LIVE: Μπαρτσελόνα-Λίβερπουλ 3-0 (Τελικό)

Τετάρτη, 01 Μαΐου 2019 21:00
Updated:02/05/2019 00:04
REUTERS/ALBERT GEA

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον δεύτερο ημιτελικό του Champions League, Μπαρτσελόνα-Λίβερπουλ.

00:04Πέμπτη 02 Μαΐου 2019

REUTERS/SERGIO PEREZ
23:59Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Action Images via Reuters/JOHN SIBLEY
23:58Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Τέλος στον αγώνα. Η Μπαρτσελόνα με δύο γκολ του Μέσι κι ένα του Σουάρες επικρατεί με 3-0 της Λίβερπουλ στο «Καμπ Νόου» και ουσιαστικά 'έκλεισε θέση για τον τελικό του Champions League. Η ρεβάνς στο «Άνφιλντ» στις 7 Μαΐου.

23:54Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Ο Ντεμπελέ στην θέση του Σουάρες στο 93΄.

23:52Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο ματς

23:51Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Με τα δύο γκολ που πέτυχε ο Μέσι έφτασε τα 26 σε 33 ματς απέναντι σε αγγλικές ομάδες στο Champions League.

Το ματς έφτασε στο 90΄.

23:47Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Ο Οριγκί παίρνει την θέση του Μίλνερ στα τελευταία λεπτά

Κίτρινη κάρτα στον Τζόρντι Άλμπα στο 86΄.

23:46Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Ο Σαλάχ χάνει την ευκαιρία της χρονιάς στο 84΄. Ο Φιρμίνο έκανε το πλασέ, ο Ράκιτιτς έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή και ο Αιγύπτιος σχεδόν σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

23:45Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Λίβερπουλ για να μειώσει

23:44Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Με απίστευτο φάουλ του Λιονέλ Μέσι η Μπαρτσελόνα κάνει το 3-0 και, πλέον, βρίσκεται σχεδόν και με τα δύο πόδια στον τελικό του Champions League.

23:43Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα στο 82΄.

Κίτρινη βλέπει και ο Λουίς Σουάρες

23:42Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο στο 81΄.

23:41Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Η Μπαρτσελόνα έχει ανέβει ψυχολογικά μετά το δεύτερο γκολ και απειλεί με τρίτο τέρμα

Ο Φιρμίνο μπαίνει στο ματς στο 78΄ αντί του Βαϊνάλντουμ

23:39Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Είναι το 11ο γκολ του Μέσι στη διοργάνωση και πρώτο απέναντι στην Λίβερπουλ από τότε που μπήκε στην ενδεκάδα της Μπαρτσελόνα.

23:38Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

23:37Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Η Μπαρτσελόνα παίρνει, πλέον, ξεκάθαρο προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Champions League.

Σκόρερ ο Λιονέλ Μέσι. Ο Αργεντινός παίρνει το ριμπάουντ από το δοκάρι σε σουτ του Σουάρες και κάνει το 2-0, κόντρα στη ροή του αγώνα.

23:36Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα στο 75΄

23:32Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Στο 70΄ ο αγώνας, εξακολουθεί να πιέζει η Λίβερπουλ για να ισοφαρίσει.

23:30Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Ο Ματίπ προλαβαίνει και «παίρνει την μπουκιά από το στόμα» στον Σουάρες που ήταν έτοιμος να σκοράρει στο 68΄.

23:29Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

REUTERS/SUSANA VERA
23:25Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Το ματς έχει φτάσει στο 65ο λεπτό. Η Μπαρτσελόνα παρά την πίεση που δέχεται στο β΄ μέρος από την Λίβερπουλ προηγείται πάντα με 1-0, χάρις στο γκολ του Σουάρες στο 26΄.

23:23Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Μια ομάδα υπάρχει μέχρι τώρα στο γήπεδο στο δεύτερο μέρος κι αυτή είναι η Λίβερπουλ. Ο λόγος που δεν έχει ισοφαρίσει είναι ο Τερ Στέγκεν.

23:21Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Ο Σεμέδο στο 60΄ παίρνει την θέση του Κουτίνιο. Πρώτη αλλαγή για την Μπαρτσελόνα.

23:20Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Νέα τεράστια ευκαιρία για την Λίβερπουλ στο 59΄. Από σέντρα του Σαλάχ, το σουτ του Μίλνερ πήγε πάνω στον Τερ Στέγκεν σε μία απίστευτη ευκαιρία για τους «κόκκινους»

23:19Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

23:17Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

EPA/Enric Fontcuberta
23:16Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Στο 55΄ το ματς, η Μπαρτσελόνα προηγείται με 1-0 της Λίβερπουλ

23:15Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Πιέζει πολύ η Λίβερπουλ στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, αλλά ιο Τερ Στέγκεν είναι προς το παρόν ανίκητος.

23:14Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Νέα επέμβαση του Τερ Στέγκεν σε σουτ του Σαλάχ στο 53΄.

23:11Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Η Λίβερπουλ έχει μπει πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος με προφανή στόχο να ισοφαρίσει

23:10Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Πριν από λίγο η Μπαρτσελόνα ανακοίνωσε ότι το ματς με την Λίβερπουλ είναι αυτό με την μεγαλύτερη προσέλευση στο εφετινό Champions League, καθώς 98.299 φίλοι του ποδοσφαίρου βρίσκονται στο «Καμπ Νόου».

23:08Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Με το καλημέρα στο δεύτερο μέρος η Λίβερπουλ χάνει μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Στο 47΄ ο Τερ Στέγκεν κρατά την πρωτοπορία στο σκορ για την ομάδα του, μετά την εξαιρετική επέμβαση που έκανε στο πλασέ του Μίλνερ.

23:06Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Ξεκινά το δεύτερο μέρος

22:55Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

22:49Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Ημίχρονο στο «Καμπ Νόου». Η Μπαρτσελόνα προηγείται με 1-0 της Λίβερπουλ, χάρις στο γκολ του Σουάρες στο 26ο λεπτό. Το πρώτο του Ουρουγουανού στο εφετινό Champions League.

22:48Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

22:47Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο ματς, λόγω του τραυματισμού του Κεϊτά.

22:46Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος, λόγω του τραυματισμού του Κεϊτά.

22:44Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Το γκολ αυτό ήταν το πρώτο για τον Λουίς Σουάρες στο εφετινό Champions League στην 9η εμφάνισή του στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Και, μάλιστα, στην πρώην ομάδα του!

22:43Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

EPA/Alejandro Garcia
22:42Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Ο Λανγκλέ βλέπει την πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς.

22:40Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Πέντε λεπτά απομένουν για τη λήξη του πρώτου 45λεπτου. Η Μπαρτσελόνα προηγείται από το 26΄ με 1-0 της Λίβερπουλ. Το γκολ ο Σουάρες από ασίστ του Άλμπα

22:39Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

22:36Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Τεράστια ευκαιρία η Λίβερπουλ στο 35΄. Από πάσα του Γκόμεζ στον Μανέ, ο τελευταίος δεν βρήκε καλά την μπάλα και σπατάλησε την καλύτερη φάση της Λίβερπουλ στο ματς μέχρι τώρα.

22:34Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Καταιγιστικός ο ρυθμός του αγώνα

22:32Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Μετά από 30 λεπτά η Μπαρτσελόνα προηγείται 1-0 της Λίβερπουλ με το γκολ του Σουάρες στο 26΄. Όλο το γήπεδο, πάντως, φωνάζει ρυθμικά το όνομα του Μέσι, που ακόμη δεν έχει φανεί

22:31Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

22:30Τετάρτη 01 Μαΐου 2019

Χωρίς να είναι καλύτερη η «Μπάρτσα» καταφέρνει να πάρει προβάδισμα χάρις στην κλάση του Ουρουγουανού στράικερ. Μέχρι το λεπτό αυτό η Λίβερπουλ ήταν η ομάδα που είχε τον έλεγχο του ματς, έχει καταφέρει να περιορίσει τον Μέσι, ωστόσο, επιθετικά δεν έχει γίνει ακόμη επικίνδυνη.