LIVE: Ολυμπιακός - Μπεσίκτας 1-1

Πέμπτη, 09 Μαρτίου 2017 21:00
Updated:23:57
INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Μπεσίκτας στο «Γ. Καραϊσκάκης», για τη φάση των «16» στο Europa League.

23:57Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Η Μπεσίκτας πήρε αυτό που ζητούσε, δηλαδή μια ισοπαλία με γκολ εκτός έδρας και έχει το προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στην Πόλη, την ερχόμενη Πέμπτη. Ο Ολυμπιακός πλήρωσε το μοναδικό λάθος του ως τη στιγμή της ισοφάρισης, εκείνο του Λεάλι. Καληνύχτα.

23:55Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Μπεσίκτας 1-1.

23:54Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Αλλαγή για την Μπεσίκτας, με τον Ινλέρ στη θέση του Ταλίσκα.

23:52Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:49Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

87΄ Σωτήρια προβολή του Ντα Κόστα στο σουτ του Τοσούν, που είχε βγει απέναντι στον Λεάλι.

23:47Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Βγήκε από το γήπεδο ο νεαρός παίκτης του Ολυμπιακού. Να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει.

Στο έδαφος ο Μανθάτης, μάλλον με κράμπα.

23:46Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

84΄ Άστοχο το μακρινό σουτ του Ταλίσκα.

23:44Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

INTIME SPORTS/LATO KLODIAN
23:43Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

81΄ Ο Τοσούν στη θέση του σκόρερ Αμπουμπακάρ.

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του αγώνα. Οι ομάδες είναι κουρασμένες, αλλά φαίνονται και συμβιβασμένες.

23:36Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Τρεις αλλαγές στο περιβραχιόνιο του αρχηγού σε ελάχιστα λεπτά για τον Ολυμπιακό, αφού από τον Μποτία πέρασε στον Φορτούνη κι από εκείνον στον Ντα Κόστα.

23:35Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

73΄ Κλείνει τις αλλαγές του Ολυμπιακού ο Βούζας, με τον Μάριν στη θέση του Φορτούνη.

23:32Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

70΄ Ο Μάρτινς στη θέση του Καμπιάσο. Καταχειροκροτείται ο Αργεντινός.

23:31Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

69΄ Καλή απόκρουση του Λεάλι στην αριστερή γωνία του. σε κεφαλιά του Τόσιτς.

23:29Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

67΄ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με το εν κινήσει αριστερό σουτ του Ελιουνούσι να φεύγει άουτ.

23:28Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

66΄ Κίτρινη στον Μαρσέλο για φάουλ στον Φορτούνη.

23:26Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

64΄ Ο Ντα Κόστα αντί του Μποτία. Άλλαξε την αλλαγή ο Βούζας. Αναγκαστική η αλλαγή, δεν μπορούσε να συνεχίσει ο Ισπανός, καθώς ένιωσε τράβηγμα στο δικέφαλο του αριστερού ποδιού.

23:24Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Ετοιμάζει αλλαγή ο Ολυμπιακός, με τον Ντα Κόστα να είναι έτοιμος να πάρει τη θέση του Καμπιάσο. Κουράστηκε ο Αργεντινός άσος.

23:22Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

58΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Μπεσίκτας, με τον Ρέτσο να σώζει στη γραμμή το σουτ του Μπάμπελ, κι αφού προηγουμένως ο Λεάλι είχε κάνει καταπληκτική επέμβαση στα πόδια του Ταλίσκα.

23:19Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Οι Τούρκοι βρήκαν ένα γκολ χωρίς να έχουν κάνει ούτε ΜΙΣΗ ευκαιρία στο παιχνίδι. Μεγάλο το λάθος του Ιταλού τερματοφύλακα και σε αυτό το επίπεδο τιμωρήθηκε αμέσως.

23:17Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Το μεγάλο λάθος χρεώνεται στον Λεάλι, που απέδειξε για άλλη μια φορά ότι είναι κακός με την μπάλα στα πόδια. Ο Ιταλός έκανε τραγικό διώξιμο στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Αμπουμπακάρ, που απέφυγε τον Ρέτσο και με τεχνικό σουτ ισοφάρισε.

23:15Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

53΄ ΓΚΟΛ 1-1 η Μπεσίκτας με τον Αμπουμπακάρ.

52΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ, ο Σισοκό πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μποτία αστόχησε στη δεύτερη, από κοντά.

23:11Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

49΄ Μεγάλη απόκρουση του Λεάλι σε κόρνερ, στην κεφαλιά του Ταλίσκα.

23:07Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Η Μπεσίκτας έχει μια αλλαγή, καθώς ο Οζιακούπ αντικατέστησε τον Αρσλάν.

22:55Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

22:52Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Σφύριξε ο Μακέλι, τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 με το γκολ του Καμπιάσο.

22:51Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45΄ Μακρινό σουτ του Κουαρέσμα, ο Λεάλι έλεγχε την πορεία της μπάλας και την άφησε να φύγει άουτ.

22:46Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

41΄ Το εκτέλεσε ο Ταλίσκα, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Λεάλι.

22:45Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Το έκανε ο Σισοκό στον Ταλίσκα.

40΄ Φάουλ σε καλό σημείο για τους Τούρκους.

22:43Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Το μισό γκολ ανήκει στον Ανσαριφάρντ. Ο Ιρανός «χόρεψε» τον Τόσιτς από δεξιά, έβγαλε τη σέντρα με το αριστερό και ο Καμπιάσο, που είχε βγει με ταχύτητα από πίσω, κάρφωσε την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα του Φάμπρι.

22:41Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

36΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 ο Καμπιάσο.

22:38Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Ο Ολυμπιακός είχε τρία φάουλ σε καλές θέσεις, αλλά τα χτυπήματα του Φορτούνη δεν ήταν καλά.

22:36Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Μισή ώρα αγώνα στο Φάληρο. Λείπουν οι μεγάλες φάσεις, με τον Ολυμπιακό να στέκεται πολύ καλά και να έχει άριστο στήσιμο.

22:34Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

29΄ Ακόμη μια στημένη μπάλα του Φορτούνη, από πλάγια αλλά πολύ καλή θέση, δεν ήταν καλά εκτελεσμένη.

22:30Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Στο 65%-35% η κατοχή της μπάλας για την Μπεσίκτας, αλλά χωρίς αντίκρυσμα.

22:25Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

19΄ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Ελιουνούσι να φεύγει ταχύτατα μπροστά αλλά το αριστερό σουτ που επιχείρησε στο τελείωμα της φάσης ήταν στη μέση της εστίας και ο Φάμπρι μπλόκαρε.

22:24Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

19΄ Ο Καμπιάσο πίεσε σωστά τον Αρσλάν και τον υποχρέωσε σε αδύναμο σουτ, που κατέληξε στην αγκαλιά του Λεάλι.

22:21Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Στο τείχος η εκτέλεση του Φορτούνη. Κακό χτύπημα.

15΄ Κίτρινη κάρτα στον Αρσλάν για φάουλ στον Μανθάτη (τάκλιν από πίσω). Σε πολύ καλή θέση.

22:15Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

10΄ Ένα μακρινό σουτ του Αρσλάν δεν είχε τύχη, καθώς η μπάλα πέρασε ψηλά από το δοκάρι του Λεάλι.

22:14Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Άκρως αναγνωριστικό το παιχνίδι ως τώρα, με τις ομάδες να δείχνουν διάθεση για ανοιχτό παιχνίδι πάντως.

22:06Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Ξεκίνησε ο αγώνας.

22:05Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Ολλανδός Ντάνι Μακέλι.

3.000 θέσεις στο πέταλο των οργανωμένων οπαδών του Ολυμπιακού έμειναν κλειστές με απόφαση της UEFA, ως τιμωρία για τον αγώνα Οσμάνλισπορ. Μάλιστα, στο σημείο έχει τοποθετηθεί ένα πολύ μεγάλο πανό με το σήμα της UEFA και μήνυμα «No To Racism».

22:00Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Ο ομάδα του Σενόλ Γκιουνές θα παραταχθεί με τους Φάμπρι, Γκοκχάν, Τόσιτς, Μαρσέλο, Αντριάνο, Χάτσινσον, Τολγκάι, Ταλίσκα, Κουαρέσμα, Μπάμπελ, Αμπουμπακάρ, ενώ διαθέσιμοι στον πάγκο βρίσκονται οι Ζενγκίν, Μίτροβιτς, Εζιακούπ, Τοσούν, Μπεκ, Ινλέρ, Νουκάν.

21:59Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με ενδεκάδα τους, Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ρέτσος, Σισοκό, Ρομαό, Καμπιάσο, Φορτούνης, Μανθάτης, Ελιουνούσι και Ανσαριφάρντ. Στον πάγκο βρίσκονται οι Χουτεσιώτης, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Ανδρούτσος, Μαρτίνς, Μαρίν, Καρντόσο.

21:57Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Ο αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων είναι ο πρώτος στη σειρά. Στον πάγκο του Ολυμπιακού κάνει ντεμπούτο ο Βασίλης Βούζας, καθώς ο Πάουλο Μπέντο αποπέμφθηκε μετά την ήττα (0-2) από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

21:54Πέμπτη 09 Μαρτίου 2017

Καλησπέρα. Το ευρωπαϊκό ταξίδι του Ολυμπιακού συνεχίζεται στη φάση των «16» του Europa League με αντίπαλο άλλη μια τουρκική ομάδα, την Μπεσίκτας.