LIVE: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 1-0

Κυριακή, 04 Δεκεμβρίου 2016 19:00
Updated:19:20
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ, στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

19:20Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Καλησπέρα. Η Σούπερ Λίγκα συνεχίζεται με τη 13η αγωνιστική και το παιχνίδι που ξεχωρίζει είναι το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ.

19:21Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Ένα παιχνίδι που βρίσκει και τους δύο αντίπαλους σε άσχημη κατάσταση, με αγωνιστικά προβλήματα, κακή ψυχολογία και έκρυθμη κατάσταστη στις τάξεις των οπαδών τους.

19:23Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός απομάκρυνε από την τεχνική ηγεσία τον Αντρέα Στραματσόνι μετά την ήττα από τον ΟΦΗ στο Κύπελλο Ελλάδας, ενώ στον ΠΑΟΚ τη γλίτωσε ο προπονητής (Βλάνταν Ίβιτς) για το διπλό του Ατρόμητου στην Τούμπα, αλλά την πλήρωσε ο Τζαβέλλας, που υποβιβάστηκε στη β΄ ομάδα και οδεύει στη λύση της συνεργασίας του με τη μακεδονική ομάδα.

19:26Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Με νέο προποητή τον Μαρίνο Ουζουνίδη, οι «πράσινοι» ευελεπιστούν να κάνουν μια νέα αρχή. Ο Παναθηναϊκός θα ξεκινήσει με τους Βλαχοδήμο, Μολέδο, Κουτρουμπή, Κουλιμπαλί, Χουλτ, Γουακάσο, Ζέκα, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Ιμπάρμπο και Μπεργκ.

19:27Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Ο Βλάνταν Ίβιτς επέλεξε για αρχική ενδεκάδα τους Μπρκιτς, Κρέσπο, Λέο Μάτος, Λέοβατς, Βαρέλα, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Κάνιας, Ροντρίγκες, Τζάλμα Κάμπος και Κουλούρη.

19:30Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Δεν έχει πολύ κόσμο απόψε το γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας. Σημειώνεται ότι η Θύρα 13 ανακοίνωσε, με πολύ σκληρή ανακοίνωση, ότι απέχει από το σημερινό αγώνα ως ένδειξη διαμαρτυρίας.

19:31Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Ενός λεπτού σιγή για την αεροπορική τραγωδία της Σαπεκοένσε και θερμό χειροκρότημα από τον κόσμο.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Παπαπέτρου, με βοηθούς τους Κούλα και Δημητριάδη.

Ξεκίνησε το ντέρμπι.

19:35Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Φάουλ του Γουακόσο, κεφαλιά του Ιμπάρμπο με κόντρα στο Λέο Μάτος και κόρνερ.

19:41Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Απολύτως τίποτα στο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο. Μουδιασμένες οι δύο ομάδες, ψάχνουν να βρουν ρυθμό και πατήματα.

19:47Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Δεκαπέντε λεπτά αγώνα. Απογοητευτικό το θέαμα ως τώρα. Χωρίς ρυθμό και φάσεις το παιχνίδι.

19:48Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ
19:49Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

17΄ Μεγάλη απόκρουση του Βλαχοδήμου στο σουτ του Λέοβατς. Η μπάλα στρώθηκε στον παίκτη του ΠΑΟΚ που επιχείρησε την προσπάθεια εκτός περιοχής, αλλά ο Έλληνας τερματοφύλακας αντέδρασε σωστά παραχωρώντας κόρνερ.

19:53Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

22΄ Η πρώτη κίτρινη στο ματς είναι για τον Λέοβατς. Δόθηκε για φάουλ στον Βιγιαφάνιες, που επιδίωξε και έπεσε πάνω στον αντίπαλό του.

19:55Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

19:58Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Αρκετές διαμαρτυρίες και για τις δύο ομάδες για κάποιες αποφάσεις του διαιτητή Παπαπέτρου.

19:59Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

28΄ Πολύ δυνατό φάουλ του Τσίμιροτ στον Γουακάσο, πέρασε χωρίς συνέπεια για τον παίκτη του ΠΑΟΚ.

20:01Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

20:03Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

32΄ Κίτρινη και στον Κουλιμπαλί.

20:04Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

33΄ Ο Παναθηναϊκός έπαιξε με κάτω την μπάλα, ο Ιμπάρμπο έβγαλε την πάσα στον Μπεργκ αλλά πρόλαβε ο Μπρίκιτς.

20:05Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

20:10Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

38 λεπτά παιχνιδιού. Πρέπει να είναι από τα χειρότερα πρώτα ημίχρονα στην ιστορία των αναμετρήσεων μεταξύ των δύο ομάδων.

20:11Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Εν τω μεταξύ, κατά περίεργο τρόπο μερικοί παίκτες γλιστρούν και κάποιοι χρειάστηκε να αλλάξουν παπούτσια!

20:12Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

41΄ Σκληρό φάουλ του Λέο Μάτος στον Γουακάσο, ούτε τώρα έδειξε κάρτα ο Παπαπέτρου.

20:14Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

42΄ Ο Γουακάσο εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά, ο Κουλιμπαλί πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα χέρια του Μπρίκιτς που είχε σωστή τοποθέτηση.

20:15Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

43΄ Να και το πρώτο σουτ του Παναθηναϊκού προς την εστία. Το έκανε ο Μπεργκ, η μπάλα ψηλά άουτ.

20:38Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

47΄ «Εκρηκτικό» ξεκίνημα του Παναθηναϊκού, που σφυροκοπεί την άμυνα του ΠΑΟΚ για ένα δίλεπτο. Ο Γουακάσο είχε την ευκαιρία για ένα καλό σουτ αλλά την έχασε.

Ο Λέοβατς έκανε νόημα για αλλαγή. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κροάτης, που είχε πρόβλημα από το πρώτο ημίχρονο.

20:40Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

50΄ Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, δεν πρόλαβε ο Μπεργκ στη σέντρα του Γουακάσο γιατί ο Μπρίκιτς ήταν πιο γρήγορος.

20:41Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

51΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Μαλεζά στη θέση του Λέοβατς.

20:42Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

20:45Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός βγάζει μεγαλύτερη ενέργεια από τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο.

20:46Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

56΄ Ένα μακρινό βολέ από τον Κάνιας έστειλε την μπάλα άουτ.

20:47Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

20:50Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Το παιχνίδι έχει καλύτερο ρυθμό, με τον ΠΑΟΚ να ανταποκρίνεται στο τρέξιμο του Παναθηναϊκού στα τελευταία λεπτά.

20:51Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

60΄ Ο Ροντρίγκες εκτέλεσε κόρνερ, ο Μάτος πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

20:52Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

62΄ Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω Ιμπάρμπο και Γουακάσο, μέσα Λέτο και Μπουμάλ.

20:55Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

65΄ Ο Μπίσεσβαρ στη θέση του Σάκοφ, για να κάνει πιο δημιουργική την ομάδα του ο Ίβιτς.

20:58Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

20:59Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

69΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 ο Λουντ.

21:01Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Εξαιρετικό αριστερό βολέ εκτός περιοχής από τον Φινλανδό, όρθιος ο Μπρίκιτς και 1-0. Πολύ ωραίο γκολ για τον Λουντ, δεύτερο στο φετινό πρωτάθλημα.

21:04Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

74΄ Σουτ στην κίνηση από τον Βιγιαφάνιες, η μπάλα άουτ.

21:06Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

76΄ Σουτ του Μπουμάλ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

21:07Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

77΄ Κίτρινη κάρτα στον Λέτο για κράτημα στον Μπρίκιτς.

21:10Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

80΄ Ο Αθανασιάδης στη θέση του Κουλούρη.

21:12Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

82΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Αθανασιάδη να αστοχεί σε κεφαλιά στην πρώτη επαφή του με την μπάλα.

21:13Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

21:18Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

89΄ Κλείνουν και για τον Παναθηναϊκό οι αλλαγές. Ο Νούνο στη θέση του Μπεργκ.

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
21:20Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:23Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

ΛΗΞΗ: Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 1-0.

21:25Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός πήρε ανάσα με αυτή τη νίκη, έφτασε στους 18 βαθμούς και είναι δεύτερος (στους 25 ο Ολυμπιακός), ενώ ο Ουζουνίδης έκανε ποδαρικό με το δεξί. Αντίθετα, ο ΠΑΟΚ έχασε για τρίτο σερί ματς στο πρωτάθλημα και έμεινε στους 11 βαθμούς. Καληνύχτα.