντ να δίνει την παράβαση μετά από την υπόδειξη του βοηθού του.

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 68΄

Ο Ελ Αραμπί εκτελεί άψογα και ισοφαρίζει πολύ γρήγορα σε 2-2. Όλα από την αρχή και για τις δύο ομάδες

22:30Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Πολλά τα νεύρα από τους γηπεδούχους σε κάθε φάση διαμαρτύρονται, είναι ευκαιρία για τους Πειραιώτες να τους τιμωρήσουν τώρα που είναι εκνευρισμένοι.

22:31Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Τεράστια ευκαιρία για την Λουντογκόρετς στο 74΄. Ο Τζολάκης με μεγάλη επέμβαση λέει «όχι» στον Σωτηρίου που ήταν εντελώς μόνος του στο ύψος του πέναλτι

22:32Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Στο ριπλέι, βέβαια, φάνηκε ότι ο Σωτηρίου στην αρχή της φάσης ήταν οφσάιντ

22:33Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Συμπληρώθηκαν 75 λεπτά το ματς στο 2-2 κι αν δεν αλλάξει κάτι οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν στην παράταση

22:34Τρίτη 10 Αυγούστου 2021

Ο Μπα διώχνει σε κόρνερ προ του Σωτηρίου στο 76΄.