LIVE: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 1-0

Σάββατο, 28 Οκτωβρίου 2017 18:00
Updated:18:52
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το απόλυτο ελληνικό ποδοσφαιρικό ντέρμπι, Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 9η αγωνιστική της Super League.

18:52Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Καλησπέρα. Μπορεί το φετινό ντέρμπι Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός να μην έχει την αίγλη άλλων ετών, δεν παύει όμως να αποτελεί μαγνήτη για τους φίλους του ποδοσφαίρου, ανεξάρτητα από συλλογικές προτιμήσεις.

18:53Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Οι «πράσινοι» είναι αποδυναμωμένοι και με πολύ μεγάλα οικονομικά προβλήματα, όμως ούτε οι «ερυθρόλευκοι» πείθουν ως τώρα με τις εμφανίσεις τους.

18:54Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Περίπου 35 λεπτά πριν ο Παπαπέτρου σφυρίξει για πρώτη φορά στο γήπεδο της λεωφόρου Αλεξάνδρας, ας δούμε τους παίκτες που εμπιστεύτηκαν οι προπονητές τους και τους έδωσαν θέση στο αρχικό σχήμα.

18:55Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Για τον γηπεδούχο Παναθηναϊκό ο Μαρίνος Ουζουνίδης θα παρατάξει τους Βλαχοδήμο, Χουλτ, Κουλιμπαλί, Μολέδο, Κολοβέτσιο, Σιλά, Κουρμπέλη, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Χίλιεμαρκ και Μολίνς.

18:57Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Τάκης Λεμονής, από την πλευρά του, επέλεξε τους Προτό, Ομάρ, Κούτρη, Ένχελς, Σισέ, Ρομαό, Οτζίτζα, Πάρντο, Ανδρούτσο, Φορτούνη και Εμενίκε.

18:59Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Οι ποδοσφαιριστές των «αιωνίων» κάνουν το ζέσταμά τους στο γήπεδο, σε μια αρκετά ήρεμη ατμόσφαιρα. Ο καιρός πάντως έχει επιδεινωθεί τις τελευταίες ώρες και η βροχόπτωση θα αποτελέσει ένα πρόβλημα.

19:11Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Στιγμιότυπο από το γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης» λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.

INTIME SPORTS/ΜΠΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
19:13Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Περίπου ένα τέταρτο πριν την έναρξη, το γήπεδο έχει γεμίσει.

19:20Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Κουτρουμπής, Ρέις, Μουνιέ, Καμπέσας και σε εκείνον του Ολυμπιακού οι Καπίνο, Μποτία, Ταχτσίδης, Ζιλέ, Ανσαριφάρντ, Καρσελά, Φιγκέιρας.

19:22Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Εν τω μεταξύ, η βροχή συνεχίζει να πέφτει σε σταθερό ρυθμό.

19:28Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ξεκίνησε ο αγώνας.

19:33Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χίλιεμαρκ να σουτάρει άουτ μετά την πάσα του Λουντ. Η πρώτη καλή φάση στο ντέρμπι, που ξεκίνησε με γρήγορο ρυθμό.

19:35Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Πάρντο γύρισε την μπάλα από δεξιά, μπλόκαρε ο Βλαχοδήμος.

19:39Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

11΄ Κεφαλιά του Κουλιμπαλί σε εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ.

19:41Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Το πρώτο δεκάλεπτο πέρασε με καλό ρυθμό και τον Ολυμπιακό να βρίσκει χώρους από τον άξονα.

19:42Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

14΄ Σουτ του Μολίνς, η μπάλα κόντραρε στον Ομέρ και κατέληξε κόρνερ, με τον Λουντ να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή.

19:44Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Οπαδοί του «τριφυλλιού» υποστηρίζουν τους παίκτες της ομάδας τους.

19:47Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Οι παίκτες έχουν διάθεση για να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και ο Παπαπέτρου αφήνει το πλεονέκτημα, όταν υπάρχει, για να μην κόψει το ρυθμό. Παρεμπιπτόντως, ο Έλληνας διαιτητής έδειξε «παίζετε» σε φάση που η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ανδρούτου στο 15΄, καθώς το σουτ έγινε από πολύ κοντινή απόσταση.

19:48Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Προτό «έφαγε» κάποιο δίλεπτο ζητώντας να αλλάξει παπούτσια και γάντια.

19:51Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Στο 23ο λεπτό μπήκε το ντέρμπι. Εκτός του καλού ρυθμού και της φάσης του Χίλιεμαρκ στο 4΄, δεν υπάρχουν άλλες συγκινήσεις.

19:53Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Να σημειωθεί ότι ο αγωνιστικός χώρος έχει γίνει αρκετά ολισθηρός από τη βροχή.

19:54Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Πριν από λίγο ο Φορτούνης πήγε να εκτελέσει φάουλ και γλίστρησε την ώρα του χτυπήματος.

19:56Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Ολυμπιακός υστερεί δημιουργικά, καθώς εκτός του Φορτούνη οι μέσοι και επιθετικοί του είναι καλά κλεισμένοι και δεν βρίσκουν χώρους.

19:58Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

29΄ Ο Παπαπέτρου χαρίστηκε στον Λουντ για σκληρό φάουλ στον Πάρντο. Ένα λεπτό πριν είχε κάνει το ίδιο στο φάουλ του Ανδρούτσου επί του Κουλιμπαλί.

20:03Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ
20:06Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Φορτούνης είναι πεσμένος στο χορτάρι. Διακοπή στον αγώνα, στο 38ο λεπτό.

20:07Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Να δούμε αν ο Φορτούνης θα μπορέσει να συνεχίσει, καθώς φάνηκε να παθαίνει τράβηγμα. Προθέρμανση για τον Ζιλέ.

Ο άσος του Ολυμπιακού ξαναμπήκε στο γήπεδο.

20:09Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

20:10Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

42΄ Ο Βιγιαφάνιες τη σέντρα από αριστερά, ο Μολίνς την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, πολύ ψηλά η μπάλα.

20:14Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

45΄ Κίτρινη κάρτα στον Κούτρη. Η πρώτη στον αγώνα.

Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:15Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

45΄+1 Μεγάλη απόκρουση του Προτό στο σουτ του Λουντ από το όριο της περιοχής.

20:16Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Παπαπέτρου σφύριξε λήξη στο πρώτο ημίχρονο. Στο 0-0 το ντέρμπι.

20:33Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Έναρξη στο β΄ ημίχρονο.

20:34Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Με τις ίδιες ενδεκάδες συνεχίζουν οι ομάδες.

20:38Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
20:40Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Και πάλι γρήγορος ο ρυθμός, αλλά από ευκαιρίες...

20:41Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Παρεμπιπτόντως, τα κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο ήταν 8-0 για τον Παναθηναϊκό. Κάτι λέει αυτό το στατιστικό για την επιθετική διάθεση του Ολυμπιακού, αλλά και για την ανασταλτική λειτουργία των γηπεδούχων.

20:44Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

56΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Βιγιαφάνιες. Ο Μολίνς έβγαλε κάθετη στον Λουντ, εκείς γύρισε, ο Προτό έπεσε και βρήκε την μπάλα, αλλά αυτή έφτασε στον Βιγιαφάνιες για το 1-0.

20:46Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

58΄ Κίτρινη κάρτα στον Σιλά.

20:48Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Απολύτως δίκαιο το προβάδισμα των «πρασίνων», καθώς είναι η ομάδα που ήθελε να παίξει ποδόσφαιρο. Ο Ολυμπιακός δεν υπάρχει επιθετικά στην πρώτη ώρα του ντέρμπι.

20:52Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

Ετοιμάζεται για αλλαγές ο Λεμονής. Πρώτη θα είναι ο Καρσελά.

20:53Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

66΄ Έξω ο Ανδρούτσος, στη θέση του ο Καρσελά. Πρώτη αλλαγή στο ντέρμπι.

20:57Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

68΄ Ο Μολίνς στη θέση του Μουνιέ.

21:01Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

74΄ Εκτός ο Πάρντο, μέσα ο Ανσαριφάρντ. Με δύο επιθετικούς ο Ολυμπιακός.

21:03Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

76΄ Κίτρινη κάρτα στον Οφόε για φάουλ στον Κουρμπέλη.

21:05Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

77΄ Έξω ο Οτζίτζα, που ήταν τραγικός σήμερα. Στη θέση του ο Ζιλέ.

21:06Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

78΄ Ο Βλαχοδήμος σώζει τον Παναθηναϊκό στην προσπάθεια του Ανσαριφάρντ, που πέρασε τον Κολοβέτσιο σαν να μην υπήρχε.

21:08Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

79΄ Στο κόρνερ που εκτελέστηκε, ο Ανσαριφάρντ ξανά έκανε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε με περιπέτεια στα χέρια του Βλαχοδήμου.

21:10Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

21:11Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

80΄ Ο Ολυμπιακός ζήτησε πέναλτι για σπρώξιμο του Χουλτ στον Καρσελά εντός περιοχής.

21:12Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

83΄ Έξω ο Βιγιαφάνιες, μέσα ο Καμπέσας.

21:15Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

87΄ Τρίτη αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουτρουμπής στη θέση του Χίλιεμαρκ.

21:16Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

87΄ Κίτρινη στον Κουλιμπαλί για καθυστέρηση.

21:18Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

89΄ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, από κόντρα στην προσπάθεια του Κούτρη ο Εμενίκε σούταρε αλλά ο Βλαχοδήμος απέκρουσε.