Updated:21:52
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας του Ολυμπιακού με τη Γιουνγκ Μπόις

21:52Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Τέλος στο ματς: Γιανγκ Μπόις-Ολυμπιακός 0-1. Το γκολ του Καμπιάσο στο 42΄ χάρισε το «τρίποντο» στην ελληνική ομάδα, που έστω και σε μία μέτρια βραδιά πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε και μπήκε με το... δεξί στον 2ο όμιλο του Europa League.

21:49Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Στο 93΄ ο Ελιουνούσι βγαίνει εκτός και μπαίνει ο Ρομαό στο ντεμπούτο του με την φανέλα του Ολυμπιακού

21:47Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:44Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Προηγείται ο ΑΠΟΕΛ με 2-1 της Αστάνα, στον ίδιο όμιλο με τον Ολυμπιακό

21:39Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

21:38Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Στο 81΄ ο Ιντέγε παραχωρεί την θέση του στον Καρντόζο. Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό

21:35Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Αλλαγή για τους γηπεδούχους βγαίνει ο Φράι και στην θέση του μπαίνει ο Σικ στο 78΄

21:34Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Κίτρινη ο Σεμπά

21:32Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

21:31Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ισοφάρισε ο ΑΠΟΕΛ την Αστάνα 1-1

21:25Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Έχει δώσει χώρο ο Ολυμπιακός στους γηπεδούχους που προσπαθούν να πιέσουν για την ισοφάριση

21:24Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

«Διαβάζει» την φάση ο Λεάλι και προλαβαίνει τον Φράι στο 68΄

21:23Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Μάρτινς στην θέση του Μάριν

21:11Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Χωρίς κάτι το αξιόλογο τα πρώτα 10 λεπτά στην επανάληψη. Ο Ολυμπιακός έχει φέρει το ματς στα μέτρα του, καθώς με το γκολ που πέτυχε στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να επιφέρει μεγαλύτερο άγχος στους γηπεδούχους.

20:46Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Καμπιάσο με προβολή στο 42΄ ο σκόρερ του Ολυμπιακού, από την ασίστ του Ιντέγε. Χωρίς να είναι καλύτερη η ελληνική ομάδα κατάφερε να προηγείται στο πρώτο 45λεπτο και να κρατάει την τύχη στα χέρια της.

20:45Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου: Γιουνγκ Μπόις-Ολυμπιακός 0-1

20:42Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Στο 42΄ ο Καμπιάσο στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από την πάσα του Ιντέγε. Ο Ολυμπιακός 1-0 προηγείται της Γιουνγκ Μπόις

20:41Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό με τον Σεμπά να μη μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

20:35Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

20:34Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Τα τελευταία πέντε λεπτά ο Ολυμπιακός προσπαθεί να βγει πιο ορθολογικά στην επίθεση. Αλλα 10 λεπτά για το πρώτο μέρος

20:31Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Εμβογκό πέφτει στα πόδια του Ελιονούσι και σώζει

20:30Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Ματς χωρίς πολλές φάσεις στο πρώτο 30λεπτο. Υπάρχει διάθεση από τους ποδοσφαιιστές και των δύο ομάδων να παίξουν γρήγορα, αλλά κάνουν πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή και δεν έχουν καλή κυκλοφορία της μπάλας

20:21Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Επικίνδυνο σουτ του Σουλεϊμάνι στο 22΄ ο Σεμπά έβαλε την κόντρα και η μπάλα έφυγε κόρνερ

20:14Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Κίτρινη κάρτα στον Κούμπο στο 14΄.

20:10Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Κίτρινη κάρτα στον Ντα Κόστα στο 11ο λεπτό. Πρώτη στο ματς για παίκτη του Ολυμπιακού

20:09Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Γρήγορος ο ρυθμός του αγώνα, υπάρχουν κάποια μικροπροβλήματα στο κέντρο της άμυνας του Ολυμπιακού

20:08Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Επαναρχίζει το ματς

Πυκνός καπνός έχει καλύψει τον χώρο στην εξέδρα

Διακοπή στο ματς. Ο Μπόικο το διακόπτει στο 9΄ λόγω φωτιάς που έχει ξεσπάσει στο πέταλο των οργανωμένων οπαδών της Γιουνγκ Μπόις

20:03Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

«Απαντά» η Γιουνγκ Μπόις στο 3΄ με τον Κούμπο να πιάνει το σουτ και τον Λεάλι να κάνει σπουδαία επέμβαση σε κόρνερ

20:02Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Φάση για τον Ολυμπιακό στο 2΄ με τον Μάριν να πιάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα βρήκε στα σώματα αμυντικών

19:54Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Αξίζει να επισημανθεί επίσης ότι είναι η πρώτη φορά σε ευρωπαϊκό ματς του Ολυμπιακού που οι «ερυθρόλευκοι» δεν έχουν ούτε έναν Έλληνα στην αρχική τους ενδεκάδα.

19:53Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Μόνο ένα γκολ εκτός έδρας έχει πετύχει έως τώρα ο Ολυμπιακός στα 4 τελευταία ευρωπαϊκά παιχνίδια που έδωσε, αυτό με την Αρούκα στην Πορτογαλία (1-0)

19:52Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Τη Νοσατέλ Ξαμάξ είχε αντιμετωπίσει πριν από 31 χρόνια για τελευταία φορά ο Ολυμπιακός

19:49Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Τελικά ο Πάουλο Μπέντο έδωσε φανέλα βασικού στον Λεάλι και ο Καπίνο θα καθίσει για πρώτη φορά στον πάγκο

19:48Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Από την περίοδο 1984/1985 έχει να συναντηθεί με ομάδα από την Ελβετία ο Ολυμπιακός

Η ελβετική ομάδα έχει ηττηθεί στα 4 από τα 5 τελευταία ευρωπαϊκά ματς που έχει δώσει

19:47Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ουκρανός, Σέρχι Μπόικο.

19:46Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Οι 11 του Άντι Χάτερ:  Εμβογκό, Σούτερ, Ροσέ, Φον Μπέργκερ, Λέτσιακς, Μπερτόνε, Ζακάρια, Ραβέ, Σουλεϊμάνι, Φρέι, Κούμπο.

Η ενδεκάδα των Πειραιωτών: Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Καμπιάσο, Ελιουνούσι, Μάριν, Σεμπά, Ιντέγε.

19:45Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου 2016

Καλσησπέρα σας στις 20:00 είναι προγραμματισμένη η σέντρα στο πρώτο ματς του Ολυμπιακού για τον 2ο όμιλο του Europa League με την ελβετική Γιουνγκ Μπόις