LIVE: ΑΕΚ - Ολυμπιακός

Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου 2016 20:00
Updated:18:05
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το μεγάλο ματς της 22ης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στην ΑΕΚ και στον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.

18:05Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Καλησπέρα σας,

Σε λιγότερο από μιάμιση ώρα είναι προγραμματισμένη η σέντρα του ντέρμπι ανάμεσα στον πρώτο και αήττητο της βαθμολογίας, Ολυμπιακό και στην δεύτερη ΑΕΚ, που ηττήθηκε την περασμένη Κυριακή στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο μετά από 9 σερί νίκες από την έναρξη του 2016.

18:08Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Δεν έχει ισοπαλία μέχρι τώρα στο ΟΑΚΑ η Ένωση. Σε 11 ματς που έχει δώσει εκεί μετράει 9 νίκες και 2 ήττες (Αστέρα Τρίπολης και Λεβαδειακό), ενώ ο Ολυμπιακός σε 11 ματς μακριά από το Καραϊσκάκη έχει 10 «τρίποντα» και μία ισοπαλία (Πλατανιά), η μοναδική απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα μετά από 21 αγωνιστικές.

18:17Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Αρκετές εκπλήξεις επεφύλασσε ο Γκας Πογέτ στην ενδεκάδα

18:18Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Ο τεχνικός της Ένωσης επαναφέρει τον Μπαρόχα κάτω από τα δοκάρια αντί του Ανέστη που βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, αλλά φαίνεται πως «πληρώνει» το λάθος που του καταλογίστηκε στο γκολ του Ατρόμητου, ενώ άφησε εκτός αποστολής τον Ράφικ Τζιμπούρ.

18:20Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Το αρχικό σχήμα των «κιτριμόμαυρων» κόντρα στον Ολυμπιακό: Μπαρόχα, Ντιντάκ, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Άρθο, Σιμόες, Ζουκουλίνι, Γιοχανσον, Μάνταλος, Αραβίδης, Μπαρμπόσα

18:22Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Με 4-3-3 κατεβάζει την ΑΕΚ ο Πογέτ στον αγωνιστικό χώρο: δεξιά ο Γκάλο, αριστερά ο Ντιντάκ, στο κέντρο της άμυνας οι Κολοβέτσιος, Άρθο, στη μεσαία γραμμμή οι Γιόχανσον, Ζουκουλίνι, Σιμόες και μπροστά οι Μάνταλος, Μπαρμπόσα και κεντρικός επιθετικός ο Αραβίδης.

18:30Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Περίπου 10.000 οπαδοί της ΑΕΚ βρίσκονται στο Ολυμπιακό Στάδιο μία ώρα πριν την έναρξη του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό

18:37Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Με μεγάλη καθυστέρηση έφτασε πριν από μερικά λεπτά η αποστολή του Ολυμπιακού

18:44Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Με έντονες αποδοκιμασίες από περίπου 20.000 οπαδούς της ΑΕΚ μπήκε στο γήπεδο για την αναγνωριστική βόλτα η αποστολή του Ολυμπιακού.

18:49Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Ο Ολυμπιακός ζήτησε από τη Super League να ξεκινήσει το ματς στο 8, λόγω της καθυστέρησης άφιξης της αποστολής στο ΟΑΚΑ. Αναμένεται η απάντηση της διοργανώτριας αρχής. Κανονικά το ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 19:30.

18:58Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουΐ, Μποτία, Σιόβας, Μαζουάκου, Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Πάρντο, Ιντέγε, Ντουρμάζ, Κασάμι

19:00Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Υπάρχει έντονη η φημολογία στο ΟΑΚΑ ότι το ντέρμπι θα ξεκινήσει στις 8 παρά τέταρτο

19:53Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να πιέζουν πολύ ψηλά και να προσέχουν ιδιαίτερα τις άμυνές τους

19:59Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Δέκα λεπτά συμπληρώθηκαν στο ΟΑΚΑ και προς το παρόν τίποτα το αξιόλογο

20:02Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Πάρα πολλά λάθη από τους παίκτες της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού. Υπάρχει μεγάλος συνωστισμός στη μεσαία γραμμή, γεγονός που δεν επιτρέπει στις δύο ομάδες να ανοίξουν το παιχνίδι τους

20:03Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Πρώτο 15λεπτο, το 0-0 παραμένει

20:05Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για τον Ολυμπιακό στο 17΄

Ο Ντουρμάζ εκτελεί και στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ

20:07Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Πρώτη επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ της ΑΕΚ στο 19΄, με τον Ελαμπντελαουΐ να μπαίνει από δεξιά, έβγαλε τη σέντρα αλλά δεν βρέθηκε παίκτης του Ολυμπιακού στην πορεία της μπάλας

20:08Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός

20:09Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Έχουν πάρει... μέτρα στο γήπεδο οι «ερυθρόλευκοι», που βγαίνουν κυρίως από δεξιά με τους Πάρντο και Ελαμπντελαουΐ

20:10Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Μετά το 15΄ η ΑΕΚ δεν φαίνεται καθόλου στο γήπεδο

20:11Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 23΄

Από το φάουλ του Ντουρμάζ και την άστοχη έξοδο του Μπαρόχα ο Ντίντακ πρόλαβε τον Σιόβα κι απομάκρυνε σε κόρνερ

20:17Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ στο 29΄

20:18Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Από το γύρισμα του Μάνταλου, ο Αραβίδης δεν πρόλαβε να πλασάρει, η μπάλα έφτασε στον Ζουκουλίνι ο οποίος από πλάγια έβγαλε την κάθετη μπαλιά χωρίς να βρεθεί συμπαίκτης του

20:20Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Τραυματίστηκε ο Πάρντο και δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς. Ετοιμάζεται ο Σεμπά

20:21Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Στο 33΄ μπαίνει ο Σεμπά αντί του τραυματία Πάρντο

20:23Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Τριάντα πέντε λεπτά στο ΟΑΚΑ και το 0-0 παραμένει στο ντέρμπι. Από μία μεγάλη ευκαιρία οι δύο ομάδες

20:29Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους

20:31Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 43΄

Ο Ντουρμάζ έπιασε τη γυριστή κεφαλιά και ανάγκασε τον Μπαρόχα σε σπουδαία επέμβαση

20:32Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Κίτρινη κάρτα στον Γκάλο στο 44΄ .

20:35Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ: ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-0

Στις καθυστερήσεις από το κόρνερ του Ντουρμάζ ο Κασάμι με γυριστό σουτ ανάγκασε τον Μπαρόχα σε νέα καλή απόκρουση.

20:42Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
20:52Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

20:53Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Τα νεότερα από τον τραυματισμό του Πάρντο αναφέρουν ότι ο Κολομβιανός υπέστη θλάση στη γάμπα και θα χάσει σίγουρα το πρώτο ματς του Europa League με την Άντερλεχτ την ερχόμενη Πέμπτη.

20:54Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Κόκκινη στον Μποτία στο 47΄

20:55Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Ο Ισπανός ανέτρεψε τον Αραβίδη ενώ ο τελευταίος έφευγε... φάτσα με τον Ρομπέρτο

Αλλάζουν εντελώς τα δεδομένα στο ματς μετά την απόφαση του Καλογερόπουλου

20:56Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

Άρον-άρον αλλάζει τον Φορτούνη ο Σίλβα και βάζει τον Ντα Κόστα στο κέντρο της άμυνας. Στο 49΄ η αλλαγή του πρώτου σκόρερ του Ολυμπιακού