LIVE: Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Ολυμπιακός 0-1

Τρίτη, 20 Οκτωβρίου 2015 23:00
Updated:23:54
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη μάχη του Ολυμπιακού στο Ζάγκρεμπ κόντρα στη Ντιναμό, για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Champions League.

23:54Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

23:44Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Ο Ολυμπιακός με σύμμαχο την τύχη σε ένα ακόμη ματς (δύο δοκάρια είχαν οι Κροάτες) και με το γκολ του Ιντέγε στο 79΄ έφυγε νικητής από το «Μάξιμιρ» του Ζάγκρεμπ και ονειρεύεται δικαιολογημένα την πρόκρισή του στην φάση των «νοκ άουτ» αγώνων του Champions League. Καλή σας νύχτα...

23:41Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Την επόμενη αγωνιστική (4η) ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τη Ντιναμό στο γήπεδο Καραϊσκάκη και με νίκη θα βρεθεί «αγκαλιά» με την πρόκριση στην επόμενη φάση. Στο άλλο ματς του γκρουπ θα παίξουν, Μπάγερν-Άρσεναλ στο Μόναχο.

23:39Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Με το γκολ του Ιντέγε ο Ολυμπιακός παίρνει τη 2η διαδοχική εκτός έδρας νίκη του στον 6ο όμιλο της διοργάνωσης και φτάνει στους 6 βαθμούς, όσους και η Μπάγερν. Η Άρσεναλ έχει 3, όσους και η Ντιναμό.

23:38Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

23:37Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Τελείωσε το ματς ο Ολυμπιακός παίρνει τεράστια νικη με 1-0 στο Ζάγκρεμπ επί της Ντιναμό και γίνεται «αφεντικό» για την πρόκριση στην φάση των «16» του Champions League.

23:36Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Ο Ιντέγε πανηγυρίζει.

Φάουλ για τη Ντιναμό εξω από την περιοχή του Ολυμπιακού στο 93΄

23:35Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Τελικο: Άρσεναλ-Μπάγερν 2-0

Κλειδώνει τη νίκη η Άρσεναλ στις καθυστερήσεις κάνει το 2-0 με τον Οζίλ. Πρώτη ήττα για τη Μπάγερν

23:33Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Τρια λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο ματς, πολύ κοντά σε μία τεράστια νίκη ο Ολυμπιακός

23:32Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντα Κόστα στην θέση του Σεμπά στο 90΄

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ντιναμό με την κεφαλιά του Τσόριτς να περνάει λίγο άουτ

23:31Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

23:29Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Φεύγει ο Ρογκ και μπαίνει ο Τσοριτς στο 87΄

23:28Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Απειλεί ο Ολυμπιακός στο 85΄ μετά την κούρσα του Ιντέγε, ο Τσόρι κανει το σουτ αλλά ο Εντουάρντο μπλοκάρει

23:26Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Φεύγει ο Πάρντο και στην θέση του ο Σαλίνο στο 83΄.

23:24Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Σειρά του Σιόβα να πάρει κίτρινη κάρτα στο 81΄

23:23Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Κίτρινη κάρτα στον Σουντανί για θέατρο στο 80΄.

23:22Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Απίστευτο γκολ από τον Ιντέγε, που βγήκε στην πλάτη της άμυνας των Κροατών και από πολύ πλάγια πλάσαρε τον Εντουάρντο στην κλειστή του γωνία. 1-0 ο Ολυμπιακός

23:21Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 79΄

23:20Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Τεράστια ευκαιρία για τη Ντιναμό στο 77΄ με το σουτ του Ρογκ να σταματάει στο δοκάρι. Δεύτερο για τους Κροάτες στο παιχνίδι

23:18Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Άλλα 15 λεπτά στο παιχνίδι, το 0-0 παραμένει

Η Άρσεναλ ανοίγει το σκορ στο 77΄ με τον Ολιβιέ Ζιρού, 1-0, προηγείται της Μπάγερν

23:15Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Αλλαγή και οι Κροάτες στο 73΄ (δεύτερη) με τον Ενρίκες να αντικαθιστά τον Φερνάντες

23:14Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Η πρώτη αλλαγή του Ολυμπιακού στο 72΄ με τον Τσόρι Ντομίνγκες να παίρνει την θέση του Φορτούνη που κουράστηκε.

23:12Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Φτάσαμε στο 70΄ και το 0-0 στο Μάξιμιρ παραμένει. Το ματς έχει ρυθμό και ο Ολυμπιακός το ελέγχει

23:05Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Στο 65΄ το παιχνίδι στο Λονδίνο, Άρσεναλ και Μπάγερν πάντα στο 0-0.

23:03Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη αλλαγή για τη Ντιναμό στο 61΄. Ο Πιάτσα παίρνει την θέση του Χότζιτς

23:02Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Έχει σαφώς πολύ πιο γρήγορο ρυθμό το παιχνίδι στο πρώτο 15λεπτο του δεύτερου ημιχρόνου και ήδη οι δύο ομάδες έχουν από μία κλασική ευκαιρία. Το 0-0 παραμένει, πάντως...

22:59Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι

22:58Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Κόρνερ στο 56΄ για τον Ολυμπιακό

22:57Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Νέα επέλαση του Πάρντο στο 54΄ από δεξιά, έβγαλε τη σέντρα και προ του Ιντεγε ο Ματσέλ έδιωξε σε κόρνερ

22:56Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Απαντάει ο Ολυμπιακός στο 53΄ με τον Ιντέγε να μη μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από πολύ κοντά από την ασίστ του Πάρντο. Τρομερή ευκαιρία για τους Πειραιώτες

22:55Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Τεράστια ευκαιρία για τη Ντιναμό στο 52΄ με το σουτ του Άντολιτς να σταματάει στο δεξί δοκάρι του Ρομπέρτο. Τυχερός εδώ ο Ολυμπιακός

ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ
22:48Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Αρχίζει το β΄ 45λεπτο...

22:47Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Δεν υπάρχουν αλλαγές, οι ομάδες θα ξεκινήσουν το δεύτερο ημίχρονο με τους ίδιους παίκτες

22:45Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Βγαίνουν σιγά-σιγά οι δύο ομάδες στο «Μάξιμιρ» για το δεύτερο ημίχρονο.

22:34Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

0-0 τελείωσε και πρώτο μέρος στο «Εμιρέιτς», ανάμεσα στην Αρσεναλ και στη Μπάγερν.

22:33Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, είχαν τον έλεγχο μέχρι το 15΄, αλλά από κει και πέρα ο Ολυμπιακός ισορρόπησε πλήρως το ματς και δεν κινδύνεψε ούτε μια φορά. Με βάση την εικόνα του αγώνα στο διάστημα αυτό το 0-0 είναι απόλυτα δίκαιο αποτέλεσμα.

22:30Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Συμπληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο το 0-0 δεν αλλάζει και ο Ταλιαβέντο στελνει τις ομάδες στα αποδυτήρια.

22:26Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι τη βλέπει ο Ταβαρέλ της Ντιναμό στο 41΄ για σκληρό φάουλ στον Φορτούνη.

22:25Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Σαράντα λεπτά στο ματς, το 0-0 δεν έχει αλλάξει

22:23Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Ανέβηκαν πολύ μετά το 20΄ οι Κασάμι και Μιλιβόγεβιτς, ενώ πολύ καλά από αριστερά πάει και ο Μαζουακού.

22:20Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

0-0 στο 35΄ είναι και το άλλο ματς του ομίλου, Άρσεναλ-Μπάγερν

Αρχίζει να κερδίζει τη μάχη του κέντρου ο Ολυμπιακός, που έχει ισορροπήσει για τα καλά το παιχνίδι και βγαίνει ολο και πιο συχνά στην επίθεση.

22:19Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Πάρντο εναντίον Τάραβελ.

22:16Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Το σουτ του Μαζουακού από πολύ μακριά στο 31΄ ανάγκασε τον Εντουάρντο σε δύσκολη επέμβαση.

Μετά από μισή ώρα στο παιχνίδι το 0-0 παραμένει, με τον Ολυμπιακό να το έχει φέρει στα... μέτρα του

22:15Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Ο Χότζιτς «πήρε τη μπουκιά από το στόμα» του Κασάμι στο 29΄, στην πιο αξιόλογη φάση για τους Πειραιώτες στο ματς

22:13Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Από το φάουλ του Μασάντο στο 28΄ η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Ιντέγε, αλλά ο Ρομπέρτο δεν αιφνιδιάστηκε.

22:12Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Βολέ του Κασάμι στο 27΄ η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

22:05Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Το σουτ του Μιλιβόγεβιτς στο 20΄ ήταν άστοχο.

22:04Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Χλιαρό σουτ του Φερνάντεζ, ο Ρομπέρτο δεν είχε δύσκολο έργο στο 19΄.

22:01Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά και η εικόνα του αγώνα δεν έχει αλλάξει. Οι Κροάτες προσπαθούν κυρίως από τα πλάγια, αλλά η άμυνα του Ολυμπιακού είναι πολύ καλά στημένη.

22:00Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015