LIVE: ΑΕΚ - Μπενφίκα (2-3)

Τρίτη, 02 Οκτωβρίου 2018 23:00
Updated:23:56
Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ματς της 2ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του Champions League ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Μπενφίκα.

23:56Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Τέλος στο ματς: ΑΕΚ-Μπενφίκα 2-3. Δεύτερη ήττα για την Ένωση σε ισάριθμα ματς και, πλέον, το έργο της πρόκρισης στους «16» του Champions League απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο για την ελληνική ομάδα.

23:55Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

INTIME SPORTS/ΤΖΑΜΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
23:52Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

23:45Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Τελευταία αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Σέρνι στην θέση του Ράφα Σίλβα στο 84΄.

23:41Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Ο Γκάλο αντί του Σιμόες στο 80΄.

23:37Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

ΑΕΚ-Μπενφίκα 2-3

Απίστευτο. Από το πουθενά η Μπενφίκα παίρνει και πάλι το προβάδισμα με το δυνατό σουτ του Σεμέδο. Ο Μπάρκας έχει ευθύνη, αλλά το 3-2 υπέρ της πορτογαλικής ομάδας είναι γεγονός στο 74΄.

23:36Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

ΓΚΟΛ η Μπενφίκα

Τεράστια ευκαιρία η ΑΕΚ με τον Κλωναρίδη στο 74΄ που βγήκε σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ με τον Βλαχοδήμο, αλλά ο γκολκίπερ της Μπενφίκα ήταν και πάλι νικητής. Δίπλα ήταν μόνος του ο Γιακουμάκης που δεν πήρε την μπάλα για να σκοράρει.

23:30Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Οικονόμου εκτός ματς και μπαίνει ο Τσόσιτς στο 69΄.

23:26Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

ΑΕΚ-Μπενφίκα 2-2

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Γυρίζει το ματς η ΑΕΚ. Πάλι με τον Κλωναρίδη να βρίσκει δίχτυα από κοντά μετά την κεφαλιά πάσα του Κλωναρίδη στο 63΄.

23:25Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ η ΑΕΚ 2-2

23:24Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Δεύτερη αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Πίτσι παραχωρεί την θέση του στον Σεμέδο στο 61΄.

23:23Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Η ΑΕΚ έχει αναλάβει πλήρως τα ηνία του αγώνα, με την Μπενφίκα να βρίσκεται μόνιμα σε θέση άμυνας

23:22Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Στο 60΄ η αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιακουμάκης παίρνει την θέση του Πόνσε

23:21Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Πλήγμα για την ΑΕΚ, καθώς τραυματίζεται ο Πόνσε και μάλλον δεν θα συνεχίσει

23:19Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Κατά κύματα επιτίθεται η ΑΕΚ και στο 57΄ ο Βλαχοδήμος πρόλαβε στο... παρά πέντε τον Πόνσε πριν πλασάρει ο τελευταίος.

23:17Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
23:15Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Η Ένωση εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή και μείωσε πολύ γρήγορα. Έχει όλο τον χρόνο μπροστά της για να ψάξει την ισοφάριση

ΑΕΚ-Μπενφίκα 1-2

Μειώνει η Ένωση στο 53΄ σε 1-2 με τον Κλωναρίδη, ο οποίος πλάσαρε ιδανικά μετά από ασίστ του Χουλτ

23:05Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Η Μπενφίκα θα ξεκινήσει με μία αλλαγή στο δεύτερο μέρος.

23:04Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Οι παίκτες της ΑΕΚ χειροκροτούνται κατά την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος

22:56Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

REUTERS/COSTAS BALTAS
22:50Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: ΑΕΚ-Μπενφίκα 0-2 με τα γκολ των Σεφέροβιτς και Γκριμάλδο

Με 10 παίκτες θα συνεχίσει η Μπενφίκα στο δεύτερο ημίχρονο. Σκληρό φάουλ στον Μπακασέτα από τον Ντίας που αποβάλλεται (είχε ήδη μία κίτρινη κάρτα)

22:48Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Κόκκινη κάρτα στον Ντίας

22:47Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Βλαχοδήμος, όμως, νικά τον Μπακασέτα από πολύ κοντά

22:43Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

22:40Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα για σκληρό φάουλ στον Γκριμάλδο

22:39Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ στο 39΄ με τον Κλωναρίδη να αστοχεί από το σημείο του πέναλτι μετά από γύρισμα του Μάνταλου

22:34Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Επιθετικό φάουλ του Πόνσε στο 34΄ πάνω στον Βλαχοδήμο. Ήταν εξαιρετική η ασίστ του Μάνταλου και για πολύ λίγο ο Αργεντινός δεν πρόλαβε να «τσιμπήσει» τη μπάλα. Δέχτηκε, μάλιστα και κίτρινη κάρτα ο επιθετικός της ΑΕΚ, πρώτη στο ματς

22:23Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ στο 23΄ με τον Χουλτ να μπαίνει από δεξιά, έπιασε το δυνατό σουτ, αλλά ο Βλαχοδήμος απομάκρυνε σωτήρια

22:21Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

22:17Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Παγωμάρα στο ΟΑΚΑ με την εξέλιξη του ματς

Το σουτ του Μπακασέτα στο 17΄ έφυγε άουτ.

22:16Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

ΑΕΚ-Μπενφίκα 0-2 στο 15΄!

Απίστευτο κι, όμως, αληθινό. Η Μπενφίκα προηγείται με 2-0 της ΑΕΚ με την κεφαλιά του Γκριμάλδο στο δεύτερο δοκάρι

22:15Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

22:11Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Μεγάλα προβλήματα παρουσιάζει η άμυνα της Ένωσης. Οι Ίβηρες σε κάθε επίθεση που κάνουν στο ξεκίνημα του ματς είναι επικίνδυνοι

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους Πορτογάλους με τον Μπάρκα να διώχνει σωτήρια την κεφαλιά του Φέισα στο 10΄.

22:07Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Η Μπενφίκα απείλησε με τον Κόντι στο 5΄ κι ένα λεπτό μετά βρήκε δίχτυα

22:06Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

ΑΕΚ-Μπενφίκα 0-1

Ο Σεφέροβιτς από το σημείο του πέναλτι σκοράρει, μετά την απόκρουση του Μπάρκα στο βολέ του Γκριμάλδο

ΓΚΟΛ η Μπενφίκα στο 6΄

22:05Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Πρώτη φάση στο ματς για την Μπενφίκα. Ο Κόντι στο 5΄ απειλεί με κεφαλιά, αλλά ο Μπάρκας είναι σε σωστή θέση

22:00Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Η Μπενφίκα στη σέντρα και το ματς ξεκινά

Οι παίκτες της ΑΕΚ δίνουν όρκο νίκης

21:57Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο και αυτή την ώρα ακούγεται ο ύμνος του Champions League

21:55Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Όλα έτοιμα στο ΟΑΚΑ για να ξεκινήσει το παιχνίδι

21:25Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Με δύο σημαντικές απουσίες θα παραταχθεί η Ένωση. Απόντες θα είναι, ο τιμωρημένος Λιβάγια και ο Έλντερ Λόπες, ο οποίος υποβλήθηκε σήμερα σε εγχείριση χιαστών (είναι και τιμωρημένος ο Πορτογάλος).

21:24Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Διαιτητής του ματς θα είναι ο Ισραηλινός, Ορέλ Γκρίνφελντ

21:23Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Από ισάριθμες ήττες προέρχονται οι δύο ομάδες στην πρεμιέρα του γκρουπ. Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-0 από τον Άγιαξ στο Αμστερνταμ, ενώ η Μπενφίκα στο «Ντα Λους» με 2-0 από την Μπάγερν Μονάχου.

21:22Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2018

Η ενδεκάδα του Ρουί Βιτόρια είναι η ακόλουθη: Βλαχοδήμος, Κόντι, Γκριμάλδο, Φέισα, Ρούμπεν Ντίας, Σεφέροβιτς, Σάλβιο, Πίτσι, Σίλβα, Αλμέιδα, Γκέντσον Φερνάντες