Πέμπτη, 03 Νοεμβρίου 2016 19:00
Updated:19:53
Eurokinissi/ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

Στιγμιότυπο από τον αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Αστάνα - Ολυμπιακός, για την 4η αγωνιστική στον Β΄ όμιλο του Europa League.

19:53Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Ο Ολυμπιακός ήταν μια κλάση ανώτερος από την Αστάνα, έπαιξε «μονότερμα» τους Καζάκους στο δεύτερο ημίχρονο και έφυγε με βαθμό αν και άξιζε τη νίκη. Να δούμε τι θα γίνει στο παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ με τη Γιουνγκ Μπόις στην Κύπρο, που ακολουθεί. Η βαθμολογία στον Β΄ όμιλο αυτή τη στιγμή είναι: Ολυμπιακός 7, ΑΠΟΕΛ 6, Γιουνγκ Μπόις 4, Αστάνα 2. Καληνύχτα.

19:50Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

ΛΗΞΗ: Αστάνα - Ολυμπιακός 1-1.

90΄+4 Τεράστια ευκαιρία, με τον Καρντόσο να παίρνει την κεφαλιά και να αστοχεί.

19:49Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Ο Ναχαριάν στη θέση του Τουμάσι.

19:46Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Έξω ο Μάρτινς, στη θέση του ο Ανδρούτσος.

Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

19:45Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

90΄ Σουτ του Μπουχαλάκη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:40Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

85΄ Απίστευτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Δοκάρι του Μάρτινς, μεγάλη απόκρουση του Έριτς.Ο Πορτογάλος σούταρε από το ύψος της περιοχής, ο τερματοφύλακας της Αστάνα βρήκε την μπάλα που χτύπησε στην οριζόντια δοκό και στη συνέχεια έσκασε εκτός γραμμής.

19:37Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

82΄ Ο Κουλμπέκοφ στη θέση του Ντεσπότοβιτς. Πρώτη αλλαγή για την Αστάνα.

19:36Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

81΄ Ο Ρομαό στη θέση του Καμπιάσο.

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ντεσπότοβιτς για τις πρώτες βοήθειες.

19:34Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

19:28Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

73΄ Απειλή με τον Ελιονούσι, που ανάγκασε και πάλι τον Έριτς να πέσει και να αποκρούσει, σε κόρνερ αυτή τη φορά.

72΄ Κίτρινη και στον Λοβινένκο, για φάουλ στον Μάρτινς.

19:26Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

70΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελιονούσι βρήκε χώρο, προχώρησε και σούταρε από το ύψος της περιοχής αλλά έσωσε ο Έριτς.

19:24Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

68΄ Κεφαλιά του Βιάνα σε εκτέλεση φάουλ του Σεμπά από αριστερά, δεν ανησύχησε ο Έριτς.

19:20Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Εν τω μεταξύ, ο Μάρτινς βρίσκεται εκτός αγωνιστικού χώρου.

64΄ Ο Ελιονούσι στη θέση του Μανθάτη, στην πρώτη αλλαγή του αγώνα.

19:18Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Στο έδαφος ο Μάρτινς, ανησυχία στον πάγκο του Ολυμπιακού.

19:17Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

62΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη για φάουλ στον Ντεσπότοβιτς.

19:16Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Χωρίς καμία διάθεση υποτίμησης του νεαρού ποδοσφαιριστή, που να σημειωθεί ότι δεν παίζει στη θέση του (στόπερ), ο Τουμάσι κάνει «πάρτι» από τη δεξιά πλευρά με αντίπαλο τον Ρέτσο.

19:13Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

57΄ Κίτρινη στον Τουμάσι για φάουλ στον Καμπιάσο.

19:11Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

56΄ Ευκαιρία για την Αστάνα, έσωσε ο Μποτία προ του Καβανάγκα τον οποίο παρεμπόδισε τόσο ώστε να αστοχήσει στη σέντρα του Τουμάσι.

19:09Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

53΄ Έξυπνη σκέψη από τον Καρντόσο, που πήγε να «κρεμάσει» με «σκαφτό» σουτ εν κινήσει τον Έριτς αλλά αστόχησε.

19:06Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

50΄ Πρώτη φάση στην επανάληψη. Κόρνερ Μάρτινς, ο Μποτία πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

19:01Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

18:50Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Η ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Σουτ 4 Αστάνα - 3 Ολυμπιακός. Σουτ εκτός εστίας 1 - 2. Κατοχή μπάλας 42% - 58%. Κόρνερ 2 - 4.Οφ σάιντ 2 - 0. Φάουλ 6 - 4.

18:45Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Αστάνα - Ολυμπιακός 1-1.

18:44Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

18:38Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

39΄ Υποψία πέναλτι για τον Ολυμπιακό, πάνω στον Σεμπά από τον Μουζίκοφ.

Ο Ολυμπιακός έχει τον έλεγχο του αγώνα μετά την ισοφάριση. Το γκολ «μούδιασε» τους γηπεδούχους.

18:32Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

33΄ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Σίτοφ, στη σέντρα-«ξυραφιά» του Μάρτινς από δεξιά.

18:31Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Εξαιρετική σέντρα του Μανθάτη από δεξιά, «συστημένη» στο κεφάλι του Βραζιλιάνου που σκόραρε το τρίτο γκολ σε δύο αγώνες απέναντι στην Αστάνα.

18:28Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

29΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-1 ο Σεμπά.

18:24Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

18:22Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

23΄ Η Αστάνα έχασε μεγάλη ευκαιρία. Τρομερή απόκρουση του Λεάλι σε κεφαλιά του Ντεσπότοβιτς μετά το κόρνερ του Μουζίκοφ.

18:20Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

21΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με Σεμπά και Καρντόσο: ο Παραγουανός βρήκε τον Σεμπά, εκείνος ντρίμπλα, πάσαρε στον Καρντόσο που πλάσαρε με το αριστερό, αλλά ο Μουζίκοφ απομάκρυνε σωτήρια με το πόδι και στέρησε την ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους.

18:19Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

20΄ Μακρινό σουτ του Σόμκο, η μπάλα άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Λεάλι.

18:15Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Ένα τέταρτο αγώνα στο Καζακστάν με την Αστάνα να προηγείται 1-0 και τον Ολυμπιακό να είναι ασύνδετος και να μην απειλεί, εκτός από τη φάση στο 4ο λεπτό με την κεφαλιά του Βιάνα.

18:11Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Καθόλου καλό ξεκίνημα για την ομάδα του Μπέντο, που κυνηγά από νωρίς την ισοφάριση στον συνθετικό χλοοτάπητα του γηπέδου της Αστάνα.

18:09Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Η Αστάνα ξεδιπλώθηκε από δεξιά, ο Ρέτσος δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον αντίπαλό του (Τουμάσι) που έβγαλε τη σέντρα, η άμυνα του Ολυμπιακού απουσίαζε από τη φάση και ο Σέρβος σκόραρε, με διπλή προσπάθεια, από το ένα μέτρο.

18:07Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

8΄ ΓΚΟΛ 1-0 η Αστάνα με τον Ντεσπότοβιτς.

18:03Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Πρώτη ευκαιρία του αγώνα, με τον Βιάνα να παίρνει την κεφαλιά σε εκτέλεση κόρνερ και να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

17:59Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Η έκπληξη στην ενδεκάδα του Ολυμπιακού είναι, βεβαίως, η συμμετοχή του Μανθάτη στο αρχικό σχήμα.

17:58Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Το χωρητικότητας 30.000 θέσεων της Αστάνα δεν είναι γεμάτο, αλλά η ατμόσφαιρα είναι «θερμή».

Διαιτητής είναι Ισραηλινός Ορέλ Γκρίνφελντ.

17:57Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Οι γηπεδούχοι του Στόιλοφ θα ξεκινήσουν με τους Έριτς, Μακσίμοβιτς, Μουζίκοβ, Ντεσπότοβιτς, Σίτοβ, Μπεϊσεμπέκοβ, Τουμάσι, Μάλι, Λογκβινένκο, Καμπανάγκα, Σόμκο.

Ο πρωταθλητής Ελλάδας ξεκινά με τους Λεάλι, Ομάρ, Μποτία, Βιάνα, Ρέτσο, Μπουχαλάκη, Καμπιάσο, Μάρτινς, Μανθάτη, Σεμπά και Καρντόσο.

17:55Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2016

Καλησπέρα. Δύο εβδομάδες μετά το επιβλητικό 4-1 στο Φάληρο, ο Ολυμπιακός φιλοξενείται στο μακρινό Καζακστάν από την Αστάνα στο πλαίσιο του Β΄ ομίλου στο Γιουρόπα Λιγκ.