Tελικό: Άγιαξ - Τότεναμ 2-3

Πέμπτη, 09 Μαΐου 2019 00:00
Updated:00:03
Action Images via Reuters/MATTHEW CHILDS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα ρεβάνς του Άγιαξ με την Τότεναμ στο Άμστερνταμ, που θα κρίνει το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό.

00:03Πέμπτη 09 Μαΐου 2019

Η Τότεναμ είχε χάσει 0-1 στο Λονδίνο και απόψε βρέθηκε στο 0-2 μόλις στο 35΄, αλλά με τον Λούκας Μόουρα στην εμφάνιση της ζωής του έφτασε στο 3-2 και θα είναι παρούσα στη Μαδρίτη, την 1η Ιουνίου. Καληνύχτα σας.

00:00Πέμπτη 09 Μαΐου 2019

Ο Μπριχ έδειξε πέντε λεπτά καθυστερήσεις και κράτησε οκτώ! Μετά τη Λίβερπουλ χθες, η Τότεναμ έφτασε με τη σειρά της σε μια μυθική ανατροπή και θα είναι παρούσα στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, στον αγγλικό «εμφύλιο» που καταγράφεται για μόλις δεύτερη φορά στην Ιστορία της διοργάνωσης, μετά το παιχνίδι στο «Λουζνίκι» το 2008 που ανέδειξε νικήτρια στα πέναλτι τη Γιουνάιτεντ επί της Τσέλσι.

23:58Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

ΛΗΞΗ: Άγιαξ - Τότεναμ 2-3. Στον τελικό οι Άγγλοι.

23:56Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Ο Βραζιλιάνος στέλνει την Τότεναμ στον τελικό με χατ-τρικ.

Επική ανατροπή της Τότεναμ στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα».

90΄+5 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-3 ο Λούκας.

23:55Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Κίτρινη στον Ονάνα για καθυστερήσεις.

23:54Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

90΄+4 Κεφαλιά του Γιορέντε από κόρνερ του Έρικσεν, η μπάλα άουτ.

23:53Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

90΄+3 Χαμένη ευκαιρία για τον Άγιαξ με τον Ζίγεκ, που σούταρε και απέκρουσε ο Λιορίς, ενώ στη συνέχεια νέο σουτ του Τάντιτς πέρασε άουτ.

23:52Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

REUTERS/DYLAN MARTINEZ

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:50Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

90΄ Ο Μαγκαλάν στη θέση του Φαν ντε Μπέεκ. Και τρίτος στόπερ για τον Άγιαξ.

23:47Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

87΄ Νέα ευκαιρία με τον Σον, που σούταρε μόλις άουτ από πλάγια θέση!!!

87΄ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΤΕΝΑΜ.Διπλή χαμένη ευκαιρία με τον Βερτόνγκεν, που είχε δοκάρι σε κεφαλιά από πολύ κοντά!!! Στη συνέχεια ο ίδιος σούταρε και ο Ντε Λιχτ απέκρουσε.

23:43Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

82΄ Ο Ντέιβις αντί του Ρόουζ, στην τελευταία αλλαγή του Ποτσετίνο.

23:41Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

81΄ Ο Λαμέλα μπαίνει στη θέση του Τρίπιερ.

23:40Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

23:39Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

79΄ ΔΟΚΑΡΙ για τον Άγιαξ με τον Ζίγεκ, που σούταρε από την περιοχή συρτά με το αριστερό!

23:37Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

77΄ Κίτρινη και στον Ζίγεκ, για φάουλ στον Ρόουζ.

23:36Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

76΄ Κίτρινη κάρτα στον Ρόουζ για διαμαρτυρία στον Μπριχ.

23:34Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

74΄ Ευκαιρία για την Τότεναμ, με την κεφαλιά του Αλντεβάιρεντ από εκτέλεση κόρνερ να φύγει μόλις άουτ.

23:31Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

71΄ Δύσκολες στιγμές στην περιοχή της Τότεναμ, με τον Λιορίς να σταματά τον Ντε Λιχτ.

23:28Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

67΄ Ο Σινγκράβεν στη θέση του Ντόλμπεργκ, ενώ στο 62΄ ο Βέλτμαν είχε περάσει αντί του Σένε.

REUTERS/PIROSCHKA VAN DE WOUW
23:27Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Η Τότεναμ χρειάζεται άλλο ένα γκολ για να προκριθεί.

23:25Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

64΄ Σουτ του Λούκας κόντραρε και η μπάλα κατέληξε κόρνερ, ενώ στην εκτέλεσή του η κεφαλιά του Γιορέντε έφυγε άουτ. Φρενήρης ο ρυθμός.

23:24Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

63΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ με τον Ζίγεκ να σουτάρει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λιορίς, ύστερα από γύρισμα του Τάντιτς.

23:23Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Ο Άγιαξ είχε δώσει μέτρα στην Τότεναμ και το πλήρωσε. Τώρα οι γηπεδούχοι προσπαθούν να ανασυνταχθούν.

23:21Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Πολύ μεγάλο παιχνίδι και απόψε.

Στην αρχή της φάσης ο Γιορέντε έχασε το... άχαστο σουτάροντας εξ επαφής στον Ονάνα, που απέκρουσε. Ο Σένε δεν άφησε τον τερματοφύλακά του να μπλοκάρει, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε και ο Λούκας την ξανάστειλε στα δίχτυα του Άγιαξ ισοφαρίζοντας.

23:19Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

59΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-2 πάλι ο Λούκας.

23:18Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Αυτή τη φορά ήταν η σειρά της Τότεναμ να βγει στην αντεπίθεση από την άξονα, ο Βραζιλιάνος συνεργάστηκε με τον Ντέλε Άλι και πλάσαρε για το 1-2.

23:17Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Από το 50ό λεπτό ο Ντόλμπεργκ παίζει με κίτρινη κάρτα, για φάουλ στον Ρόουζ.

23:16Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

55΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-2 μειώνει η Τότεναμ με τον Λούκας.

23:14Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

53΄ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ η πρώτη στο β΄ ημίχρονο. Ο Έρικσεν έβγαλε την μπαλιά στον Ντέλε Άλι, εκείνος σούταρε στην κίνηση και ο 23χρονος Ονάνα έκανε μια σπουδαία απόκρουση σε κόρνερ.

23:09Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

23:06Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Η Τότεναμ έχει μια αλλαγή. Τη θέση του Γουανιάμα έχει πάρει ο Γιορέντε, που θα παίξει στην κορυφή της επίθεσης.

22:43Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Ο πρωταθλητής Ολλανδίας αξιοποιεί ιδανικά την ταχύτητα, τις άψογες αντεπιθέσεις και τις ατομικές ικανότητες των παικτών του.

22:41Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

22:40Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Οι Φαν Ντε Μπέεκ και Τάντιτς «έκρυψαν» την μπάλα σε κόντρα του Άγιαξ, ο Σέρβος μπήκε από αριστερά και «έκοψε» στον επερχόμενο Ζίγεκ, που με έξοχο αριστερό σουτ διπλασίασε.

22:36Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

35΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-0 ο Ζίγεκ.

22:31Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

30΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ με τον Ντούσαν Τάντιτς. Σε αντεπίθεση των Ολλανδών ο Σέρβος πήγε στην ατομική προσπάθεια μέσα στην περιοχή, σούταρε διαγώνια από πλάγια αριστερά αλλά αστόχησε.

22:29Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

28΄ Ο Λούκας σούταρε στην κίνηση μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ.

22:27Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

24΄ Σουτ του Έρικσεν, σταθερός και πάλι ο τερματοφύλακας του Άγιαξ.

22:24Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

23΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ. Οι Άγγλοι άνοιξαν ωραία την αντεπίθεση και ο Σον που έγινε αποδέκτης της μπάλας από πάσα του Ντέλε Άλι πλάσαρε, αλλά ο Ονάνα απέκρουσε.

22:18Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

22:17Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

17΄ Κίτρινη κάρτα στον Σισοκό για επικίνδυνο φάουλ στον Ταλιαφίκο.

22:13Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Η Τότεναμ έχει πια την κατοχή της μπάλας. Δύο γκολ ήθελε πριν το παιχνίδι για να προκριθεί, δύο χρειάζεται και τώρα.

22:11Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Στη φάση που προηγήθηκε του γκολ, ο Λιορίς είχε κάνει μεγάλη απόκρουση σε κόρνερ, σε σουτ του Τάντιτς. Στη συνέχεια ο Ντε Λιχτ σκόραρε με κεφαλιά, όπως και στο Τορίνο που είχε δώσει την πρόκριση επί της Γιουβέντους.

22:09Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Ο Σον έκανε την κούρσα από αριστερά και σέντραρε, με την μπάλα να βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Ονάνα. Στη συνέχεια ο Έρικσεν δεν πρόλαβε.

22:07Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

6΄ ΔΟΚΑΡΙ για την Τότεναμ.

Σε εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο νεαρός Ολλανδός στόπερ σηκώθηκε για άλλη μια φορά ψηλότερα απ΄ όλους και άνοιξε το σκορ.

22:05Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

5΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 ο Άγιαξ με τον Ντε Λιχτ.

22:01Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Ξεκίνησε ο αγώνας, με διαιτητή τον Γερμανό Φέλιξ Μπριχ.

21:59Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο, από την πλευρά του, έχει παρατάξει τους Λιορίς, Τρίπιερ, Αλντερβάιρελντ, Βερτόγκεν, Ρόουζ, Γουνιάμα, Σισοκό, Έρικσεν, Ντέλε Άλι, Λούκας και Σον, ο οποίος δεν είχε παίξει στο Λονδίνο λόγω τιμωρίας.

21:58Τετάρτη 08 Μαΐου 2019

Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν με ενδεκάδα τους Ονάνα, Μαζραουί, Μπλιντ, Ντε Λιχτ, Ταγλιαφίκο, Ντε Γιόνγκ, Ζίγεκ, Σένε, Φαν ντε Μπέεκ, Τάντιτς και Ντόλμπεργκ.