Σούπερ Λίγκα: Εργοτέλης-Αρης 1-1

Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2011 20:20
UPD:17/10/2011 16:06

Μέχρι το 93' ο Αρης κρατούσε το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα, καθώς προηγείτο με το γκολ του Πάπα Σανκαρέ στον έξτρα χρόνο του ημιχρόνου. Ο Μπούντιμιρ, όμως, «μίλησε» τελευταίος και με κεφαλιά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από σέντρα του Λεάλ, χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στον Εργοτέλη, που εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη από τη 2η αγωνιστική (2-1 τον ΠΑΟΚ κι έκτοτε μετράει 3 ήττες και μία ισοπαλία).

Η ισοφάριση από της Κρητικούς, πάντως, ήρθε σε ένα σημείο που αγωνίζονταν με 10 παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Βίσιο στο 81' με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η πρώτη εμφάνιση του Σενεγαλέζου με τους Θεσσαλονικείς, μετά τη μεταγραφή του από τον Ολυμπιακό Βόλου, λίγο έλειψε να συνδυαστεί με νίκη, ενώ αξίζει να επισημανθεί ότι το γκολ που πέτυχε ήταν το πρώτο εφετινό μετά από 4 παιχνίδια για το σύνολο του Σάκη Τσιώλη.

Εργοτέλης - Αρης: Δηλώσεις Σ. Τσιώλη - Ν. Καραγεωργίου

Δηλώσεις Σ. Τσιώλη - Ν. Καραγεωργίου

Ο Αρης με το ισόπαλο αποτέλεσμα έμεινε χωρίς νίκη (τρεις ισοπαλίες) στο πρωτάθλημα.