LIVE: ΑΕΚ - Μπάγερν Μονάχου 0 - 2

Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2018 21:00
Updated:21:48
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ VICHOS NIKOS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα, ΑΕΚ-Μπάγερν Μονάχου για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

21:48Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Καλή σας νύχτα.

Η Μπάγερν θα φτάσει στην 2η νίκη της στον 5ο όμιλο και στους 7 βαθμούς, ενώ η ΑΕΚ θα γνωρίσει την 3η ήττα και θα παραμείνει στο 0 μετά από τρία ματς.

21:47Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Ο Χάβι Μαρτίνεθ στο 61΄ άνοιξε το σκορ και στο 63΄ ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο κόσμος χειροκροτεί τους «κιτρινόμαυρους» αναγνωρίζοντας την προσπάθεια που έγινε από την πλευρά τους.

21:46Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Το ματς τελειώνει με την Μπάγερν να επικρατεί, 2-0, της ΑΕΚ στο Ολυμπιακό Στάδιο.

21:44Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Ευκαιρία με τον Γκορέτσκα που δεν σκοράρει από πλεονεκτική θέση.

Τρίτη αλλαγή για τον Ουζουνίδη. Ο Γκάλο στην θέση του Γαλανόπουλου

Ο Βάγκνερ στο 84΄ αντικαθιστά τον Λεβαντόφσκι.

21:33Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός του αγώνα, η ΑΕΚ δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει μετά τα δύο γρήγορα γκολ που δέχτηκε. Η ψυχολογία των παικτών του Ουζουνίδη έχει πέσει κατακόρυφα

21:28Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Δεύτερη κίνηση από τον Ουζουνίδη στο 76΄. Ο αρχηγός της ΑΕΚ, Πέτρος Μάνταλος, παραχωρεί την θέση του στον Αλεφ.

Ο Γκνάμπρι δίνει την θέση του στον Μίλερ στο 75΄.

21:24Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Φτάσαμε στο 70ό λεπτό. Με τα δύο γρήγορα γκολ μέσα σε δύο λεπτά (61΄-63΄) η Μπάγερν προηγείται 2-0 της ΑΕΚ κι έχει βάλει «μαξιλάρι» νίκης.

21:23Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

21:19Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Μεγάλη ευκαιρία η Μπάγερν στο 66΄, με τον Λεβαντόφσκι να μην μπορεί να πλασάρει από κοντά τον Μπάρκα.

21:18Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Κάνει αμέσως αλλαγή ο Ουζουνίδης και περνά τον Μπογέ στην θέση του Κλωναρίδη.

21:17Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Μέσα σε δύο λεπτά η Μπάγερν προηγείται 2-0 με το πλασέ του Λεβαντόφσκι σε άδεια εστία. Μπορεί και να ήταν οριακά οφσάιντ ο Πολωνός.

21:16Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

ΓΚΟΛ η Μπάγερν στο 63΄.

21:15Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Κόντρα στη ροή του αγώνα η γερμανική ομάδα προηγείται. Ο Χάβι Μαρτίνεθ, μετά την απομάκρυνση της μπάλας από τον Λαμπρόπουλο σε σουτ του Ρόμπεν, πιάνει το γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι και ανοίγει το σκορ. ΑΕΚ-Μπάγερν 0-1

21:14Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

ΓΚΟΛ η Μπάγερν στο 61΄.

21:11Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Η ΑΕΚ είναι πολύ καλύτερη στο β΄ μέρος, πιέζει καλύτερα, κλέβει μπάλες και προσπαθεί να κάνει ευκαιρίες.

21:08Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Οι οπαδοί της ΑΕΚ δεν σταματούν να ενισχύουν την ομάδα τους. Φανταστική ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ.

21:06Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Πρώτη φάση για την ΑΕΚ στο 52΄. Από εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Γαλανόπουλου, η μπάλα κατέληξε στον Μπακασέτα που σούταρε ψηλά άουτ με το καλό του πόδι (αριστερό).

20:43Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Πολύ καλά στημένη η ΑΕΚ στο γήπεδο, στάθηκε τυχερή στο 27΄ με την τεράστια ευκαιρία που έχασε ο Τιάγκο και σε γενικές γραμμές το ματς κυλά όπως το έχει σχεδιάσει ο Μαρίνος Ουζουνίδης.

20:37Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Εδώ και περίπου 10-15 λεπτά η ΑΕΚ δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου την μπάλα στη μεσαία γραμμή, με αποτέλεσμα να δέχεται πίεση από τους φιλοξενούμενους.

20:35Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Απειλεί και πάλι η Μπάγερν στο 39΄ με τον Γκνάμπρι, το σουτ του οποίου από πλάγια εντός περιοχής βρίσεκι την εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μπάρκα.

20:31Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Απομάκρυναν οι αμυντικοί της ΑΕΚ μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Χάμες.

20:30Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Φάουλ σε πολύ επικίνδυνο σημείο για τους Γερμανούς στο 35΄.

20:27Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

20:26Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Ο Μπάρκας μπλοκάρει εύκολα το σουτ του Χάμες στο 31΄.

20:25Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Ημίωρο στο ΟΑΚΑ: ΑΕΚ-Μπάγερν 0-0

20:24Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Η κεφαλιά του Μάνταλου στο 28΄ από σέντρα του Χουλτ ήταν αδύναμη και η μπάλα έφτασε χωρίς πρόβλημα στην αγκαλιά του Νόιερ.

20:23Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Τεράστια ευκαιρία για την Μπάγερν στο 27΄. Από λάθος του Μάνταλου ο Τιάγκο βρέθηκε απέναντι από τον Μπάρκα κι αντί να πλασάρει προσπάθησε να τροφοδοτήσει τον Λεβαντόφσκι χωρίς αποτέλεσμα.

20:15Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Η ΑΕΚ απαντά στο 20΄. Το φοβερό σουτ του Πόνσε από πλάγια θέση πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Νόιερ.

Στο 18΄ η ευκαιρία για του φιλοξενούμενους

20:14Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Πρώτη φάση στο ματς για την Μπάγερν. Ο Γκνάμπρι γύρισε παράλληλα την μπάλα και στην προσπάθειά του ο Τσιγκρίνσκι να απομακρύνει λίγο έλλειψε να πετύχει αυτογκόλ.

20:10Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Πρώτο 15λεπτο στο ματς. ΑΕΚ-Μπάγερν 0-0, σε ματς χωρίς φάσεις και με την Ένωση να στέκεται άψογα στον αγωνιστικό χώρο.

20:07Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Το σουτ του Γκνάμπρι στο 11΄ φεύγει άουτ. Πρώτη τελική στο ματς για την Μπάγερν.

20:05Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Το ματς στα πρώτα 10 λεπτά έχει ρυθμό, μια ελαφρά πρωτοβουλία από την Μπάγερν που δεν έχει απειλήσει καθόλου. Ο τρόπος που παίζει η ΑΕΚ είναι ξεκάθαρος: συνεχές πρέσινγκ από τους παίκτες του Ουζουνίδη, δεν επιτρέπουν προς το παρόν στους Βαυαρούς να κάνουν το παιχνίδι τους.  Ψάχνει μία καλή αντεπίθεση η ΑΕΚ για να γίνει απειλητική.

20:00Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

19:56Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Το ματς άρχισε

19:55Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Οι Γερμανοί στη σέντρα

19:54Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το μεγάλο ματς.

19:52Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Περίπου 3.500 οι φίλοι της Μπάγερν που βρίσκονται απόψε στο ΟΑΚΑ.

Αυτή την στιγμή βγαίνουν οι ομάδες στο γήπεδο μέσα σε αποθέωση από τους φίλους των «κιτρινόμαυρων».

19:51Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Οι διαιτητές περιμένουν τις ομάδες στην φισούνα για να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.

19:50Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα έχουν δημιουργήσει οι περίπου 50.000 οπαδοί της ΑΕΚ που βρίσκονται στις εξέδρες του ΟΑΚΑ.

19:27Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018

19:23Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2018