LIVE: Ελλάδα - Εσθονία 0-0

Πέμπτη, 31 Αυγούστου 2017 21:00
Updated:23:35
REUTERS/COSTAS BALTAS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα της Εθνικής ομάδας Ανδρών με την Εσθονία, για τον 8ο προκριματικό όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

23:35Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Η Ελλάδα παραμένει αήττητη στον 8ο όμιλο αλλά έχασε την τεράστια ευκαιρία να κλειδώσει από σήμερα τη δεύτερη θέση. Η Εθνική ήταν κακή, χωρίς ρυθμό και ιδέες και σώθηκε χάρις στην Κύπρο, που φρέναρε τη Βοσνία παρότι είχε βρεθεί να χάνει 0-2 στο πρώτο ημίχρονο. Καληνύχτα.

23:34Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Έληξε ο αγώνας. Τελικό αποτέλεσμα Ελλάδα-Εσθονία 0-0.

23:27Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Ένας Εσθονός στο έδαφος. Είναι ο Τενίστε και υπάρχει προσωρινή διακοπή.

Τίποτα και τώρα.

77΄ Τέταρτο κόρνερ για την Εθνική. Για να δούμε...

23:15Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Την ίδια στιγμή Βέλγιο-Γιβραλτάρ 8-0, με τους Βέλγους να παίζουν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο.

23:14Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

INTIME SPORTS/ΒΛΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ VLACHOS DIM

Η Κύπρος ισοφάρισε τη Βοσνία σε 2-2, από 0-2!!!

23:09Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

70΄ Ο Διαμαντάκος αντί του Βέλλιου.

23:08Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Επόμενη κίνηση του Σκίμπε θα είναι ο Διαμαντάκος.

23:07Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

68΄ Κίτρινη κάρτα στον Κλάβαν για φάουλ στον Μάνταλο.

23:06Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

67΄ Συρτό σουτ του Φορτούνη, η μπάλα άουτ.

23:05Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

65΄ Ο Σταφυλίδης στη θέση του Κυριάκου Παπαδόπουλου. Πιο επιθετική η Εθνική.

23:04Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Στο μισό γήπεδο παίζεται το παιχνίδι, αλλά δεν υπάρχει καθαρό μυαλό...

23:02Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Η πρώτη αλλαγή θα είναι ο Σταφυλίδης.

22:58Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

59΄ Η Εθνική δεν έχει λύσεις, ούτε ρυθμό. Ίσως ο Σκίμπε θα πρέπει να κάνει ακόμη πιο επιθετική την ομάδα, αφού οι Εσθονοί είναι ακίνδυνοι.

22:56Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

22:49Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

49΄ Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο.

22:47Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Η Βοσνία προηγείται ήδη 2-0 της Κύπρου στο ημίχρονο, οπότε η νίκη είναι μονόδρομος για την Εθνική απόψε.

22:28Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Σουτ του Δώνη, ο Ακσάλου δεν συγκράτησε την μπάλα και ο Βέλλιος γύρισε το σώμα αλλά σούταρε άστοχα.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:27Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

45΄ Η πρώτη κίτρινη στον αγώνα, την είδε ο Τενίστε για φάουλ στον ορεξάτο Δώνη.

22:23Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Στο 40ό λεπτό η συνάντηση, παραμένει το 0-0.

22:16Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

22:13Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Την ίδια στιγμή, το Βέλγιο προηγείται του Γιβραλτάρ 4-0 ενώ Κύπρος και Βοσνία είναι ισόπαλες 0-0 στη μεγαλόνησο.

22:12Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

30΄ Δυνατό σουτ του Δώνη, η μπάλα άουτ. Αυξάνει την πίεσή της η Εθνική.

22:11Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

28΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα, πάλι από στημένη μπάλα: ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ, ο Μανωλάς πήρε την κεφαλιά και ο Ακσάλου απέκρουσε ενστικτωδώς.

22:06Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ BIRNTAC
22:05Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Στο Φάληρο βρίσκεται και ο υφυπουργός Αθλητισμού, Γιώργος Βασιλειάδης.

22:02Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Ο Ρέτσος ξαναμπήκε στο γήπεδο.

Ο 19χρονος αμυντικός είναι από σήμερα η πιο ακριβή μεταγραφή στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου, καθώς αποκτήθηκε από την Μπάγερ Λεβερκούζεν για 22 εκατομμύρια ευρώ.

22:01Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Ο Ρέτσος έχει τραυματιστεί στο γόνατο και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες εκτός αγωνιστικού χώρου.

21:56Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

12΄ Ο Δώνης έκανε την κούρσα από αριστερά, αλλά η σέντρα του στο ύψος του πέναλτι δεν βρήκε αποδέκτη.

21:55Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

21:54Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Πρώτο δεκάλεπτο στο Φάληρο. Οι Εσθονοί πιέζουν αρκετά,ενώ η αμυντικογενής διάταξή τους δεν έχει επιτρέψει ακόμη κάτι αξιόλογο για την Εθνική, αν εξαιρεθεί η κεφαλιά του Βέλλιου στο 4ο λεπτό.

21:47Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα: σέντρα του Τζαβέλλα, κεφαλιά του Βέλλιου και μεγάλη απόκρουση του Ακσάλου.

21:44Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Με σχηματισμό 4-2-3-1 η ελληνική ομάδα, με 5-4-1 οι Εσθονοί.

21:43Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:39Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Γίνεται η ανάκρουση του εθνικού ύμνου της Ελλάδας.

Διαιτητής είναι ο Ισραηλινός Λιράν Λιανί με βοηθούς τους συμπατριώτες του Νταβίντ Ελίας Μπίτον, Ντβιρ Σίμον και τέταρτο τον Ρόι Ρέινσριμπερ.

21:38Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Διαθέσιμοι για τον Σκίμπε είναι και οι, Κυριακίδης, Ανέστης, Μανιάτης, Σιώπης, Μπακασέτας, Λυκογιάννης, Διαμαντάκος, Ταχτσίδης, Γιαννιώτας, Μπουχαλάκης, Σταφυλίδης, Σάμαρης.

21:37Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Για την Εσθονία, ο Μάρτιν Ρέιμ θα παρατάξει τους, Ακσάλου, Μπαράνοφ, Γιάαγκερ, Κλάβαν, Τενίστε, Κάιτ, Ντιμίτριεφ, Καλάστε, Ζένιοφ, Κρουγκλόφ και Άνιερ.

21:35Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017

Από εκεί και ύστερα, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος αντικαθιστά τον τιμωρημένο Παπασταθόπουλο στο κέντρο της άμυνας, ενώ ο Τζαβέλλας προτιμήθηκε από τον Σταφυλίδη για το αριστερό άκρο της άμυνας, όπως και ο Δώνης, που ξεκινά βασικός για πρώτη φορά και θα είναι στο αριστερό άκρο της επίθεσης.