STREAM
Ενεργό:21ημέρες| Ενημερώσεις:34

Συνεχής κάλυψη
24/08/2009 - 16:01ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Την τελευταία μέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος έπρεπε να περιμένει η Κίνα για να πανηγυρίσει το πρώτο της χρυσό μετάλλιο στο Βερολίνο. Η διάκριση ήρθε από την Ξούε Μπάι που θριάμβευσε στο μαραθώνιο, καθώς κάλυψε την απόσταση των 42,195 χιλιομέτρων σε 2 ώρες, 25 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα.

REUTERS
24/08/2009 - 15:59ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Το τρίτο του χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιουσέιν Μπολτ στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου του Βερολίνου, αυτήν τη φορά με την ομάδα 4Χ100 της Τζαμάικα.

REUTERS
24/08/2009 - 14:12ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Δεν τα κατάφερε ο Λούης Τσάτουμας στον τελικό του μήκους στο 12ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, αλλά αυτή τη φορά ήταν εξ αρχής δύσκολο να πετύχαινε κάτι καλύτερο. Το πρόβλημα τραυματισμού στη φτέρνα εμπόδισε τον Καλαματιανό άλτη που μετά την άκυρη πρώτη προσπάθεια δυσκολευόταν να κάνει τα άλματα και περιορίστηκε μόνο στα 7μ.59 στο 2ο και άκυρη στο 3ο, με αποτέλεσμα να μείνει στην 11η θέση, μετά τις τρεις άκυρες του παγκόσμιου πρωταθλητή στην Οσάκα, Παναμέζου Ιρβινγκ Σαλαδίνο.

REUTERS
24/08/2009 - 14:02ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Δεν επεφύλασσε κάτι ευχάριστο η τελευταία μέρα του 12ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος στο Βερολίνο για τα ελληνικά «χρώματα», αφού στον Μαραθώνιο γυναικών η Μάγδα Γαζέα (Κ) ακυρώθηκε (επειδή της έδωσε νερό ο πρωταθλητής μας του βάδην Κώστας Στεφανόπουλος κάτι που απαγορεύεται) ενώ είχε τερματίσει στην 52η θέση και η Γεωργία Αμπατζίδου εγκατέλειψε λίγο μετά το 30ο χιλιόμετρο.

EPA
22/08/2009 - 10:36ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Μετά την Οζάκα, όπου χάρισε στην Κύπρο το πρώτο της μετάλλιο -χάλκινο- σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα, ο Κυριάκος Ιωάννου έλαμψε και στο Βερολίνο, καθώς κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο ύψος, με 2.32.

REUTERS
21/08/2009 - 15:46ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Την εκτίμηση ότι πλησιάζει το μεγαλύτερο στόχο του να γίνει ένας σπρίντερ που ο κόσμος δεν θα ξεχάσει ποτέ, έκανε ο Τζαμαϊκανός Γιουσέιν Μπολτ, ο οποίος κατέκτησε χθες το χρυσό μετάλλιο στα 200 μέτρα του παγκοσμίου πρωταθλήματος στίβου που διεξάγεται στο Βερολίνο, συντρίβοντας το παγκόσμιο ρεκόρ.