LIVE: Κροατία - Αγγλία 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

Τετάρτη, 11 Ιουλίου 2018 23:00
Updated:23:37
REUTERS/DARREN STAPLES

Λεπτό προς λεπτό ο δεύτερος ημιτελικός του Μουντιάλ 2018, ανάμεσα στην Κροατία και στην Αγγλία

23:37Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Τέλος και η παράταση. Κροατία-Αγγλία 2-1 και η «Χρβάτσκα» στον τελικό του Μουντιάλ, όπου θα αντιμετωπίσει την Γαλλία το απόγευμα της Κυριακής (15/07). Αγγλία και Βέλγιο θα παίξουν το Σάββατο (14/07, 17:00) στο «μικρό τελικό» της διοργάνωσης.

23:34Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Πολλά νεύρα από τους παίκτες όσο πλησιάζει το ματς στο τέλος

23:33Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Η Κροατία έτοιμη να πανηγυρίσει για πρώτη φορά στην Ιστορία της την πρόκριση σε τελικό Παγκοσμίου Κυπέλλου

Κροατία-Αγγλία 2-1

Σκόρερ ο Μάντζουκιτς με σουτ μέσα από την περιοχή. Μεγάλη ανατροπή για την Κροατία. Ολιγώρησε ο Στόουνς και ο σέντερ φορ της Γιουβέντους στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

23:21Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ η Κροατία στο 109΄.

23:17Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

23:15Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Τελείωσε το πρώτο μέρος της παράτασης. 1-1 οι δύο ομάδες που θα πάρουν λίγες ανάσες για να παίξουν άλλα 15 λεπτά

23:13Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της παράτασης ο Πίκφορντ σώζει την Αγγλία, όταν βγαίνει και διώχνει την προβολή του Μάντζουκιτς

23:07Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Αλλαγή για την Κροατία, ο Κράμαριτς παίρνει την θέση του Ρέμπιτς. Δεύτερη για τον Ντάλιτς

23:05Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Η Αγγλία είναι πιο φρέσκια από την Κροατία στην παράταση.

Μεγάλη ευκαιρία η Αγγλία στο 98΄. Ο Βρσάλικο διώχνει πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Στόουνς. Ο Σούμπασιτς είχε εξουδετερωθεί και η μπάλα κατευθυνόταν στα δίχτυα.

23:03Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Αλλαγή για την Αγγλία στο 97. Ο Ντάιερ παίρνει την θέση του Χέντερσον. Τρίτη αλλαγή για τον Σαουθγκέιτ

22:50Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Κροατία-Αγγλία αναδείχθηκαν ισόπαλες, 1-1 και θα λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση κι αν χρειαστεί στα πέναλτι

Τέλος στο ματς.

22:49Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Πλέον ο δεύτερος ημιτελικός οδηγείται στην παράταση

22:48Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Πιάνει την κεφαλιά ο Κέιν, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

Φάουλ σε  καλό σημείο για την Αγγλία, το κέρδισε ο Ράσφορντ

22:47Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Συμπληρώθηκαν 90 λεπτά και θα παιχτούν 3 λεπτά καθυστερήσεις

22:43Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Τρία λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις. Στο 1-1 το ματς

22:40Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Νέα καλή φάση για την Κροατία στο 83΄. Ο Πίκφορντ, όμως, βρίσκεται σε καλή θέση και μπλοκάρει το σουτ του Μάντζουκιτς μέσα από την περιοχή

22:37Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

REUTERS/CARL RECINE
22:34Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη των Αγγλων στην επανάληψη στο 77ο λεπτό, με τον Λίνγκαρντ να πλασάρει από πλάγια και η μπάλα να περνά παράλληλα από την εστία του Σούμπασιτς

22:30Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Πρώτη κίνηση από τον πάγκο του Σαουθγκέιτ

Εκτός αγώνα ο Στέρλινγκ στο 74΄ και στην θέση του ο Ράσφορντ

22:29Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Τεράστια ευκαιρία για τους Κροάτες, με τον Πέρισιτς και πάλι να σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Πίκφορντ

22:28Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Δοκάρι η Κροατία στο 71΄.

22:27Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Δεν απειλούσε η ομάδα του Ντάλιτς στην επανάληψη, αλλά ήταν αυτή που ζητούσε περισσότερο το γκολ και τελικά το πέτυχε με την προβολή του άσου της Ίντερ

22:26Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Κροατία-Αγγλία 1-1

22:25Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Ισοφαρίζει η Κροατία με τον Πέρισιτς στο 68΄

ΓΚΟΟΟΛ η Κροατία

22:22Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Απειλεί στο 65΄ η Κροατία με τον Ράκιτιτς, το σουτ του οποίου από το ύψος της περιοχής βρίσκει πάνω στα σώματα αμυντικών της Αγγλίας.

22:17Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Η Κροατία προσπαθεί να πιέσει, αλλά η άμυνα των Άγγλων δουλεύει μέχρι τώρα... ρολόι

22:16Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Μία ώρα αγώνα στο Λουζνίκι και το 1-0 της Αγγλίας επί της Κροατίας παραμένει.

21:46Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Η Αγγλία προηγείται 1-0 της Κροατίας στο Λουζνίκι, με το γκολ-φάουλ του Τρίπιερ από το 5ο λεπτό.

Τέλος στο πρώτο μέρος

21:45Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο 45λεπτο

21:35Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Στο 36΄ ο Λίνγκαρντ βρέθηκε εντελώς αμαρκάριστος στο ημικύκλιο της περιοχής, αλλά το τελείωμά του ήταν κάκιστο.

21:34Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

REUTERS/CHRISTIAN HARTMANN

Δέκα λεπτά για τη λήξη του ημιχρόνου

21:31Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Ο Πίκφορντ μπλοκάρει το δυνατό σουτ του Ρέπιτς στο 31΄.

21:30Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Τεράστια διπλή ευκαιρία χάνει ο Χάρι Κέιν στο 30΄. Σε τετ-α-τετ με τον Σούμπασιτς νικήθηκε αρχικά από τον Κροάτη γκολκίπερ και στο ριμπάουντ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι από ένα μέτρο.

21:25Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Εάν εξαιρέσει κανείς το γκολ της Αγγλίας, που προήλθε από εκτέλεση φάουλ, δεν έχει σημειωθεί η παραμικρή ευκαιρία ενώ πλησιάζουμε στο ημίωρο του αγώνα.

21:18Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Το μακρινό σουτ του Πέρισιτς στο 19΄ φεύγει λίγο άουτ

21:14Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018

Το πρώτο 15λεπτο συμπληρώθηκε στο Λουζνίκι, η Αγγλία με το υπέροχο φάουλ του Τρίπιερ προηγείται από το 5΄ της Κροατίας με 1-0.

21:13Τετάρτη 11 Ιουλίου 2018