LIVE: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-0

Κυριακή, 06 Νοεμβρίου 2016 20:00
Updated:19:16
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το κλασικότερο ντέρμπι του ελληνικού πρωταθλήματος στο «Γ. Καραϊσκάκης», για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

19:16Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Καλησπέρα. Η «μητέρα όλων των μαχών» στο ελληνικό ποδόσφαιρο ξεκινά σε λίγα λεπτά στο κατάμεστο «Γ.Καραϊσκάκης».

19:17Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
19:18Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Όλα είναι ήρεμα και φυσιολογικά ως τώρα στο Φάληρο. Η αποστολή των φιλοξενούμενων έφτασε χωρίς προβλήματα στο γήπεδο, μαζί με τιον Γιάννη Αλαφούζο. Οι δυο ομάδες έφτασαν στο «Γ. Καραϊσκάκης» από διαφορετικές κατευθύνσεις, μετά από υπόδειξη της αστυνομίας.

19:21Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Προβλέψιμη η ενδεκάδα του Ολυμπιακού, εκτός της θέσης του αριστερού μπακ, την οποία αποτελούν οι Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ρέτσος, Μιλιβόγεβιτς, Μαρτίνς, Ελιουνούσι, Φορτούνης, Σεμπά, Ιντέγε. Ο Πάουλο Μπέντο ρισκάρει και σήμερα αριστερά με το νεαρό Ρέτσο, τη στιγμή που ο Ομάρ είναι έτοιμος και μπορούσε να βάλει εκεί είτε αυτόν, είτε τον Φιγκέιρας.

19:23Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός, που θα στερηθεί τον Μπεργκ για δύο εβδομάδες, κατεβαίνει με ενδεκάδα τους Στιλ, Κουλιμπαλί, Γουακάσο, Μολέδο, Κουτρουμπή, Ζέκα, Λεντέσμα, Βιγιαφάνιες, Ιμπάρμπο, Λέτο και Εμποκού.

19:25Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Διαιτητής του ντέρμπι είναι ο διεθνής Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Πολυχρόνη, Λάζαρο Δημητριάδη και τέταρτο ρέφερι τον Γιώργο Κομίνη.

19:32Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Όλα έτοιμα, ο Σιδηρόπουλος σφύριξε και ο Ολυμπιακός έκανε τη σέντρα.

19:38Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Παναθηναϊκό.

19:39Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Τραυματίας ο Φορτούνης μετά από συγκρουση με τον Κουλιμπαλί. Προσωρινά εκτός για τις πρώτες βοήθειες.

19:41Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Το πρώτο σουτ του αγώνα έγινε από τον Εμποκού και κατέληξε στην αγκαλιά του Καπίνο.

Η απάντηση του Ολυμπιακού δευτερόλεπτα αργότερα, με τον Σεμπά να σουτάρει άστοχα από πλάγια αριστερή θέση.

19:42Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

19:43Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

11΄ Κίτρινη κάρτα στον Μολέδο, που τράβηξε από το χέρι τον Φοερτούνη.

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

12΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ από τον άξονα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ντα Κόστα κινήθηκε στην πορεία της μπάλας, την οποία βρήκε τελικά ο Ρέτσος που αστόχησε από κοντά.

19:44Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

19:45Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

13΄ Κίτρινη στον Ρέτσο για φάουλ στιν Ιμπάρμπο.

19:46Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

19:50Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Δεύτερο κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

19:52Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

20΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο έφτασε απέναντι στον Καπίνο αλλά ο Μποτία του πήρε τη μπουκιά από το στόμα με τάκλιν μεγάλου στόπερ.

21΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 με κεφαλιά του Μποτία.

19:54Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Σε ακόμη ένα κόρνερ που εκτέλεσε ο Φορτούνης, ο Ισπανός στόπερ νίκησε τους πάντες στον αέρα και με υπέροχη κεφαλιά στο δεξί «Γ» του Στιλ άνοιξε το σκορ. Στην προηγούμενη φάση ο Μποτία είχε γλιτώσει την ομάδα του από πολύ μεγάλο κίνδυνο.

19:58Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

26΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-0 ο Ελιονούσι.

19:59Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Μαγικός συνδυασμός Φορτούνη, Σεμπά με τη μπάλα να φεύγει με τη «μία», ο Βραζιλιάνος να βγάζει τη σέντρα και ο Νορβηγός, που είχε κινηθεί στην πλάτη του Γουακάσο, διπλασίασε. Πανέμορφο γκολ.

20:03Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

31΄ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή, που γκρέμισε τον Μάρτινς για να μην παίξει το «1-2».

20:05Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

20:06Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

34΄ Κίτρινη κάρτα και στον Μιλιβόγεβιτς για φάουλ στον Εμποκού.

20:07Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Πολύ δυνατό το παινίδι μέχρι τώρα. Τέσσερις κάρτες έχει δείξει ο Σιδηρόπουλος.

20:09Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

INTIME SPORTS/LATO KLODIAN
20:11Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

39΄ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ιντέγε.Ο Ολυμπιακός έφυγε στην αντεπίθεση μετά από κόρνερ του Παναθηναϊκού (!), ο Ρέτσος έβγαλε κάθετη πάσα στον Ιντέγε αλλά ο Νιγηριανός νικήθηκε από τον Στιλ, που απέκρουσε με τα πόδια σε κόρνερ.

20:12Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

20:15Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

INTIME SPORTS/ΚΩΤΣΙΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

44΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 3-0 ο Ιντέγε.

20:17Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Ο Φορτούνης εκτέλεσε ωραία το φάουλ από δεξιά και ο Νιγηριανός νίκησε τον Κουτρουμπή στον αέρα και με κεφαλιά έγραψε το 3-0.

Ένα λεπτό οι καθυστερησεις.

20:18Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 3-0

20:23Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

20:35Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Έναρξη. Με αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός.Ο Χουλτ στη θέση του Εμποκού.

20:40Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Ένα πεντάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός έχει ξεκινήσει επιθετικά, αλλά ρισκάρει να αφήσει χώρους,

20:41Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Ο Ιντέγε δέχεται τις πρώτες βοήθειες.Δεν είχε κάτι σοβαρό και επέστρεψε.

20:42Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

20:43Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

54΄ Ο Ντα Κόστα πρόλαβε τον Λέτο και έδιωξε σε κόρνερ.

20:45Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Ο Ζέκα δείχνει να χωλαίνει. Ο Στραματσόνι «παγώνει» την αλλαγή που ηθελε να κάνει, καθώς ο Πορτογάλος ζήτησε να βγει.

56΄ Ο Ζέκα άφησε τη θέση του στον Λουντ. Προσπάθησε αλλά δεν άντεξε ο αρχηγός του Παναθηναϊκού.

20:46Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

Εν τω μεταξύ, ο Λεντέσμα δέχθηκε κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Φορτούνη.

Ούτε ο Λέτο μπορεί να συνεχίσει! Ο Ρινάλντι κάνει ήδη προθέρμανση.

20:49Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

60΄ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό σε καθαρό κόψιμο του Μοτία στον Βιγιαφάνιες. Μεγάλο λάθος του Σιδηρόπουλου, δεν υπήρχε τίποτα. Το λάθος γίνεται ακόμη μεγαλύτερο, αφού ο διεθνής διαιττητής ήταν μπροστά στη φάση.

20:50Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

61΄ Άουτ ο Λεντέσμα!!!!!! Ο Καπίνο από τη μία, η μπάλα από την άλλη αλλά έξω.

20:54Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

64΄ Πρόβλημα και ο Καπίνο, ζήτησε αλλαγή. Δεν έχει γίνει αντιληπτό που χτύπησε.

20:55Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

66΄ Ο Λεάλι αντικατέστησε τον διεθνή τερματοφύλακα. Πρώτη συμμετοχή στο πρωτάθλημα για τον νεαρό Ιταλό πορτιέρε.

Η πρώτη εκτίμηση για τον Καπίνο κάνει λόγο για θλάση.

20:57Κυριακή 06 Νοεμβρίου 2016

68΄ Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμπά επιχείρησε σουτ, η μπάλα κατέληξε στον Ελιουνούσι που απέτυχε να τη βρει και να σκοράρει, απομάκρυνε ο Μολέδο και στη συνεχεία το σουτ του Φιγκέιρα απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Στιλ.