LIVE: Γαλλία - Βέλγιο 1 - 0

Τρίτη, 10 Ιουλίου 2018 22:00
Updated:22:54
REUTERS/TORU HANAI

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον πρώτο ημιτελικό του Μουντιάλ 2018, ανάμεσα στη Γαλλία και στο Βέλγιο.

22:54Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

REUTERS/ANTON VAGANOV

Καλή σας νύχτα

22:53Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Τέλος στο ματς: Γαλλία-Βέλγιο 1-0

Η Γαλλία είναι στον τελικό του Μουντιάλ. Το ματς τελειώνει με την ομάδα του Ντεσάμπ να επικρατεί του Βελγίου με το γκολ του Ουμτιτί στο 51΄ και να παίρνει το εισιτήριο για τον καταληκτικό αγώνα της διοργάνωσης την Κυριακή στη Μόσχα.

Είναι η πρώτη φορά μετά το 2006 που οι «τρικολόρ» προκρίνονται στον τελικό και θα έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσουν το δεύτερο τρόπαιο στην Ιστορία τους μετά το 1998.

22:43Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Ο Τολισό στην θέση του Ματουϊντί στο 86΄.

22:42Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Ο Ζιρού βγαίνει από το ματς στο 85΄ και μπαίνει ο Ενζονζί

22:39Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

REUTERS/MICHAEL DALDER
22:38Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Μεγάλη επέμβαση του Λιορίς σε βολίδα του Βίτσελ στο 81΄.

22:37Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Εκτός αγώνα ο Φελαϊνί στο 80΄ και στην θέση του ο Καράσκο

22:33Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Άλλα 15 λεπτά για το 90΄. Η Γαλλία προηγείται πάντα 1-0 με την κεφαλιά του Ουμτιτί στο 51΄.

22:31Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

REUTERS/LEE SMITH
22:29Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Προσπαθεί από τα άκρα το Βέλγιο, κυρίως από δεξιά, αλλά η άμυνα της Γαλλίας αντέχει στην πίεση. Οι «τρικολόρ» έχουν δώσει χώρο στους αντιπάλους τους και ψάχνουν μια καλή αντεπίθεση.

22:28Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Κίτρινη κάρτα στον Αλντερβάιρελντ στο 71΄.

22:24Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

REUTERS/MAX ROSSI
22:22Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Πολύ καλή στιγμή για το Βέλγιο στο 65΄, με την κεφαλιά του Φελαΐνί να περνά λίγο άουτ. Η είσοδος του Μέρτενς, πάντως, έχει κάνει πιο επιθετικό το Βέλγιο από τη δεξιά πτέρυγα

22:20Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Κίτρινη κάρτα για τον Αζάρ στο 63΄.

22:19Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Η Γαλλία, πάντως, κυριαρχεί στο ματς

Στο 61΄ ο Ντε Μπράιν απέτυχε να πιάσει το σουτ όπως θα ήθελε ενώ βρισκόταν στο σημείο του πέναλτι κι έχασε μια καλή ευκαιρία για το Βέλγιο.

22:17Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Ο αρνητικός Ντεμπελέ παραχωρεί την θέση του στον Μέρτενς στο 60ό λεπτό.

22:13Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Μεγάλη ευκαιρία για την Γαλλία στο 56΄ με τον Εμπαπέ για το 2-0.

22:11Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

REUTERS/DYLAN MARTINEZ
22:09Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Μπροστά η Γαλλία

22:08Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Ο Ουμτιτί στο πρώτο δοκάρι μετά το κόρνερ του Γκριεζμάν έπιασε την κεφαλιά κι έγραψε το 1-0.

ΓΚΟΛ η Γαλλία στο 51΄.

22:05Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Στο 48΄ η κεφαλιά του Λουκάκου περνά άουτ. Όπως και στο πρώτο, έτσι και στο δεύτερο μέρος, το Βέλγιο μπαίνει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

22:02Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο,  χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες.

22:00Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Όλα έτοιμα για την έναρξη του β΄ μέρους.

21:43Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τη Γαλλία στο 44΄.

21:40Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Όπως και με την Βραζιλία έτσι κι απόψε με την Γαλλία, ο Βέλγος γκολκίπερ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση

21:39Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Τεράστια ευκαιρία για την Γαλλία στο 39΄. Υπέροχη πάσα του Εμπαπέ στον Παβάρ, το πλασέ του τελευταίου απέκρουσε σωτήρια ο Κουρτουά.

EPA/ETIENNE LAURENT
21:37Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Σηκώθηκε ο στράικερ της Γαλλίας. Φτάσαμε στο 38΄

21:36Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Ο Ζιρού είναι τραυματίας, ανησυχία στον πάγκο των «πετεινών»

21:34Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Μεγάλη ευκαιρία για την Γαλλία, από το γύρισμα του Εμπαπέ, ο Ζιρού απέτυχε να πιάσει σωστά το σουτ κι αστόχησε από εξαιρετικά πλεονεκτική φάση. Στο 34΄ η πρώτη μεγάλη φάση για τους «τρικολόρ» στο παιχνίδι.

21:31Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Η κεφαλιά του Ζιρού στο 34΄, από σέντρα του Παβάρ, περνάει άουτ. Δεν ήταν κακή η εκτέλεση του σέντερ φορ της Τσέλσι

21:29Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Μισή ώρα αγώνα στην Αγία Πετρούπολη και το 0-0 ανάμεσα στην Γαλλία και στο Βέλγιο παραμένει.

21:25Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

21:21Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Μεγάλη επέμβαση του Λιορίς στο 21΄ σε σουτ του Αλντερβάιρελντ

21:20Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

21:19Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Νέα καλή στιγμή για το Βέλγιο στο 19΄ με το σουτ του Αζάρ να βρίσκει η μπάλα σε σώμα αμυντικού και να περνά κόρνερ.

21:18Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Στο 18΄ ο Ματουϊντί εξαπέλυσε έναν «κεραυνό» έξω από την περιοχή, αλλά ο Κουρτουά ήταν σε σωστή θέση.

21:15Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Πρώτη πολύ καλή στο ματς για το Βέλγιο στο 16΄. Από πάσα του Ντε Μπράιν, ο Αζάρ βρέθηκε στην περιοχή από πλάγια κι έπιασε το σουτ που έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ

21:14Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

21:12Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Ο Εμπαπέ βγήκε στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Κουρτουά βγήκε έγκαιρα και μπλόκαρε. Η φάση αυτή στο 13΄.

21:11Τρίτη 10 Ιουλίου 2018

Η Βασίλισσα Ματθίλδη και ο Βασιλιάς Φίλιππος του Βελγίου με τον πρόεδρο της Γαλλίας Εμανουέλ Μακρόν στις εξέδρες.

21:09Τρίτη 10 Ιουλίου 2018