Δεύτερος ο ΠΑΣ Γιάννινα με «τριάρα» στον Απόλλωνα Πόντου

Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2019 20:24
UPD:20:32
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΣΧΑΝΔΡΕΟΥ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα «ζοριζόταν» για 78 λεπτά στους Ζωσιμάδες απέναντι στον ουραγό της Super League 2, Απόλλωνα Πόντου, το 0-0 παρέμενε αλλά η αποβολή του Πορτουλίδη στο 71΄ αποδείχθηκε καθοριστική στο τέλος.

Η λήξη της αναμέτρησης, με την οποία έκλεισε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής στην κατηγορία, βρήκε τους Ηπειρώτες νικητές με 3-0 και μόνους στη δεύτερη θέση της κατάταξης.

Οι Πόντιοι, που είχαν δοκάρι με τον Μπρίτο στο 42ο λεπτό, δέχθηκαν το πρώτο γκολ στο 78΄ από τον Παμλίδη και στη συνέχεια παρέδωσαν «σώμα και πνεύμα».

Δύο λεπτά αργότερα ο Κρίζμαν νίκησε τον Πολίτη για δεύτερη φορά, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λεό στο 84΄. Ο ΠΑΣ Γιάννινα έφτασε στους 11 βαθμούς, δύο λιγότερους από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Σμύρνης.

Από την πλευρά της, η ομάδα της Θεσσαλονίκης συνεχίζει να βρίσκεται σε δεινή θέση καθώς μετρά πέντε ήττες και παραμένει με την ποινή των -6 βαθμών, με την οποία ξεκίνησε το πρωτάθλημα.