LIVE: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Σάββατο, 26 Σεπτεμβρίου 2015 20:00
Updated:22:21
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 5η αγωνιστική της Super League

22:21Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Δίκαιη νίκη του Ολυμπιακού, που μετά το 30΄  κυριάρχησε και έφτασε άνετα στο «τρίποντο». Καλό σας βράδυ

Ο Ολυμπιακός έφτασε τις 200 νίκες σε 251 ματς σε όλες τις διοργανώσεις στο Καραϊσκάκη. Το επίτευγμα αυτό ξεκίνησε στις 19 Σεπτεμβρίου 2004 με την Καλλιθέα

22:02Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Ο Γιάκος στην θέση του Τσουκαλά στο 76΄, στην τελευταία αλλαγή που κάνει ο Πετράκης

21:59Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Ο Ντουρμάζ έστειλε στην άλλη γωνία τον Βελλίδη και συνέχισε το σερί του (σκοράρει σε τρίτο διαδοχικό ματς).

21:57Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 5-0 στο 72΄

Το κέρδισε ο Μαζουακού από τον Σκόνδρα

Πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού στο 71΄

21:56Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

21:53Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Κλείνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός στο 67΄, με τον Κολοβό να παίρνει την θέση του Σεμπά. Ντεμπούτο του Έλληνα μέσου με την φανέλα του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα.

21:52Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Δεύτερη αλλαγή για τους Γιαννιώτες στο 66΄, με τον Κοζορώνη να παίρνει την θέση του Τζημόπουλου

21:40Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Ο Τζημόπουλος στην προσπάθειά του να ανακόψει τον Φορτούνη έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Βελλίδη και στο 52΄ με το αυτογκόλ αυτό ο Ολυμπιακός έκανε το 4-0.

21:39Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-0

21:32Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Στιγμιότυπο από την ένταση στο παιχνίδι μεταξύ των Ακόστα και Σαλίνο, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες

21:31Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

21:27Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Ο Μποτία με κεφαλιά στο 42ο λεπτό «γράφει» το 3-0 για τους «ερυθρόλευκους».

21:25Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Ο Κασάμι πανηγυρίζει μετά το γκολ που πέτυχε στο 31'.

21:20Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Στιγμιότυπο από τον πανηγυρισμό του Φορτούνη μετά το γκολ που σημείωσε στο 32'.

21:16Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Ο διαιτητής σφυρίζει και οι δύο ομάδες οδηγούνται στα αποδυτήρια. Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-0 το σκορ του πρώτου μέρους.

Κίτρινες κάρτες είδαν οι Ακόστα και Σαλίνο

21:15Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Ένταση στο παιχνίδι μεταξύ των παικτών και προσωρινή διακοπή

21:12Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Από το κόρνερ του Φορτούνη, ο Μποτία με κεφαλιά στο 42ο λεπτό «γράφει» το 3-0 για τους «ερυθρόλευκους» και το ματς ουσιαστικά «τελειώνει»...

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 42΄ , 3-0

21:10Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 2-0

21:08Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

21:06Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Μαζουακού στο 36΄.

21:03Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Από πολύ κοντά ο Φορτούνης με πλασέ μετά από γύρισμα του Ντουρμάζ κάνει το 2-0 και δίνει ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης στον Ολυμπιακό στο 32΄.

21:02Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 32΄

Κόντρα στη ροή του ματς οι Πειραιώτες ανοίγουν το σκορ με τον Παϊτίμ Κασάμι στο 31΄. Ο Ελβετός δέχτηκε τη μπάλα από κόντρα και με άψογο πλασέ  νίκησε τον Βελλίδη

21:01Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

21:00Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 31΄

20:56Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στο παιχνίδι χωρίς να έχει αλλάξει απολύτως τίποτα. Ο ΠΑΣ ελέγχει απόλυτα το ρυθμό και ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να βρει τους διαδρόμους για να μπει στην περιοχή του Βελλίδη

20:49Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Η πρώτη κλασική ευκαιρία του αγώνα ανήκε στον ΠΑΣ Γιάννινα, με το Ρομπέρτο στο 19΄ να νικάει τον Ναδάλες στο μεταξύ τους τετ-α-τετ

20:46Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

20:44Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Στιγμιότυπο από την έναρξη του αγώνα.

20:41Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Το σουτ του Κασάμι στο 11΄ έφυγε άουτ

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα. Ο Ολυμπιακός πέρα από το σουτ του Φορτούνη πριν από 3 λεπτά που μπλόκαρε εύκολα ο Βελλίδης δεν έχει απειλήσει την εστία του γκολκίπερ του ΠΑΣ

20:32Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Τα πέντε τελευταία χρόνια ο ΠΑΣ έχει δύο ισοπαλίες στο Καραϊσκάκη. Και οι δύο με το ίδιο σκορ (2-2), το 2010 και το 2014.

20:30Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

20:26Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Η παράδοση σαφώς και είναι υπέρ του Ολυμπιακού. Σε 20 ματς που έχουν δώσει μέχρι τώρα οι δύο ομάδες στο Καραϊσκάκη, οι «ερυθρόλευκοι» είναι αήττητοι, καθώς μετρούν 16 νίκες ενώ 4 έχουν λήξει ισόπαλα.

20:22Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ιωάννης Παπαδόπουλος, με βοηθούς τους Αλέξανδρο Γρέβενη και Γιώργο Σταυρουλάκη. Χρέη τέταρτου θα εκτελέσει ο Μιχάλης Βοσκάκης.

20:20Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μάρκο Σίλβα): Ρομπέρτο, Μποτία, Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Κασάμι, Ντουρμάζ, Σιόβας, Μαζουακού, Σαλίνο, Σεμπά, Ιντέγε

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μανιάς, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Μπέριος, Ακόστα, Λίλα, Στρούνα, Τσάβες, Ναδάλες

20:17Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Οι «ερυθρόλευκοι» εφόσον νικήσουν τον ΠΑΣ θα φτάσουν τις 200 νίκες στο Καραϊσκάκη σε 250 παιχνίδια!

20:16Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Με στόχο να κάνει το 5 στα 5 θα παίξει ο Ολυμπιακός, που την Τρίτη δίνει το δεύτερο παιχνίδι του στο Champions League με την Άρσεναλ στο Λονδίνο