Πέμπτη, 18 Αυγούστου 2016 20:00
Updated:22:53
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Φωτογραφία του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Παναθηναϊκός - Μπρόντμπι στο «Απόστολος Νικολαΐδης» για τα πλέι οφ του Europa League.

22:53Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Πολύ μεγάλο βήμα πρόκρισης στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ για τον Παναθηναϊκό, που με το Σουηδό ήρωά του Μάρκους Μπεργκ να σκοράρει δύο γκολ (το άλλο ο Λεντέσμα) νίκησε την Μπρόντμπι 3-0 και θα πάει άνετος στη Δανία για τη ρεβάνς της 25ης Αυγούστου. Καληνύχτα σας.

22:43Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

85΄ Πρώτη επίσημη συμμετοχή του Ρινάλντι με τη φανέλα του Παναθηναϊκού. Αντικαθιστά τον Μπεργκ που αποθεώνεται.

22:41Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

83΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βιγιαφάνιες πέρασε τρεις παίκτες και έδωσε «μισό γκολ» στον Λέτο, που αστόχησε.

Ο Λεντέσμα έδειξε την ποιότητά του περνώντας μια έξοχη κάθετη πάσα στον Σουηδό, που πλάσαρε τον Τόπελ και ουσιαστικά δίνει από σήμερα την πρόκριση στην ομάδα του.

22:39Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

82΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 3-0 ο Μπεργκ.

22:37Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Η Μπρόντμπι δεν μπορεί να περάσει τη σέντρα, αλλά όταν παίζεις με 9 παίκτες...

22:35Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

76΄ Νέα μεγάλη απόκρουση του Τόπελ σε σουτ του Λεντέσμα εκτός περιοχής και χωρίς οπτικό πεδίο για τον τερματοφύλακα.

22:33Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

73΄ Ο Βιγιαφάνιες στη θέση του Γουακάσο.

22:31Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

72΄ Ο Χέρμανσον στη θέση του Βίλτσεκ. Τέλος οι αλλαγές της Μπρόντμπι.

22:28Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Πολύ καλή η βραδιά ως τώρα για τις ελληνικές ομάδες, αφού είχε προηγηθεί το 3-0 του ΠΑΟΚ στην Τιφλίδα απέναντι στη Ντιναμό.

22:27Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Εν τω μεταξύ, ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Σεμπά στο 27΄ και προηγείται 1-0 της Αρούκα στην Πορτογαλία.

22:26Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Στο 67% με 33% η κατοχή της μπάλας για τον Παναθηναϊκό.

22:18Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

60΄ Μεγάλη διπλή απόκρουση του Τόπελ στα σουτ των Μπεργκ και Χουλτ.

22:15Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

58΄ Ο Λέτο στη θέση του Κουτρουμπή.

22:11Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

54΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-0 ο Λεντέσμα, νίκησε από τα 11 μέτρα τον Τόπελ.

53΄ Υποχρεωτική αλλαγή, με τον Πούκι να δίνει τη θέση του στον αναπληρωματικό τερματοφύλακα Τόπελ.

22:08Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

49΄ ΚΟΚΚΙΝΗ και πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Την είδε ο τερματοφύλακας της Μπρόντμπι για ανατροπή στον Ιμπάρμπο.

22:06Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

47΄ Ευκαιρία για το 2-0, όταν ο Μέστο βρήκε τον Ιμπάρμπο, αυτός σούταρε και ο τερματοφύλακας απέκρουσε ασθενώς, αλλά ο Μπεργκ δεν πρόλαβε να πάρει το ριμπάουντ.

22:04Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Η Μπρόντμπι ξεκίνησε με αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς τη θέση του Μουχτάρ πήρε ο Γιούλσγκαρντ.

22:03Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

21:48Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Παναθηναϊκός - Μπρόντμπι 1-0.

21:47Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Ο Γουακάσο έβγαλε τον Μπεργκ στην πλάτη της άμυνας των Δανών κι εκείνος πέρασε την μπάλα έξοχα πάνω από τον Ρένοβ ανοίγοντας το σκορ.

21:46Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

45΄+2 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 ο Μάρκους Μπεργκ.

21:45Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:41Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

41΄ Άστοχο σουτ του Λεντέσμα εκτός περιοχής. Δεν ανησύχησε ο Ρένοβ.

21:40Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

39΄ Νέα απειλή για την Μπρόντμπι, πάλι με τον Πούκι που είναι «κίνδυνος θάνατος» στην περιοχή και με γυριστό σουτ ανάγκασε τον Στιλ σε δύσκολη απόκρουση στη γωνία.

21:38Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

21:34Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Η ουσία είναι ότι ο Παναθηναϊκός έχει πια αριθμητικό πλεονέκτημα στον αγωνιστικό χώρο και θα πρέπει να το εκμεταλλευτεί.

21:32Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

33΄ ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Κρόνε, που αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη. Πολύ αυστηρή η απόφαση του Ραντ.

21:30Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

31΄ Ευκαιρία για την Μπρόντμπι, με τον Πούκι. Ο Φιλανδός πήρε την μπάλα στην περιοχή, γύρισε, σούταρε και στην κόντρα που έγινε η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Μισή ώρα αγώνα στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας και μοναδική ευκαιρία ως τώρα είναι το παραλίγο αυτό με τη γυριστή κεφαλιά του Μέστο που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Στιλ, στο 5΄.

21:26Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Διαιτητικό τάιμ άουτ στο 25ο λεπτό για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. Χωρίς ευκαιρίες το παιχνίδι ως τώρα.

21:24Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού δεν μπορούν να κρατήσουν καθόλου την μπάλα στα πόδια τους. Η πίεση που ασκεί η Μπρόντμπι είναι μεγάλη, καθώς σε κάθε διεκδίκηση πέφτουν στην μπάλα 2 και 3 παίκτες της.

21:14Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Αρκετά επιθετική έως τώρα η Μπρόντμπι, δεν αφήνει περιθώριο στον Παναθηναϊκό για να αναπτυχθεί.

21:08Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Κίτρινη και στον Κρόνε για φάουλ στον Μπεργκ.

Εν τω μεταξύ, από το 4ο λεπτό ο Κουτρουμπής παίζει με κίτρινη κάρτα. Θα μπορούσε να είναι και κόκκινη, καθώς χτύπησε αντίπαλο με αγκωνιά.

21:05Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Δοκάρι για την Μπρόντμπι. Μεγάλη ευκαιρία. Σε ετέλεση φάουλ ο Μέστο έκανε γυριστή κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Στιλ.

20:59Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Ξεκίνησε ο αγώνας.

20:53Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Στο «Απόστολος Νικολαΐδης» βρίσκονται αυτή τη στιγμή περισσότεροι από 13.000 οπαδοί του Παναθηναϊκού.

20:49Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ούγγρος Ίστβαν Ραντ.

20:47Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Κοτσόλης, Ρέις, Λέτο, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Ρινάλντι, Νάνο και σε εκείνον της Μπρόντμπι οι Μαντς, Χουέλσγκαρντ, Χέρμανσον, Όστιν, Χολστ, Πόρρας και Γιάκομπσεν.

20:37Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Οι Δανοί, από την πλευρά τους, θα παραταχθούν με τους Ρένοβ, Λάρσον, Κρόνε, Ρέκερ, Άλμπρεχτσεν, Νέργκαρντ, Φίρι, Χιουλσάκερ, Μουχτάρ, Βίλτσεκ και Πούκι.

20:36Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Ο Αντρέα Στραματσόνι θα παίξει με σχηματισμό 5-3-2 (3-5-2 σε φάση επίθεσης), με αρχική ενδεκάδα τους Στιλ, Μέστο, Ιβανόφ, Μολέδο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Λεντέσμα, Γουακάσο, Ζέκα, Ιμπάρμπο και Μπεργκ.

20:31Πέμπτη 18 Αυγούστου 2016

Καλησπέρα. Η προσπάθεια του Παναθηναϊκού για να βρεθεί στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ ξεκινά απόψε με αφετηρία το γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας και αντίπαλο την Μπρόντμπι από τη Δανία.