LIVE: Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι 1-0

Τρίτη, 09 Απριλίου 2019 21:00
Updated:23:56
Action Images via Reuters/PAUL CHILDS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγγλικό «εμφύλιο» μεταξύ Τότεναμ και Μάντσεστερ Σίτι, για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:56Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Η Τότεναμ εγκαινίασε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το γήπεδό της στις διεθνείς διοργανώσεις. Η νίκη με 1-0 επί της πρωταθλήτριας Μάντσεστερ Σίτι είναι σημαντική παρακαταθήκη ενόψει της ρεβάνς, την άλλη Τετάρτη (17/4) στο «Έτιχαντ». Στον αντίποδα, υπάρχει φόβος για τον τραυματισμό του Κέιν. Καληνύχτα σας...

23:54Τρίτη 09 Απριλίου 2019

ΛΗΞΗ: Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι 1-0.

23:52Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Έληξε το ματς στο «Άνφιλντ». Η Λίβερπουλ νίκησε 2-0 την Πόρτο και πήρε σαφές προβάδισμα για την πρόκριση στα ημιτελικά.

23:51Τρίτη 09 Απριλίου 2019

90΄+3 Ο Σον κινήθηκε πάλι από δεξιά αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει σωστά και ο Έντερσον μπλόκαρε.

23:49Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Απομακρύνθηκε γρήγορα, ξανάρχισε το παιχνίδι.

Εισβολέας στο γήπεδο, διακοπή του αγώνα.

23:47Τρίτη 09 Απριλίου 2019

89΄ Έξω Μαχρέζ και Νταβίντ Σίλβα, στις θέσεις τους Σανέ και Ντε Μπράιν αντίστοιχα.

23:45Τρίτη 09 Απριλίου 2019

87΄ Ο Φερνάντο Γιορέντε πέρασε στη θέση του Ντέλε Άλι. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Ποκετίνο.

23:42Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Ο Γκουαρδιόλα κρατά στον πάγκο Ντε Μπράιν και Σανέ, την ώρα που ο Στέρλινγκ είναι «αόρατος».

23:40Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Η φάση του γκολ ξεκίνησε από μπαλιά του Έρικσεν πίσω από την άμυνα, με τον ταχύτατο Σον να προλαβαίνει στη γραμμή και στη συνέχεια να εκτελεί τον Έντερσον, που είδε την μπάλα να περνά κάτω από το σώμα του.

23:39Τρίτη 09 Απριλίου 2019

81΄ Ο Γουανιάμα στη θέση του Γουίνκς.

23:38Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Ο Κάιπερς συμβουλεύτηκε το VAR αλλά η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή πριν την προλάβει και συνεχίσει την προσπάθειά του ο Σον, οπότε το γκολ μέτρησε.

23:37Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Δεύτερο γκολ για τον Κορεάτη στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ.

23:36Τρίτη 09 Απριλίου 2019

78΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Σον.

23:30Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Εν τω μεταξύ, ο τραυματισμός του Κέιν φαίνεται πως είναι αρκετά σοβαρός.

23:29Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Μετά την απώλεια του πέναλτι ο Αργεντινός «εξαφανίστηκε» από το γήπεδο.

70΄ Στη θέση του Αγουέρο ο Ζεσούς.

23:26Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Τον Γκαμπριέλ Ζεσούς ετοίμασε ο Γκουαρδιόλα.

23:24Τρίτη 09 Απριλίου 2019

23:19Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Ούτε ο Έντερσον δείχνει να πατά καλά, πάντως...

23:17Τρίτη 09 Απριλίου 2019

59΄ Κίτρινη στον Μαχρέζ για φάουλ στον Μόουρα.

23:15Τρίτη 09 Απριλίου 2019

58΄ Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι, αναγκαστική. Ο Μόουρα στη θέση του Χάρι Κέιν.

23:14Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Έτοιμος να μπει ο Λούκας Μόουρα.

56΄ Ο Κέιν έφυγε για τα αποδυτήρια υποβασταζόμενος χωρίς να γίνει αλλαγή, μετά από σύγκρουση με τον Ντελφ!

23:11Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Ο Βραζιλιάνος βγήκε με άλμα για να μαζέψει μια ψηλή μπαλιά και συγκρούστηκε με τον συμπαίκτη του. Δείχνει να πονάει, αλλά συνεχίζει.

23:10Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Στο έδαφος ο Έντερσον, μετά από σύγκρουση με τον Οταμέντι.

23:08Τρίτη 09 Απριλίου 2019

50΄ Νέα προσπάθεια του Σον, που εκτέλεσε με τη μία αλλά μπλόκαρε ο Έντερσον.

23:06Τρίτη 09 Απριλίου 2019

48΄ Πολύ καλό σουτ του Σον, η μπάλα μόλις άουτ. Πρώτη καλή στιγμή στο β΄ ημίχρονο.

22:46Τρίτη 09 Απριλίου 2019

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι 0-0.

22:45Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:42Τρίτη 09 Απριλίου 2019

42΄ Ο Ρόουζ εκτέλεσε ένα φάουλ από δεξιά και στη γραμμή της περιοχής, αλλά ο Έντερσον μπλόκαρε σταθερά. Αν του έφευγε η μπάλα είχε απέναντί του δύο παίκτες της Τότεναμ.

22:38Τρίτη 09 Απριλίου 2019

REUTERS/PETER NICHOLLS

39΄ Ο Αγουέρο έκανε την ατομική προσπάθεια που κατέληξε σε σουτ του ίδιου εκτός περιοχής, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

22:37Τρίτη 09 Απριλίου 2019

37΄ Η Τότεναμ απείλησε σε φάση διαρκείας με διαδοχικά σουτ, που κόντραραν.

22:32Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Σε όλες τις αντεπιθέσεις της Τότεναμ έως τώρα, η πρώτη μπάλα πηγαίνει στον Κέιν που φεύγει από αριστερά.

22:30Τρίτη 09 Απριλίου 2019

31΄ Ο Μαχρέζ εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Οταμέντι βγήκε μόνος στο δεύτερο δοκάρι αλλά η «σκαστή» κεφαλιά κατέληξε στα χέρια του Λιορίς.

22:29Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Η Λίβερπουλ έκανε το 2-0 με τον Φιρμίνο στο 26΄, απέναντι στην Πόρτο.

22:28Τρίτη 09 Απριλίου 2019

28΄ Σουτ του Γουίνκς στη σύγχυση μετά το φάουλ του Έρικσεν, η μπάλα άουτ.

22:27Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Σε καλή θέση για μια σέντρα το φάουλ.

28΄ Κίτρινη κάρτα στον Λαπόρτ για φάουλ στον Άλι.

22:24Τρίτη 09 Απριλίου 2019

24΄ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για την Τότεναμ. Σωτήρια απόκρουση του Έντερσον στο σουτ του Κέιν.

22:21Τρίτη 09 Απριλίου 2019

22΄ Ίδιο το σκηνικό: η Σίτι κυκλοφορεί την μπάλα, η Τότεναμ δίνει χώρο αλλά δεν απειλείται ως τώρα.

22:16Τρίτη 09 Απριλίου 2019

22:15Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Πολύ έντονο το παιχνίδι σε αυτό το πρώτο τέταρτο. Η κατοχή κοντά στο 70% για τη Σίτι.

22:13Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Με τον καταλογισμό του πέναλτι, ο Κάιπερς έδειξε και κίτρινη κάρτα στον Ρόουζ.

22:12Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Μένει το 0-0.

13΄ Ο Λιορίς αποκρούει το σουτ του Αγουέρο!!!

22:11Τρίτη 09 Απριλίου 2019

12΄ Ο Κάιπερς δίνει πέναλτι στη Σίτι μέσω... VAR, για χέρι του Ρόουζ.

22:10Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Στο άλλο αποψινό παιχνίδι, με γκολ του Ναμπί Κεϊτά από το 5ο λεπτό η Λίβερπουλ προηγείται 1-0 της Πόρτο στο «Άνφιλντ».

22:08Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Η πρώτη ευκαιρία ανήκει στους γηπεδούχους. Σε ταχύτατη αντεπίθεση ο Κέιν σέντραρε από αριστερά, ο Άλι έπιασε το σουτ στην κίνηση και η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.

22:06Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Πέρασε χωρίς συνέπειες για τους «πετεινούς».

Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, είναι για τη Σίτι.

22:03Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Η Μάντσεστερ Σίτι πιέζει πολύ ψηλά στα πρώτα λεπτά.

22:00Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:56Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ολλανδός Μπγιορν Κάιπερς.

21:55Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα θα ξεκινήσει με τους, Έντερσον, Γουόκερ, Οταμέντι, Λαπόρτ, Ντελφ, Γκιουντογάν, Φερναντίνιο, Νταβίντ Σίλβα, Μαχρέζ, Στέρλινγκ και Αγουέρο.

21:54Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες. Ο Μαουρίτσιο Ποκετίνο θα ξεκινήσει με τους Λορίς, Τρίπιερ, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνγκεν, Ροζ, Γουίνκς, Έρικσεν, Σισοκό, Κέιν και Σον.

21:52Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Σε 14 νοκ άουτ αναμετρήσεις που έχουν συναντηθεί στις αγγλικές διοργανώσεις, η Τότεναμ προκρίθηκε 9 φορές. Όποιος περάσει απ΄ αυτό το ζευγάρι, θα αίξει με το νικητή της σειράς Γιουβέντους-Άγιαξ.

21:51Τρίτη 09 Απριλίου 2019

Η Τότεναμ θα εγκαινιάσει σε διεθνές επίπεδο το νέο επιβλητικό γήπεδό της («Tottenham Hotspur Stadium») απέναντι σε μια άλλη ομάδα από το... νησί, με την οποία διασταυρώνει τα βήματά της για πρώτη φορά σε ευρωπαϊκή διοργάνωση.