LIVE: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 1-0

Σάββατο, 28 Οκτωβρίου 2017 18:00
Updated:21:24
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το απόλυτο ελληνικό ποδοσφαιρικό ντέρμπι, Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 9η αγωνιστική της Super League.

21:24Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Το ντέρμπι της Λεωφόρου Αλεξάνδρας βάφτηκε «πράσινο». Ο Παναθηναϊκός ήταν ο νικητής, δικαίως εν πολλοίς, αφού ήταν η ομάδα που προσπάθησε περισσότερο, απέναντι σε έναν Ολυμπιακό που για ακόμη μια φορά εμφάνισε μια εικόνα κάθε άλλο παρά ενθαρρυντική. Καληνύχτα σας.

21:22Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

ΛΗΞΗ: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 1-0.

90΄+3 Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ για διαμαρτυρία και στον Βλαχοδήμο για καθυστέρηση.

21:21Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ
21:20Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Οι επιλογές του προπονητή του Ολυμπιακού και το τακτικό πλάνο δεν του βγήκε, με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός να χάσει το τρίτο παιχνίδι του στις πρώτες 9 αγωνιστικές.

21:19Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Λεμονής άργησε πολύ να επέμβει στο παιχνίδι, δείγμα του ότι είχε στοχεύσει αρχικά στην ισοπαλία.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. Ο Ολυμπιακός πιέζει αλλά ξύπνησε αργά από τον επιθετικό λήθαργό του.

21:18Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

89΄ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, από κόντρα στην προσπάθεια του Κούτρη ο Εμενίκε σούταρε αλλά ο Βλαχοδήμος απέκρουσε.

21:16Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

87΄ Κίτρινη στον Κουλιμπαλί για καθυστέρηση.

21:15Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

87΄ Τρίτη αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουτρουμπής στη θέση του Χίλιεμαρκ.

21:12Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

83΄ Έξω ο Βιγιαφάνιες, μέσα ο Καμπέσας.

21:11Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

80΄ Ο Ολυμπιακός ζήτησε πέναλτι για σπρώξιμο του Χουλτ στον Καρσελά εντός περιοχής.

21:10Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

21:08Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

79΄ Στο κόρνερ που εκτελέστηκε, ο Ανσαριφάρντ ξανά έκανε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε με περιπέτεια στα χέρια του Βλαχοδήμου.

21:06Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

78΄ Ο Βλαχοδήμος σώζει τον Παναθηναϊκό στην προσπάθεια του Ανσαριφάρντ, που πέρασε τον Κολοβέτσιο σαν να μην υπήρχε.

21:05Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

77΄ Έξω ο Οτζίτζα, που ήταν τραγικός σήμερα. Στη θέση του ο Ζιλέ.

21:03Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

76΄ Κίτρινη κάρτα στον Οφόε για φάουλ στον Κουρμπέλη.

21:01Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

74΄ Εκτός ο Πάρντο, μέσα ο Ανσαριφάρντ. Με δύο επιθετικούς ο Ολυμπιακός.

20:57Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

68΄ Ο Μολίνς στη θέση του Μουνιέ.

20:53Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

66΄ Έξω ο Ανδρούτσος, στη θέση του ο Καρσελά. Πρώτη αλλαγή στο ντέρμπι.

20:52Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ετοιμάζεται για αλλαγές ο Λεμονής. Πρώτη θα είναι ο Καρσελά.

20:48Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Απολύτως δίκαιο το προβάδισμα των «πρασίνων», καθώς είναι η ομάδα που ήθελε να παίξει ποδόσφαιρο. Ο Ολυμπιακός δεν υπάρχει επιθετικά στην πρώτη ώρα του ντέρμπι.

20:46Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

58΄ Κίτρινη κάρτα στον Σιλά.

20:44Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

56΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Βιγιαφάνιες. Ο Μολίνς έβγαλε κάθετη στον Λουντ, εκείς γύρισε, ο Προτό έπεσε και βρήκε την μπάλα, αλλά αυτή έφτασε στον Βιγιαφάνιες για το 1-0.

20:41Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Παρεμπιπτόντως, τα κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο ήταν 8-0 για τον Παναθηναϊκό. Κάτι λέει αυτό το στατιστικό για την επιθετική διάθεση του Ολυμπιακού, αλλά και για την ανασταλτική λειτουργία των γηπεδούχων.

20:40Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Και πάλι γρήγορος ο ρυθμός, αλλά από ευκαιρίες...

20:38Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
20:34Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Με τις ίδιες ενδεκάδες συνεχίζουν οι ομάδες.

20:33Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Έναρξη στο β΄ ημίχρονο.

20:16Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Παπαπέτρου σφύριξε λήξη στο πρώτο ημίχρονο. Στο 0-0 το ντέρμπι.

20:15Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

45΄+1 Μεγάλη απόκρουση του Προτό στο σουτ του Λουντ από το όριο της περιοχής.

20:14Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

45΄ Κίτρινη κάρτα στον Κούτρη. Η πρώτη στον αγώνα.

20:10Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

42΄ Ο Βιγιαφάνιες τη σέντρα από αριστερά, ο Μολίνς την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, πολύ ψηλά η μπάλα.

20:09Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΜΠΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
20:07Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο άσος του Ολυμπιακού ξαναμπήκε στο γήπεδο.

Να δούμε αν ο Φορτούνης θα μπορέσει να συνεχίσει, καθώς φάνηκε να παθαίνει τράβηγμα. Προθέρμανση για τον Ζιλέ.

20:06Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Φορτούνης είναι πεσμένος στο χορτάρι. Διακοπή στον αγώνα, στο 38ο λεπτό.

20:03Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

19:58Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

29΄ Ο Παπαπέτρου χαρίστηκε στον Λουντ για σκληρό φάουλ στον Πάρντο. Ένα λεπτό πριν είχε κάνει το ίδιο στο φάουλ του Ανδρούτσου επί του Κουλιμπαλί.

19:56Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Ολυμπιακός υστερεί δημιουργικά, καθώς εκτός του Φορτούνη οι μέσοι και επιθετικοί του είναι καλά κλεισμένοι και δεν βρίσκουν χώρους.

19:54Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Πριν από λίγο ο Φορτούνης πήγε να εκτελέσει φάουλ και γλίστρησε την ώρα του χτυπήματος.

19:53Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Να σημειωθεί ότι ο αγωνιστικός χώρος έχει γίνει αρκετά ολισθηρός από τη βροχή.

19:51Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Στο 23ο λεπτό μπήκε το ντέρμπι. Εκτός του καλού ρυθμού και της φάσης του Χίλιεμαρκ στο 4΄, δεν υπάρχουν άλλες συγκινήσεις.

19:48Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Προτό «έφαγε» κάποιο δίλεπτο ζητώντας να αλλάξει παπούτσια και γάντια.

19:47Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Οι παίκτες έχουν διάθεση για να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και ο Παπαπέτρου αφήνει το πλεονέκτημα, όταν υπάρχει, για να μην κόψει το ρυθμό. Παρεμπιπτόντως, ο Έλληνας διαιτητής έδειξε «παίζετε» σε φάση που η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ανδρούτου στο 15΄, καθώς το σουτ έγινε από πολύ κοντινή απόσταση.

19:44Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Οπαδοί του «τριφυλλιού» υποστηρίζουν τους παίκτες της ομάδας τους.

19:42Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

14΄ Σουτ του Μολίνς, η μπάλα κόντραρε στον Ομέρ και κατέληξε κόρνερ, με τον Λουντ να μην προλαβαίνει να κάνει την προβολή.

19:41Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Το πρώτο δεκάλεπτο πέρασε με καλό ρυθμό και τον Ολυμπιακό να βρίσκει χώρους από τον άξονα.

19:39Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

11΄ Κεφαλιά του Κουλιμπαλί σε εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ.

19:35Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ο Πάρντο γύρισε την μπάλα από δεξιά, μπλόκαρε ο Βλαχοδήμος.

19:33Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χίλιεμαρκ να σουτάρει άουτ μετά την πάσα του Λουντ. Η πρώτη καλή φάση στο ντέρμπι, που ξεκίνησε με γρήγορο ρυθμό.

19:28Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017