Πέμπτη, 20 Οκτωβρίου 2016 21:00
Updated:22:00
INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Στιγμιότυπο του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στη Σταντάρ Λιέγης και τον Παναθηναϊκό, για την τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.

22:00Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Καλή σας νύχτα

Ο διαιτητής και η κούραση σε συνδυασμό με τους τραυματισμούς των παικτών του στη διάρκεια του αγώνα, δεν επέτρεψαν στον Παναθηναϊκό να φύγει νικητής από το Βέλγιο κόντρα στη Σταντάρ Λιέγης. Οι «πράσινοι», πάντως, ακόμη και κάτω από αυτές τις συνθήκες πήραν τον πρώτο τους βαθμό στην 3η αγωνιστική του 7ου ομίλου και ελπίζουν, αρκεί στις 3 Νοεμβρίου να επικρατήσουν των Βέλγων στο Απόστολος Νικολαΐδης.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο Ιμπάρμπο με τα δύο γκολ που πέτυχε στο 12΄ και 36΄. Ο Ζούνιορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και ο Μπελφοντίλ στο 82΄ οι σκόρερ της ομάδας του Γιάνκοβιτς.

21:54Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Τελικό αποτέλεσμα: Σταντάρ Λιέγης-Παναθηναϊκός 2-2

21:50Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Χάνει ευκαιρία ο Ιμπάρμπο στις καθυστερήσεις

21:41Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Με το απευθείας φάουλ του Μπελφοντίλ στο 82΄ αιφνιδιάζεται ο Στιλ και το 2-2 είναι γεγονός

21:40Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ισοφαρίζει η Σταντάρ

21:39Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Φάουλ σε πολύ επικίνδυνο σημείο για τη Σταντάρ στο 81΄.

21:37Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Τελικά δεν μπορεί ο αρχηγός να συνεχίσει και θα μπει ο Εμποκού (78΄), που αποθεώνεται από τους οπαδούς των γηπεδούχων καθώς για 4 χρόνια φόρεσε την φανέλα της Σταντάρ πριν έρθει στον Παναθηναϊκό.

21:35Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ο Πορτογάλος κάνει νόημα στον πάγκο ότι μπορεί να συνεχίσει

21:34Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Θα γίνει τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, δεύτερη αναγκαστική στο ματς μετά από αυτή του Σάμπα

21:33Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Στο έδαφος ο Ζέκα, μάλλον έπαθε τράβηγμα

21:32Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό ο Λέτο δίνει την θέση του στον Λουντ στο 74΄.

21:30Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ο Σισέ παραχωρεί την θέση του στον Ενό στο 72΄

21:25Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Τεράστια ευκαιρία για τη Σταντάρ στο 66΄ με τον Ορλάντο Σα να μην μπορεί να πλασάρει εντελώς αμαρκάριστος

21:22Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Στο 63΄ ο Μπενζά παίρνει την θέση του Ντοσεβί που τραυματίστηκε

21:18Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Στο 60ό λεπτό το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό να προηγείται 2-1

21:13Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Προσπαθεί να «παγώσει» το ματς ο Παναθηναϊκός, που στη ρεβάνς με τους Βέλγους δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Κάρλος Ζέκα, ο οποίος δέχτηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στην φάση του πέναλτι

21:04Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Αποβλήθηκε στο ημίχρονο από τον πάγκο ο Αντρέα Στραματσόνι, για διαμαρτυρία. Ο Ιταλός τεχνικός θα δει όλο το δεύτερο ημίχρονο από την εξέδρα

Σέντρα στο δεύτερο μέρος με τους παίκτες του Παναθηναϊκού στην πρώτη επίθεση

21:03Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Με μία αλλαγή θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός, ο Ιβανόφ θα πάρει την θέση του Σάμπα που ένιωσε τράβηγμα

20:49Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Τέλος στο πρώτο μέρος. Με τα δύο γκολ του Ιμπάρμπο ο Παναθηναϊκός προηγείται 2-1 της Σταντάρ που μείωσε με ανύπαρκτο πέναλτι του Ζούνιορ στις καθυστερήσεις.

20:37Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Λεντέσμα, Λέτο και Ιμπάρμπο έκαναν ένα μαγικό τρίγωνο με τελικό αποδέκτη τον Κολομβιανό, που με το δεύτερο προσωπικό του γκολ βάζει τις βάσεις για το πρώτο «τρίποντο» του «τριφυλλιού» στους ομίλους.

20:36Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Πάλι ο Ιμπάρμπο με εξαιρετικό πλασέ κάνει το 2-0 στο 36΄

20:35Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός 0-2

20:28Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

20:23Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Έχει αρχίσει και πιέζει αρκετά η Σταντάρ τους «πράσινους» που έχουν οπισθοχωρήσει μετά το γκολ που πέτυχαν

20:22Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Κίτρινη και ο Σάμπα.

Ο Μπελφοντίλ βρέθηκε σε θέση βολής κι ενώ πλάσαρε τον Στιλ βρέθηκε ο Μολέδο να βάλει την κόντρα και να γλιτώσει την ελληνική ομάδα από την ισοφάριση.

20:21Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Χάνει μεγάλη ευκαιρία η Σταντάρ στο 21΄

20:20Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Αυστηρή η απόφαση του Στεφάνσκι, καθώς ο Αργεντινός πήρε μπάλα στη διεκδίκηση με τον Σισέ

20:19Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Κίτρινη κάρτα στον Λέτο στο 20΄

20:16Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός μετά το πρώτα 15 λεπτά έχει κλείσει όλους τους χώρους, δεν επιτρέπει στους γηπεούχους να παίξουν ούτε από τα άκρα ούτε από τον άξονα και ελέγχει πλήρως το ματς.

20:12Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ο Ιμπάρμπο στο 12΄ ανοίγει το σκορ με καταπληκτικό σουτ στη γωνία του Ζιλέ

20:11Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός 1-0

20:10Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Άρχισε ξανά ο αγώνας

Το ματς έχει διακοπεί, καθώς τραυματίστηκε ο Ζέκα. Του έσπασε το δόντι και βγήκε εκτός γηπέδου

20:03Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ο Μπελφοντίλ πήγε να πιάσει την κεφαλιά, αλλά τον πρόλαβε ο Μολέδο

Απειλεί η Σταντάρ στο 3΄, αλλά διώνχουν οι αμυντικοί

20:00Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Το ματς άρχισε

19:57Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Το γήπεδο δεν είναι γεμάτο, το αντίθετο μάλιστα, δεν έχει περισσότερους από 10.000 φιλάθλους, ενώ η χωρητικότητά του είναι 26.000

19:56Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Όλα είναι έτοιμα για το ματς, που είναι πάρα πολύ κρίσιμο για τον Παναθηναϊκό μετά τις ήττες που έχει υποστεί από Άγιαξ και Θέλτα

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

19:28Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός, δύο νίκες, δύο ήττες (από Θέλτα και Ξάνθη) και μία ισοπαλία

19:27Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Στα πέντε τελευταία ματς (εντός κι εκτός των συνόρων) η Σταντάρ μετράει μόλις μία νίκη, τρεις ήττες και μία ισοπαλία

19:26Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Πολωνός, Ντάνιελ Στεφάνσκι

19:25Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Η ενδεκάδα της Σταντάρ: Ζιλέ, Ντοσεβί, Σολτς, Ζούνιορ, Τρεμπέλ, Αντράντε, Φαϊ, Λαΐφης, Σισέ, Σα, Μπελφοντίλ

19:23Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Μεγάλος απών απών από την ενδεκάδα των «πρασίνων» είναι ο Μάρκους Μπεργκ, ο οποίος στη διάρκεια της ημέρας ανέβασε πυρετό και δεν κατάφερε να βοηθήσει την ομάδα του

19:22Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός θα ξεκινήσει με τους: Στιλ, Κουτρουμπή, Σάμπα, Ιμπάρμπο, Ζέκα, Λέτο, Βιγιαφάνες, Χουλτ, Λεντέσμα, Μολέδο, Κουλιμπαλί

19:21Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

Η αποψινή είναι η 5η φορά που θα συναντηθούν οι δύο ομάδες σε ευρωπαϊκό επίπεδο, με τους Βέλγους να έχουν το «πάνω χέρι» με 3 νίκες και μία ισοπαλία.

19:20Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016

Καλησπέρα σας, στις 20:00 είναι προγραμματισμένη η σέντρα στο «Μορίς Ντιφράσν» της Λιέγης, ανάμεσα στην τοπική Σταντάρ και στον Παναθηναϊκό