LIVE: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 0-1

Τετάρτη, 07 Απριλίου 2021 19:00
Updated:19:45
Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι των «Δικέφαλων» ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό για το Κύπελλο Ελλάδας.

19:45Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Καλησπέρα σας. Ντέρμπι «Δικέφαλων» για άλλη μια φορά απόψε φέτος, αυτή τη φορά για το Κύπελλο Ελλάδας.

19:46Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, με τις δύο ομάδες να προέρχονται από ήττες στα πλέι οφ του πρωταθλήματος, από Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό αντίστοιχα.

19:47Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Να δούμε τις συνθέσεις. Η ΑΕΚ θα παραταχθεί με τους Τσιντώτα, Νταντσένκο, Σβάρνα, Νεντελτσεάρου, Λόπες, Γαλανόπουλο, Κρίστιτσιτς, Μάνταλο, Γκαρσία, Τάνκοβιτς και Ολιβέιρα.

19:48Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Ο Πάμπλο Γκαρσία, αντίστοιχα, επέλεξε τους Πασχαλάκη, Μπάμπα, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Αουγκούστο, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Ζίβκοβιτς, Τζόλη και Κρμέντσικ.

19:49Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Το κίνητρο είναι πολύ μεγάλο για τους δύο συλλόγους, αφού ο τίτλος στο Κύπελλο είναι ένας σημαντικός στόχος, αφού το πρωτάθλημα δεν μπορεί να διεκδικηθεί πια.

19:51Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε από την ΚΕΔ ο Βούλγαρος διεθνής ρέφερι Γκεόργκι Καμπάκοφ, ο οποίος είχε σφυρίξει φέτος στον αγώνα πρωταθλήματος Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (1-1), αλλά και στην εντός έδρας συνάντηση της Ένωσης με την Μπράγκα (2-4) για το Europa League.

19:57Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Ξεκίνησε ο αγώνας.

20:03Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Πρώτο πεντάλεπτο στον αγώνα χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση. Η ΑΕΚ έχει μπει πιο δυνατά και προσπαθεί να έχει την κατοχή.

20:06Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα και είναι για την ΑΕΚ. Ο Κρίστισιτς βρήκε τον Τάνκοβιτς κι εκείνος τον Λόπες, που από πλάγια αριστερά σούταρε πάνω στον Πσχαλάκη.

20:10Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

11΄ Ο Τάνκοβιτς δημιούργησε πάλι επικίνδυνη κατάσταση από αριστερά, αλλά στην πάσα του ο Ολιβέιρα ήταν οφσάιντ.

20:13Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

14΄ Πάλι ο Τάνκοβιτς μπήκε από αριστερά και σούταρε, αλλά στην αγκαλιά του Πασχαλάκη.

20:16Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

19΄ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ λίξγο έξω από την περιοχή.

Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα.

20:18Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Η φάση μετά το φάουλ πέρασε χωρίς συνέπειες και στην εξέλιξη πήρε κίτρινη κάρτα ο Ζίφκοβιτς.

INTIME SPORTS/ΤΖΑΜΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
20:24Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

26΄ Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Ολιβέιρα να σουτάρει από θέση μέσα δεξιά και τον Πασχαλάκη να αποκρούει.

20:25Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

28΄ Λάθος συνενόηση Πασχαλάκη - Κρέσπο, η μπάλα κόρνερ.

20:27Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

20:38Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Στο 54%-46% η κατοχή για την ΑΕΚ.

20:41Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

43΄ «Φθηνό» λάθος του Τσιντώτα που έδωσε την μπάλα απομακρύνοντς στον Τζόλη, εκείνος μπήκε στην περιοχή και σούταρε αδύναμα, για να μαζέψει ο τερματοφύλακας της Ένωσης.

20:43Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:44Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

45΄+1 Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια για φάουλ στον Λιβάι Γκαρσία.

21:06Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

49΄ Φάση στην περιοχή της ΑΕΚ, με τον Ελ Καντουρί να χάνει το κοντρόλ και την ευκαιρία.

21:10Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

21:12Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Ο Μάνταλος παίζει με κίτρινη κάρτα εδώ και μερικά λεπτά, για φάουλ στον Ντόουγκλας Αουγκούστο.

21:14Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

57΄ Κίτρινη κάρτα και στον Ελ Καντουρί, για φάουλ στον Σβάρνα.

21:16Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

59΄ Ο Ίνγκασον έκανε σωτήρια επέμβαση στο γύρισμα του Λιβάι Γκαρσία προς τον Τάνκοβιτς, προλαβαίνοντας τον Σουηδό που είχε βρεθεί απέναντι στον Πασχαλάκη.

21:17Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Οι δύο προπονητές ετοιμάζονται να κάνουν την πρώτη παρέμβασή τους, με αλλαγές.

21:19Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ VICHOS NIKOS

63΄ Σιμάνσκι για Γαλανόπουλο και Αλμπάνης για Τάνκοβιτς.

21:20Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

64΄ Ουάρντα αντί Ελ Καντουρί και Ροντρίγκο για Βιεϊρίνια η απάντηση του Πάμπλο Γκαρσία.

21:22Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

21:24Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

68΄ Έξω και ο Ολιβέιρα για να παίξει ο Ανσαριφάρντ.

21:26Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

70΄ Ένα κόρνερ του ΠΑΟΚ δεν απέφερε κάποιο όφελος για τους φιλοξενούμενους.

21:28Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Ο ρυθμός του αγώνα είναι αργός στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς κανένας από τους αντίπαλους δεν δείχνει διάθεση να ρισκάρει, ειδικά όσο περνά ο χρόνος.

21:30Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

74΄ Ο Σφιντέρσκι στη θέση του Κρμέντσικ, που ήταν «αόρατος».

21:36Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

80΄ Κίτρινη και στον Λιβάι Γκαρσία.

INTIME SPORTS/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
21:39Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Το παιχνίδι έχει γίνει αρκετά δυνατό τα τελευταία λεπτά.

21:42Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

21:43Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Τελευταίο πεντάλεπτο για να συμπληρωθούν τα 90΄.

Κίτρινη στον Αλμπάνη, επειδή στήθηκε για τείχος πιο κοντά στην μπάλα απ΄ όσο έπρεπε.

21:44Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

88΄ Ο Μαχαίρας στη θέση του Μάνταλου.

21:46Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Στο έδαφος Ίνγκασον και Αλμπάνης από τη μεταξύ τους σύγκρουση.

21:47Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

90΄+1 Μουργκ αντί Τζόλη.

21:48Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:49Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Φάουλ του Νεντελτσεάρου στον Ουάρντα λίγο έξω από την περιοχή.

Eurokinissi Sports/ΜΠΑΛΩΜΑΤΙΝΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ
21:51Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

90΄+4 ΓΚΟΛ 0-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουργκ, που είχε μπει πριν από τρία λεπτά!

21:52Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

ΛΗΞΗ: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 0-1 με το γκολ του Μουργκ στην τελευταία φάση του αγώνα!

21:54Τετάρτη 07 Απριλίου 2021

Ο ΠΑΟΚ πήρε μια ανέλπιστη νίκη, με βάση την εικόνα του παιχνιδιού και βεβαίως έχει πια το προβάδισμα για πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου, με τη ρεβάνς στην Τούμπα. Ο Μανόλο Χιμένεθ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να διαμαρτυρηθεί στον Καμπάκοφ και είδε την κίτρινη κάρτα. Καληνύχτα σας...

21:57Τετάρτη 07 Απριλίου 2021