Τρίτη, 06 Σεπτεμβρίου 2016 21:00
Updated:23:39
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Στιγμιότυπο του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του πρώτου αγώνα της Εθνικής Ελλάδας στα προκριματικά του Μουντιάλ 2018, με αντίπαλο το Γιβραλτάρ.

23:39Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Καλή σας νύχτα

23:38Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Με δύο γκολ του Λουκάκου κι ένα του Καράσκο το Βέλγιο επικράτησε άνετα της Κύπρου στο «νησί της Αφροδίτης» με 3-0, ενώ η Βοσνία/Ερζεγοβίνη διέλυσε με 5-0 την Εσθονία, με δύο γκολ του Σπάχιτς.

23:36Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Η Ελλάδα μπαίνει με το... δεξί στο «μαραθώνιο» των προκριματικών του Μουντιάλ 2018, πετυχαίνοντας ευρεία νίκη επί του Γιβραλτάρ στο Φάρο της Πορτογαλίας με 4-1 (8ος όμιλος). Μήτρογλου, αυτογκόλ του Γουάισμαν, Φορτούνης και Τοροσίδης διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα, ενώ είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Γουόκερ με καταπληκτικό γκολ. Η Εθνική ομάδα χωρίς να φτάσει σε υψηλά επίπεδα απόδοσης πέτυχε τρία γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους κι έφτασε άνετα στην πρώτη της νίκη. Είχε κενά στην άμυνα που σαφώς θα πρέπει να διορθώσει στη συνέχεια, μιας και οι ομάδες που ακολουθούν είναι σαφώς πιο δυνατοί από το Γιβραλτάρ.

Επόμενος αντίπαλος της «γαλανόλευκης» θα είναι η Κύπρος, στις 7 Οκτωβρίου, επί ελληνικού εδάφους.

23:27Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Στο 85΄ ο Κουμπς παραχωρεί την θέση του στον Γιόμε

23:18Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Μπαίνουμε στο τελευταίο 15λεπτο της αναμέτρησης. Η Ελλάδα πάντα στο 4-1

23:15Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Μήτρογλου δίνει την θέση του στον Βέλλιο στο 73΄ τελευταία αλλαγή για τον Σκίμπε.

23:14Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Κάι Κασιάρο αντί του Μπόσιο στο ίδιο λεπτό

Δεύτερη αλλαγή για τη «γαλανόλευκη». Ο Τζιόλης αντί του Μανιάτη στο 71΄

23:13Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Στο 70' ο Πέρες αποκρούει φανταστικά το δυνατό σουτ του Μπακασέτα μέσα από την περιοχή και δεν επιτρέπει στην Εθνική να πετύχει και 5ο γκολ

23:05Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Πρώτη αλλαγή για την Ελλάδα ο Γιαννιώτας παίρνει την θέση του Μάνταλου στο 62΄.

23:03Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Μία αγώνα αγώνα, η Ελλάδα προηγείται με 4-1 του Γιβραλτάρ

23:02Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 59΄ με τον Γκαρσία να μη μπορεί να σκοράρει προ κενής εστίας.

22:53Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Σωτήρια επέμβαση του Καρνέζη στο 49΄ σε βολέ του Τσιπολίνα μέσα από την περιοχή

22:51Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

2-0 η Βοσνία την Εσθονία με το πέναλτι του Τζέκο, στο 1-0 πάντα το Βέλγιο επί της Κύπρου

22:49Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

22:48Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Αρχίζει το δεύτερο μέρος

22:34Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Το «εύθραυστο» 1-1 μέχρι το 44'  μέσα σε τρία λεπτά έγινε 4-1 για την Ελλάδα, που ήταν αποτελεσματική στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους. Μέχρι τότε είχε προβληματίσει με την εμφάνισή της απέναντι σε μία πάρα πολύ αδύναμη ομάδα, ωστόσο, η εμπειρία και η ποιότητα των Ελλήνων παικτών έναντι των αντιπάλων τους φάνηκε ξεκάθαρα.

22:32Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Ημίχρονο στο Φάρο: Γιβραλτάρ-Ελλάδα 1-4

22:31Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο αρχηγός της Ελλάδας, Βασίλης Τοροσίδης, με δεξί σουτ από πλάγια έκανε το 4-1 για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.

22:30Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

4-1 η Εθνική με τον Τοροσίδη

«Καθαρίζει» το παιχνίδι η Ελλάδα μέσα σε δύο λεπτά. Μετά το 2-1 στο 44΄, ήρθε ο Φορτούνης από την πάσα του Μήτρογλου στο 45΄ να περάσει και τον Πέρες και να κάνει το 3-1

22:29Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

ΓΚΟΛ για την Εθνική, 3-1 με τον Φορτούνη

Στην προσπάθειά του ο Γουάισμαν να απομακρύνει προ του Μήτρογλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (1-2)

22:27Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

ΑΥΤΟΓΚΟΛ το Γιβραλτάρ, 2-1 η Εθνική

22:18Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Κίτρινη στον Μπόσιο για φάουλ στον Φορτούνη.

22:16Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Προσπάθησε να ξεγελάσει το διαιτητή ο Έλληνας φορ και να πάρει το πέναλτι, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να παρατηρηθεί με κάρτα.

Κίτρινη στον Μήτρογλου για «θέατρο».

22:14Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Μισή ώρα στο παιχνίδι και η Ελλάδα δυσκολεύεται απέναντι στο Γιβραλτάρ (1-1).

22:12Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Φορτούνης υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, αλλά έφυγε από κανονική θέση. Στο 28΄ η φάση αυτή.

22:11Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Λάθος του Τζαβέλλα που μάρκαρε... με τα μάτια τον πιο ποιοτικό παίκτη του Γιβραλτάρ, του έδωσε χώρο κι αυτός «εκτέλεσε» τον Καρνέζη.

22:10Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Καταπληκτικό γκολ του Γουόκερ με αριστερό βολέ η μπάλα στο παραθυράκι του Καρνέζη. 1-1 το ματς στο 26΄.

22:09Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ το Γιβραλτάρ

Απειλεί το Γιβραλτάρ στο 25΄ αλλά ο Μανωλάς έβαλε το πόδι του στο σουτ που έγινε και η μπάλα έφυγε κόρνερ

22:08Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Ο Πέρες αποκρούει στο 24΄ το σουτ του Φορτούνη.

22:07Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

22:06Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Επίσης στο 1-0 είναι και η Βοσνία Ερζεγοβίνη επί της Εσθονίας (7΄ Σπάχιτς)

22:05Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Προηγείται και το Βέλγιο στο άλλο παιχνίδι του ομίλου με το γκολ του Λουκάκου, 1-0 της Κύπρου

21:59Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Η κεφαλιά του Μανωλά στο 15΄ από το κόρνερ του Τοροσίδη φεύγει ψηλά άουτ

21:58Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Πιέζει για το δεύτερο γκολ η εθνική

21:55Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Το 11ο γκολ του σέντερ φορ της Μπενφίκα με τη «γαλανόλευκη» από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής ήταν πανέμορφο. Με δεξί βολέ «κάρφωσε» τη μπάλα στη γωνία του γκολκίπερ του Γιβραλτάρ (1-0)

21:54Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

ΓΚΟΛ η Ελλάδα στο 10΄ με τον Μήτρογλου

21:53Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Το σουτ του Μάνταλου στο 9΄ ήταν απελπιστικά άστοχο

21:48Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα στο 4΄ με τον Μπακασέτα να αστοχεί από τη μικρή περιοχή

21:44Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Σέντρα στον αγώνα με την Ελλάδα στην πρώτη επίθεση

21:42Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

'Ολα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς στο Φάρο της Πορτογαλίας

21:35Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Μόλις δύο φορές στην ιστορία του έχει σκοράρει το Γιβραλτάρ σε επίσημα παιχνίδια. Στις 29 Μαρτίου του 2015 κόντρα στη Σκοτία πέτυχε το «παρθενικό» του γκολ στην ήττα με 1-6 και το δεύτερο στις 7 Σεπτεμβρίου 2015 κόντρα στην Πολωνία στο βαρύ 1-8.

21:28Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Διαιτητής θα είναι ο Δανός, Κέλετ

21:25Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Η ενδεκάδα των γηπεδούχων: Πέρες, Γουάισμαν, Ρόι Τσιπολίνα, Ράιαν Κασκιάρο, Τζόσεφ Τσιπολίνα, Γκαρσία, Γουόκερ, Μπόζιο, Ερνάντες, Κουμπς, Λι Κασκιάρο

Η έκπληξη από τον Μίχαελ Σκίμπε στο αρχικό σχήμα είναι η χρησιμοποίηση του Τάσου Μπακασέτα αντί του Χολέμπας, σε σχέση με το φιλικό κόντρα στην Ολλανδία. Το σχήμα είναι 4-2-3-1

21:09Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Η ενδεκάδα της Ελλάδας: Καρνέζης, Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Τζαβέλλας, Σάμαρης, Μανιάτης, Μάνταλος, Φορτούνης, Μπακασέτας, Μήτρογλου.

21:08Τρίτη 06 Σεπτεμβρίου 2016

Καλησπέρα, στις 21:45 είναι προγραμματισμένη η ώρα έναρξης του πρώτου αγώνα της εθνικής Ελλάδας στους προκριματικούς του παγκοσμίου κυπέλλου της Ρωσίας. Αντίπαλος η θεωρητικά ασθενέστερη ομάδα του ομίλου, το Γιβραλτάρ