LIVE: Θέλτα - Παναθηναϊκός 2-0

Πέμπτη, 29 Σεπτεμβρίου 2016 21:00
Updated:21:53
INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα στο Βίγκο ανάμεσα στη Θέλτα και τον Παναθηναϊκό, για τον 7ο όμιλο του Europa League.

21:53Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

21:52Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν άτυχος αλλά ανίκανος να τελειώσει το παιχνίδι στις ευκαιρίες που έχασε, και σε τέτοιο επίπεδο τα λάθη πληρώνονται, κι ας του αρνήθηκε ο διαιτητής ένα πέναλτι. Οι «πράσινοι» μετρούν πια δύο ήττες σε δύο αγώνες και ο δρόμος μπροστά του είναι πια πολύ δύσκολος. Καληνύχτα.

21:51Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ: Θέλτα-Παναθηναϊκός 2-0.

21:48Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, αλλά ο χρόνος λιγόστεψε πια για τον Παναθηναϊκό.

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βας, ωραιότατο γκολ για τη Θέλτα που όπως και πριν από μερικές ημέρες εναντίον της Εσπανιόλ στη Βαρκελώνη, που νίκησε 2-0 με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, «χτύπησε» στο τέλος του αγώνα.

21:46Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

89΄ ΓΚΟΛ 2-0 ο Βας.

88΄ Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Εμποκού στη θέση του Κουτρουμπή. Αλλάζει σε 3-4-3 ο Στραματσόνι.

21:45Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

87΄ Κίτρινη κάρτα στον Σάμπα.

21:44Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

86΄ Κεφαλιά του Ιμπάρμπο, δεν ανησύχησε ο Άλβαρεθ.

Πρώτο γκολ για τον Σουηδό διεθνή επιθετικό στο Γιουρόπα Λιγκ. Ο Μάιο έδωσε στον Βας που έκανε εξαιρετικό γύρισμα, η μπάλα πέρασε από τον Μολέδο και ο γκουινέτι νίκησε σχεδόν εξ επαφής τον Στιλ. Αδικία για την εμφάνιση του Παναθηναϊκού, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Η Θέλτα σκόραρε στη μοναδική ευκαιρία της!

21:42Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

84΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Γκουιντέτι.

21:40Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, η Θέλτα δεν έχει κάνει ακόμη ούτε ευκαιρία!

21:39Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

82΄ Σουτ του Ζέκα, μπλόκαρε εύκολα ο Άλβαρεθ.

21:38Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

80΄ Τώρα φωνάζει η Θέλτα για πέναλτι, για μαρκάρισμα του Σάμπα στον Γκουιντέτι.

21:36Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

79΄ Τώρα η αλλαγή: Άσπας στη θέση του Ρόσι.

21:35Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Σε λίγο θα περάσει στο παιχνίδι και ο Ιάγκο Άσπας, που θα αντικαταστήσει τον Τζουζέπε Ρόσι.

21:32Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

75΄ Νέο σουτ, από τον Ιμπάρμπο αυτή τη φορά, μπλόκαρε σε δύο χρόνους ο Άλβαρεθ.

21:31Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

74΄ Αριστερό σουτ του Μπεργκ, η μπάλα πήρε άσχημα φάλτσα και έφυγε άουτ.

21:29Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

71΄ Ο Βας στη θέση του Σενιέ.

21:28Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Μπερίσο ετοιμάζει και τον Βας.

21:26Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

67΄ Διαμαρτυρία του Ιμπάρμπο για σπρώξιμο του Καμπράλ. Ήταν πέναλτι του δεν σφύριξε ο Μπάντι.

21:24Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

21:22Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός είχε ξεκινήσει καλά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά μετά το πρώτο τέταρτο ο ρυθμός του έχει πέσει.

21:19Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

61΄ Ο Κουτρουμπής ρίσκαρε το πέναλτι στον Γκουϊντέτι, καθώς τον τράβηξε στην περιοχή, αλλά ο Σουηδός έπεσε μάλλον εύκολα και ο Μπάντι έδειξε «παίζετε».

21:18Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

60΄ Ο Ναράνχο αφήνει τη θέση του στον Σίστο, που πριν από λίγες ημέρες είχε σκοράρει εναντίον της Εσπανιόλ για το ισπανικό πρωτάθλημα. Πρώτη αλλαγή στο ματς.

21:14Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

56΄ Ακόμα μια καλή επίσκεψη του Παναθηναϊκού, με τον Κουλιμπαλί να σουτάρει άστοχα μέσα από την περιοχή.

21:12Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

54΄ Ακυρώνεται γκολ του Μπεργκ για επιθετικό φάουλ, με υπόδειξη του βοηθού περιοχής.

21:11Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

54΄ Ο Λεντέσμα πήγε να αιφνιδιάσει από μακριά τον Άλβαρες, αλλά δεν του «βγήκε» το σουτ.

21:08Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

51΄ Κάρτα και στον Καμπράλ.

21:07Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

50΄ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, τη βλέπει ο Βιγιαφάνιες.

Σίστο και Βας έχει σηκώσει για ζέσταμα ο Εντουάρντο Μπερίσο.

21:04Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Οι δύο ομάδες δεν έχουν κάνει αλλαγές.

21:03Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

21:00Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

20:46Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ημίχρονο στο «Μπαλαΐδος». Θέλτα και Παναθηναϊκός βρίσκονται στο 0-0.

20:43Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

43΄ «Μπλέξιμο» στην περιοχή του Παναθηναϊκού από λάθος του Μολέδο, βγήκε και μάζεψε ο Στιλ.

20:38Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

38΄ Άκυρο γκολ του Ιμπάρμπο. Σε θέση οφ σάιντ ο Κολομβιανός, σωστή απόφαση.

38΄ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό και μάλιστα διπλή. Ο Μπεργκ πέρασε την μπάλα στον κενό χώρο για τον Ιμπάρμπο, αυτός ξεχύθηκε μπροστά αλλά δεν κατόρθωσε να νικήσει τον Αλβάρες. Στο ριμπάουντ ο Κουλιμπαλί δοκίμασε νέο σουτ, αλλά κι αυτό αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ της Θέλτα.

20:37Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

35΄ Η Θέλτα θέλησε να απειλήσει την εστία του Στιλ, αλλά το σουτ του Ρόσι από μακρινή απόσταση κοντράρει και καταλήγει εύκολα στα χέρια του τερματοφύλακα.

20:29Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

29΄ Φάουλ του Λεντέσμα, ο Σάμπα βρήκε την μπάλα αλλά με άσχημη ισορροπία και την έστειλε άουτ.

20:27Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

27΄ Νέα καλή προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό, με τον Ζέκα να δέχεται την μπάλα στο πίσω δοκάρι από τον Μπεργκ αλλά να μην πιάνει καλά το σουτ και να στέλενει την μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα Σέρχιο.

20:23Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Πιο απειλητικός ο Παναθηναϊκός σε αυτό το διάστημα. Η Θέλτα δεν απειλεί ακόμη.

20:22Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

20:19Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Εν τω μεταξύ, εντυπωσιακά έχει ξεκινήσει το παιχνίδι του ΠΑΟΚ στη Σλοβακία. Η Λίμπερετς προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Κομλιτσένκο, για να ισοφαρίσει στο 10΄ με πέναλτι ο Αθανασιάδης.

20:16Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

15΄ Νέα προσπάθεια του Μπεργκ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων μετά την πάσα του Ιμπάρμπο.

20:11Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

11΄ Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα, είναι για τον Παναθηναϊκό. Ο Κουλιμπαλί σέντραρε από δεξιά, ο Μεργκ πήγε στην μπάλα αλλά πιεζόμενος, με αποτέλεσμα να αστοχήσει στην κεφαλιά.

20:05Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Πρώτο πεντάλεπτο στον αγώνα, τίποτα το αξιοσημείωτο.

20:00Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Στο «Μπαλαΐδος» του Βίγκο βρίσκονται και περίπου 200 φίλοι του «τριφυλλιού».

19:59Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Αναπληρωματικοί για τη Θέλτα είναι οι, Μπλάνκο, Κόστας, Άσπας, Σίστο, Λέμος, Βας, Σεϊκχ και για τον Παναθηναϊκό οι, Κοτσόλης, Χουχούμης, Μαρινάκης, Στάικος, Ευαγγέλου, Εμποκού, Ρινάλντι.

19:54Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Νωρίτερα, για τον Β΄ όμιλο που μετέχει ο Ολυμπιακός, Αστάνα και Γιουνγκ Μπόις αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 στο Καζακστάν. Ένα αποτέλεσμα που συμφέρει τόσο τους «ερυθρόλευκους» όσο και τον ΑΠΟΕΛ, που θα αναμετρηθούν μεταξύ τους στις 22:05 στο Φάληρο και είχαν νικήσει τους Ελβετούς και την Αστάνα στην πρεμιέρα, αντίστοιχα.

19:50Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ιταλική... σφυρίχτρα όρισε η UEFA στο παιχνίδι και συγκεκριμένα τον Λούκα Μπάντι, που θα διευθύνει για πρώτη φορά αγώνα του Παναθηναϊκού.

19:48Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Παναθηναϊκός έχει αρκετές και σημαντικές απουσίες. Ιβανόφ και Γουακάσο αποβλήθηκαν στον αγώνα με τον Άγιαξ και δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής, ενώ οι Λέτο, Μέστο, Χουλτ και Μπουμάλ έμειναν στην Αθήνα καθώς αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών.

19:46Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Αντρέα Στραματσόνι θα παρατάξει αντίστοιχα τους, Στιλ, Λουντ, Κουλιμπαλί, Σάμπα, Μολέδο, Κουτρουμπή, Ζέκα, Λεντέσμα, Βιγιαφάνιες, Ιμπάρμπο και Μπεργκ.

19:45Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν με τους Αλβάρες, Μάγιο, Φόντας, Τζόνι Κάστρο, Καμπράλ, Ερνάντες, Ντίας, Ναράνχο, Σενιέ, Γκουιντέτι και Ρόσι.

19:44Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν με εντός έδρας ήττα από τον Άγιαξ (1-2), οπότε νέο αρνητικό αποτέλεσμα απόψε θα τους αφήσει αρκετά πίσω νωρίς-νωρίς.

19:42Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου 2016

Καλησπέρα σας. Ευρωπαϊκή βραδιά απόψε για τον Παμαθηναϊκό, που βρίσκεται στη Γαλικία και την πόλη Βίγκο για να αντιμετωπίσει τη Θέλτα, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου στο Γιουρόπα Λιγκ.