Παρασκευή, 07 Οκτωβρίου 2016 22:00
Updated:23:37
INTIME SPORTS

Στιγμιότυπο του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το «Γ. Καραϊσκάκης» τον αγώνα Ελλάδα - Κύπρος, για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018.

23:37Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

16η νίκη σε 25 παιχνίδια για την Εθνική απέναντι στην Κύπρο. Δύο στα δύο στον 8ο όμιλο για την Ελλάδα και πρώτη θέση, μαζί με το Βέλγιο. Καληνύχτα.

ΛΗΞΗ: Ελλάδα-Κύπρος 2-0.

23:35Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

90΄+2 Εκπληκτικό σουτ από τον Φορτούνη, που πήγε να βάλει το γκολ της βραδιάς.

23:33Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:31Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

88΄ Αποχωρεί τραυματίας ο Τζαβέλας, στη θέση του ο Καρέλης.

23:25Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

83΄ Ο Μακρής στη θέση του Μυτίδη.

23:24Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

82΄ Ο Καρνέζης μπλόκαρε σταθερά το σουτ του Κάστανου.

Ο Καρέλης θα είναι η τρίτη αλλαγή του Σκίμπε.

23:22Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

23:20Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

78΄ Ο Χολέμπας στη θέση του Μπακασέτα και ο Κυριάκου αντί του Αρτυματά.

23:19Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

77΄ Κίτρινη κάρτα στον Χριστοφή για σκληρό φάουλ στον Παπασταθόπουλο.

23:18Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ετοιμάζεται ο Χοσέ Χολέμπας.

23:13Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

70΄ Πρώτη αλλαγή και για την Ελλάδα, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος στη θέση του Σταφυλίδη.

23:09Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

66΄ Ο Χριστοφή στη θέση του 35χρονου Χαραλαμπίδη.

23:07Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

64΄ Νέο δυνατό μακρινό σουτ από τον Μπακασέτα, μάζεψε με διπλή προσπάθεια ο Παναγή.

23:05Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

62΄ Ευκαιρία για την Ελλάδα. Στη σέντρα του Τοροσίδη από δεξιά ο Μήτρογλου πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε.

23:02Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

59΄ Άστοχο σουτ του Μάνταλου. Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο θυμίζει πολύ το ξεκίνημα του αγώνα.

23:00Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

58΄ Κόρνερ από το πόδι του Τζαβέλλα σε επικίνδυνη σέντρα του Εφραίμ.

22:59Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Η Κύπρος πιέζει για ένα γκολ προκειμένου να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

22:57Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

55΄ Σουτ του Μπακασέτα, μάζεψε ο Παναγή.

22:56Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

54΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Κύπρο. Ο Χαραλάμπους γύρισε την μπάλα στον Εφρέμ, αυτός έκανε το σουτ αλλά η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Μυτίδη και πέρασε άουτ.

22:51Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

48΄ Κίτρινη στον Χαραλάμπους για φάουλ στον Μάνταλο.

22:50Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

47΄ Ο Μυτίδης πρόλαβε την έξοδο του Καρνέζη σε κόρνερ που εκτελέστηκε από δεξιά, αλλά η κεφαλιά πέρασε άουτ.

22:49Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

22:28Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Τεράστιο λάθος από τον νεαρό τερματοφύλακα Παναγή, που έδωσε κατά λάθος με τα χέρια την μπάλα στον Μάνταλο προσπαθώντας να βρει τον Λαΐφη, και ο άσος της ΑΕΚ αφού πέρασε έναν αντίπαλό του πλάσαρε σε άδεια εστία για το 2-0.

22:26Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

42΄ ΓΚΟΛ 2-0 ο Μάνταλος.

22:24Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

39΄ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, τη βλέπει ο Μυτίδης.

22:19Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

34΄ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μήτρογλου. Τη φάση δημιούργησε με εκπληκτική ενέργεια ο Φορτούνης, που έβγαλε και την ασίστ στον επιθετικό της Μπενφίκα, ο οποίος όμως έκανε κάκιστο τελείωμα προσπαθώντας να «κρεμάσει» τον Παναγή.

22:17Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

33΄ Σουτ του Δημητρίου με το αριστερό, δεν ανησύχησε ο Καρνέζης.

22:15Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

30΄ Μακρινό συρτό σουτ του Σταφυλίδη, έπεσε και μάζεψε σε δύο χρόνους ο Παναγή.

22:12Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

27΄ Πίεσαν για ένα δίλεπτο οι Κύπριοι με δύο στημένες μπάλες, ένα φάουλ που απέκρουσε ο Τοροσίδης σε κόρνερ και την κεφαλιά του Χαραλαμπίδη που έφυγε πλάγια.

22:10Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Κυκλοφορούν την μπάλα εδώ και μερικά λεπτά οι Κύπριοι, παιχνίδι αναμονής από την Εθνική ομάδα.

22:06Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Eurokinissi/ACTION IMAGES/ΣΑΓΙΑΣ ΤΑΚΗΣ

Το αποψινό ήταν το 12ο γκολ του Κώστα Μήτρογλου με την Εθνική ομάδα.

22:05Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ζήτησαν φάουλ οι Κύπριοι στο γκολ, στο μαρκάρισμα του Τζαβέλλα στον Χαραλαμπίδη, όπως και οι Έλληνες είχαν λίγο νωρίτερα ζητήσει πέναλτι σε χέρι του Δημητρίου.

22:01Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Στο έδαφος πεσμένος ο Μανιάτης.

21:59Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ο «Γερμανός» πήρε την πάσα από τον Φορτούνη και με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ. Ιδανικό ξεκίνημα για την ελληνική ομάδα.

21:57Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

12΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Μήτρογλου.

21:50Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ωραίος συνδυασμός Φορτούνη - Μήτρογλου, δεν έκανε καλό κοντρόλ ο «Γερμανός» και χάθηκε η ευκαιρία να απειλήσει η Εθνική.

21:48Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Κόρνερ για την Κύπρο, μάζεψε ο Καρνέζης.

21:45Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

21:43Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Με ολόλευκες εμφανίσεις που φέρουν μια μπλε ρίγα η Εθνική ομάδα.

Αντίστοιχα, στον κυπριακό πάγκο κάθονται οι, Γεωργαλίδης, Κίσσας, Μερκής, Στυλιανού, Αβραάμ, Σωτηρίου, Χριστοφή, Αλεξάνδρου, Αντωνιάδης, Κυριάκου, Μακρής και Νικολάου.

21:42Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Αναπληρωματικοί για την Ελλάδα είναι οι Καπίνο, Γλύκος, Παπαδόπουλος, Τζιώλης, Καρέλης, Πέτσος, Βέλλιος, Γιαννιώτας, Ταχτσίδης, Χολέμπας και Οικονόμου.

Ανακρούεται ο κοινός Εθνικός ύμνος. Αποθέωση για τις δύο ομάδες.

21:41Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Οι ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Δεν έχει πολύ κόσμο το «Γ. Καραϊσκάκης». Περί τις 8.000 οι θεατές, στις εξέδρες και περίπου 150 Κύπριοι.

21:40Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Τσέχος Πάβελ Κράλοβετς, με βοηθούς τους Ρομάν Σλίτσκο, Ίβο Νάντβορνικ και τέταρτος ο Μίροσλαβ Ζελίνκα.

21:26Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ο Χριστάκης Χριστοφόρου θα παρατάξει αντίστοιχα τους, Παναγή, Χαραλάμπους, Δημητρίου, Λαΐφη, Ντόσα Τζούνιορ, Λαμπάν, Αρτυματά, Κάστανο, Χαραλαμπίδη, Εφραίμ και Μυτίδη.

21:24Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ο Μίχαελ Σκίμπε θα παρατάξει αρχική ενδεκάδα τους, Καρνέζη, Παπασταθόπουλο, Μανωλά, Τοροσίδη, Τζαβέλλα, Μανιάτη, Σταφυλίδη, Φορτούνη, Μάνταλο, Μπακασέτα και Μήτρογλου.

21:22Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Ο καιρός έγινε αίφνης... χειμωνιάτικος στο φαληρικό γήπεδο, καθώς έχει ξεκινήσει βροχή ενώ φυσά και δυνατά.

21:14Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Η ελληνική ομάδα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της νικώντας εύκολα με 4-1 το Γιβραλτάρ εκτός έδρας, ενώ οι Κύπριοι υποτάχθηκαν στην ανωτερότητα του Βελγίου χάνοντας 0-3 στην έδρα τους.

21:13Παρασκευή 07 Οκτωβρίου 2016

Καλησπέρα. Δεύτερος αγώνας για την Εθνική ομάδα στον 8ο προκριματικό όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας και αντίπαλος του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος είναι η Κύπρος.