REUTERS/SERGIO PEREZ

Λεπτό προς λεπτό η ρεβάνς των «16» του Champions League, Ρεάλ Μαδρίτης-Άγιαξ

23:53Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Καλή σας νύχτα...

Το ματς τελειώνει με τον Αγιαξ να πετυχαίνει μία ιστορική πρόκριση στους «8» του Champions League. Παρότι ηττήθηκε 1-2 στην έδρα του από την Ρεάλ Μαδρίτης , συντρίβει την κάτοχο του τροπαίου μέσα στο σπίτι της με 4-1 και περνά πανηγυρικά στην επόμενη φάση.

Ζίγιεκ, Νέρες, Τάντιτς και Σένε οι σκόρερ του «Αίαντα» (από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο), είχε μειώσει σε 1-3 ο Ασένσιο στο 70΄.

23:51Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Κόκκινη κάρτα στον Νάτσο, που κάνει το φάουλ στον Φαν ντε Μπεκ και μετά απωθεί παίκτη του Άγιαξ

23:42Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Ο Άγιαξ θα βρεθεί στην κλήρωση των προημιτελικών, στις 15 Μαρτίου.

23:41Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Χάνει ευκαιρία η Ρεάλ με τον Μπέιλ να μην μπορεί να νικήσει τον Ονανά στο τετ-α-τετ που είχαν στο 83΄

23:38Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Τρίτη αλλαγή για τον Άγιαξ. Ο Μαζράουϊ παραχωρεί την θέση του στον Φέλτμαν

Στο 80΄ το ματς. Άλλα 10 λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις για να τελειώσει ο «εφιάλτης» για τους Μαδριλένους

23:36Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Η Ρεάλ έχει ήδη αποκλειστεί από το Κύπελλο Ισπανίας, στο πρωτάθλημα βρίσκεται στο -12 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα και απόψε μένει εκτός και από το Champions League. Πρόκειται για την χειρότερη χρονιά που διανύει η «βασίλισσα» εδώ και πάρα πολλά χρόνια.

23:35Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

23:34Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Μέχρι στιγμής αυτή είναι η πιο βαριά ήττα της Ρεάλ στο Champions League. Οι «μερένγκες» είχαν ηττηθεί το 2000 με 4-2 από την Μπάγερν.

23:32Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Διπλή αλλαγή για τους Ολλανδούς. Στο 73΄ ο Ντε Βιτ παίρνει την θέση του Σένε, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Νέρες βγαίνει και μπαίνει ο Ντόλμπεργκ

23:31Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Ο Άγιαξ «αποκαθηλώνει» την επί τρία συνεχόμενα χρόνια πρωταθλήτρια Ευρώπης

23:30Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Απίστευτο γκολ από το Σένε που εκτελεί τον Κουρτουά με απευθείας φάουλ από πολύ πλάγια. 4-1 ο Αγιαξ κι εδώ τελειώνουν όλα

ΓΚΟΛ ο Αγιαξ

23:28Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

3-1 ο Αγιαξ

Ο Ασένσιο νικά τον Ονανάν με γωνιακό σουτ και δίνει ελπίδες στην Ρεάλ που δείχνει «σημάδια ζωής».

ΓΚΟΛ η Ρεάλ στο 70΄

23:26Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

23:24Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Τώρα η Ρεάλ πρέπει να πετύχει 3 γκολ για να προκριθεί.

23:23Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Δείχνει σέντρα ο διαιτητής και ο Αγιαξ προηγείται με 3-0!

23:22Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Περιμένει ο Μπριχ

Η μπάλα στο ξεκίνημα της επίθεσης του Αγιαξ φαίνεται να έχει περάσει εκτός γραμμής κοντλα στο κέντρο του γηπέδου

23:21Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Ο διαιτητής, όμως, συμβουλεύεται το VAR

Μια βραδιά βγαλμένη από τις εποχές του Γιόχαν Κρόιφ για τον Αγιαξ του Τεν Χαγκ. Ο Τάντιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής σκοράρει

23:20Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

ΓΚΟΛ ο Αγιαξ στο 62΄

23:18Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Μία ώρα αγώνα στο «Μπερναμπέου» και ο Αγιαξ εξακολουθεί να προηγείται με 2-0 της Ρεάλ.

23:17Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Απαντά ο Άγιαξ, με τον Τάντιτς να δίνει στον Ζίγιεκ, ο οποίος από πλάγια θέση στην περιοχή αστόχησε. Στο 59΄ η φάση

Μεγάλη φάση για την Ρεάλ στο 58΄. Ο Μπενζεμά «άδειασε» τον Μαζράουϊ, μπήκε στην περιοχή κιαι πλάσαρε τον Ονανά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

23:09Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Και πάλι ο ρυθμός είναι ξέφρενος

Σώζει η Κουρτουά στο 51΄ μετά το πλασέ του Φαν ντε Μπεκ. Πρώτη απειλή από τον Άγιαξ στην επανάληψη.

23:08Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Ο Μπενζεμά στο 50΄ σουτάρει άουτ μέσα από την περιοχή. Δεύτερη τελική για την Ρεάλ μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα

22:48Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Φρενήρης ρυθμός στα πρώτα 35 λεπτά του αγώνα, με την Ρεάλ να έχει 2 δοκάρια (Βαράν και Μπέιλ), αλλά τους Ολλανδούς άκρως αποτελεσματικούς στην αντεπίθεση.

22:47Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Τέλος στο πρώτο 45λεπτο. Ο Άγιαξ προηγείται με 2-0 της Ρεάλ Μαδρίτης. Έχει καλύψει την ήττα του πρώτου αγώνα (1-2) η ομάδα του Τεν Χαγκ, με τα γκολ των Ζίγιεκ (4΄) και Νέρες (18΄).

22:46Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Παίζονται οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

22:42Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Δεύτερο δοκάρι η Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Μπέιλ μπήκε από αριστερά, πλάσαρε και η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι. Άτυχη η ομάδα του Σολάρι στο 42΄.

22:33Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Όλα στραβά για την Ρεάλ. Χάνει με 2-0 από τον Άγιαξ και μετά τον Βάθκεθ, άλλος ένας παίκτης θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. Ο λόγος για τον Βινίσιους που δεν μπορεί να συνεχίσει

22:31Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Στο 31΄ ο Βινίσιους μπήκε από αριστερά, αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων του Ονανά

22:29Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ στο 30΄ για φάουλ στον Νέρες

22:28Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Αναγκαστική αλλαγή για την Ρεάλ στο 29΄. Ο Βάθκεθ τραυματίζεται και παραχωρεί την θέση του στον Μπέιλ

22:25Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς στο 26΄ την βλέπει ο Μαζράουϊ για σκληρό φάουλ στον Βινίσιους

22:23Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Μεγάλη απόκρουση του Ονάνα στο 23΄ σε βολίδα του Βάθκεθ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Πάνω κάτω η μπάλα, έτσι όπως εξελίσσεται το ματς θα δούμε κι άλλα γκολ

22:22Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Ο κόσμος αρχίζει να αποδοκιμάζει τους Μαδριλένους

Τεράστια ευκαιρία για τον Άγιαξ στο 22΄ πάλι με τον Νέρες που αστοχεί απέναντι από τον Κουρτουά

22:19Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς, τα πάνω κάτω έχει φέρει ο Άγιαξ στα πρώτα λεπτά και καταφέρνει να πάρει σκορ πρόκρισης!

22:18Τρίτη 05 Μαρτίου 2019

Οι Ολλανδοί κάνουν «πάρτι» στην «χάρτινη» άμυνα της Ρεάλ και κάνουν το 2-0 στο 18΄ με τον Νέρες να πλασάρει τον Κουρτουά, παρά την προσπάθεια του Μόντριτς.