LIVE: Ελλάδα - Γιβραλτάρ 4-0

Τρίτη, 10 Οκτωβρίου 2017 21:00
Updated:23:32
Eurokinissi Sports/ΣΑΓΙΑΣ ΤΑΚΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα της Ελλάδας με το Γιβραλτάρ για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018.

23:32Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Η Εθνική χειροκροτείται. Έκανε το καθήκον της, νίκησε 4-0 το Γιβαλτάρ, πήρε τη δεύτερη θέση και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της στα πλέι οφ του Νοεμβρίου. Καληνύχτα σας.

23:19Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

81΄ Ο Γιαννιώτας χάνει την ευκαιρία για το 5-0, σουτάροντας μετά την ασίστ του Μήτρογλου. Κόρνερ, πάντως.

23:17Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Ο Σταφυλίδης συνδυάστηκε με τον Τζιόλη, έκανε το γύρισμα στην περιοχή και ο Γιαννιώτας με κεφαλιά το 4-0.

23:16Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

78΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 4-0, σκοράρει και ο Γιαννιώτας.

23:11Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

REUTERS/ALKIS KONSTANTINIDIS

74΄ Ο Γιαννιώτας στη θέση του Λάζαρου.

23:10Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Εν τω μεταξύ, κατά περίεργο τρόπο, σε μια εξέδρα πέφτει ξύλο, εξ ου και οι αποδοκιμασίες του κοινού.

23:09Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

72΄ Ο Γκούλινγκ στη θέση του Πονς.

23:07Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

69΄ Ο Μήτρογλου χάνει την ευκαιρία για χατ-τρικ σουτάροντας μόλις άουτ.

23:06Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Απλόχερο το χειροκρότημα και για τους τέσσερις παίκτες.

23:05Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

68΄ Δύο αλλαγές για την Ελλάδα. Έξω ο Παπασταθόπουλος, μέσα ο Τζιόλης, έξω και ο Τοροσίδης, στη θέση του ο Μανιάτης.

23:03Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Η Ελλάδα είναι στα πλέι οφ.

23:02Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Αυτή τη φορά Τοροσίδης, Ταχτσίδης και Μάνταλος συνδυάστηκαν, ο «Τόρο» πάτησε στον Μήτρογλου κι εκείνος έγραψε το 3-0.

23:00Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

63΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 3-0 πάλι ο Μήτρογλου.

Οι διεθνείς «έκρυψαν» την μπάλα, ο Φορτούνης έδωσε στον Μάνταλο, αυτός στον Μήτρογλου και ο «Γερμανός» με άνετο πλασέ το 2-0.

22:59Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

61΄ Έξω ο Λόπες, μέσα ο Γιομ για το Γιβραλτάρ.

22:58Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

61΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-0 ο Μήτρογλου.

22:56Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Οι Βόσνιοι άνοιξαν το σκορ στην Εσθονία με τον Χάιροβιτς στο 48΄.

22:54Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

56΄ Πανομοιότυπη φάση: κόρνερ ο Φορτούνης, κεφαλιά ο Κυριάκος και η μπάλα άουτ αυτή τη φορά.

22:51Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

54΄ Κόρνερ Φορτούνη, κεφαλιά του Κυριάκου Παπαδόπουλου μάζεψε ο Ιμπραχίμ.

22:50Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Δεν έχουν περάσει οι κάθετες που επιχειρεί ο Ταχτσίδης.

22:47Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

49΄ Τεράστιο άλμα από τον Παπασταθόπουλο στο κόρνερ του Φορτούνη, δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε.

22:44Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

47΄ Με σουτ εν κινήσει του Μήτρογλου, άστοχο, ξεκίνησε το δεύτερο μισό.

22:42Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Έναρξη β΄ ημιχρόνου.

22:33Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

22:31Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Στους υπόλοιπους αγώνες του 8ου ομίλου, το Βέλγιο προηγείται 1-0 της Κύπρου με γκολ του Εντέν Αζάρ στο 12΄, ενώ Εσθονία και Βοσνία/Ερζεγοβίνη είναι στο 0-0.

22:29Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Η Εθνική έχει κάνει τη μισή δουλειά, καθώς προηγείται ήδη του Γιβραλτάρ. Μένει να την τελειώσει στο δεύτερο ημίχρονο, «κλειδώνοντας» τη νίκη για να μη φτάσει με χτυποκάρδια στο φινάλε.

22:28Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Λήξη στο ημίχρονο, με το χρονόμετρο να δείχνει 44΄56΄΄!!!!

22:25Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Κινητικός ο Χριστοδουλόπουλος, έχει πάρει αρκετό χειροκρότημα.

Το 1-0

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
22:22Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Πολύ πιο σίγουροι πια οι διεθνείς στις κινήσεις και στις πάσες τους. Το γκολ τους έχει «λύσει» τα πόδια.

22:19Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

37΄ Σέντρα του Τοροσίδη,. ο Μήτρογλου έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Ιμπραχίμ.

22:18Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Ήταν το δέκατο γκολ του Τοροσίδη με τη φανέλα της Εθνικής ομάδας των Ανδρών.

22:16Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

1-0 από τον αρχηγό, που στέλνει την Εθνική στα πλέι οφ με αυτό το γκολ. Σέντρα του Ζέκα στο πρώτο δοκάρι, ξεπέταγμα του «Τόρο» και ο Ιμπραχίμ μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του. Πολύ ωραίο γκολ.

22:14Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

32΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Τοροσίδης.

22:13Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Δεν έχει ρυθμό η Εθνική, έχοντας ήδη χάσει μισή ώρα.

22:12Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

22:10Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

28΄ Φάουλ του Λάζαρου από τα 30 μέτρα, ο Ιμπραχίμ «λαχτάρισε» λίγο αλλά μάζεψε την μπάλα.

22:08Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

25 λεπτά παιχνιδιού. Οι διεθνείς θα πρέπει να ανεβάσουν την απόδοσή τους γιατί το Γιβαλτάρ παίζει καλά, για τα δεδομένα του πάντα.

22:07Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Αρκετές φορές η μπάλα γυρίζει στον Καρνέζη κι αυτό δεν αρέσει στην εξέδρα.

22:06Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Εν τω μεταξύ, η εξέδρα έχει στήσει... πάρτι με τον τερματοφύλακα Ιμπραχίμ και τις καθυστερήσεις του.

22:05Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

21΄ Καλό μα άστοχο σουτ από τον Φορτούνη.

22:00Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

18΄ Μακρινό σουτ από τον Λόπες, κανένα πρόβλημα για Καρνέζη. Άουτ.

21:59Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Νέο κόρνερ, από σουτ του Σταφυλίδη που πατά συνεχώς την αντίπαλη περιοχή.

21:57Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

15΄ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Οι διεθνείς κυκλοφόρησαν ωραία την μπάλα, ο Φορτούνης τη γύρισε από πλάγια δεξιά και ο Σταφυλίδης έπιασε άτσαλα την κεφαλιά, από καλή θέση, αστοχώντας.

21:56Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Ο Ιμπραχίμ πάντως, ο τερματοφύλακας του Γιβραλτάρ, έχει ξεκινήσει τις... καθυστερήσεις από το πρώτο πεντάλεπτο.

21:55Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Όπως και με τη Λετονία, στο ίδιο γήπεδο, είναι η Ελλάδα που θα πρέπει να παίξει το ρόλο της υπερδύναμης κάνοντας παιχνίδι. Με τους Λετονούς δεν το είχε καταφέρει, όμως το Γιβραλτάρ είναι σε άλλο επίπεδο.

21:54Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

21:52Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

10΄ Εκτέλεσε ο Φορτούνης, ο Τοροσίδης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, είναι για την ελληνική ομάδα.

21:50Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Χωρίς συνέπειες πέρασε ένα φάουλ του Γιβραλτάρ, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Καρνέζη.

21:49Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Επτά λεπτά αγώνα. Η Εθνική ψάχνει το διάδρομο για την τελική πάσα στον Μήτρογλου, με τον Ταχτσίδη να έχει επιχειρήσει δυο φορές ως τώρα, αλλά πιο δυνατά από όσο χρειαζόταν.

21:47Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Η Ελλάδα χρειάζεται απλά μια νίκη, με όποιο σκορ, για να είναι και μαθηματικά δεύτερη στον 8ο προκριματικό όμιλο της ευρωπαϊκής ζώνης και να διεκδικήσει ένα εισιτήριο για το Μουντιάλ του 2018 μέσω των πλέι οφ.

21:45Τρίτη 10 Οκτωβρίου 2017

Περίπου 10.000 φίλοι της Εθνικής βρίσκονται στις εξέδρες του «Γ. Καραϊσκάκης».