Ισπανία: Το ματς της χρονιάς στο «Ιπουρούα»

Κυριακή, 09 Δεκεμβρίου 2018 15:03
UPD:15:05
EPA/Juan Herrero

Σε ένα παιχνίδι με συνεχείς ανατροπές, οι Βάσκοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο με τον Σέρχι Ένριτς, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα, με τους Χοσέ Λουίς Μοράλες στο 10΄ και Ρομπέρ Πιερ στο 26΄.

Διαφήμιση του ποδοσφαίρου στο «Ιπουρούα», όπου η γηπεδούχος Έιμπαρ αναδείχθηκε ισόπαλη 4-4 της Λεβάντε, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής στην Primera Division.

Ο Γκονζάλο Εσκαλάντε ισοφάρισε στο 57΄, ενώ με δύο γκολ του Τσαρλς, στο 61ο (πέναλτι) και 65ο λεπτό, η Έιμπαρ έφτασε στο 4-2 και φάνηκε πως «κλειδώνει» τη νίκη.

Οι Λεβαντίνοι, όμως, είχαν ακόμη αγωνιστικό σφυγμό και κατάφεραν να φέρουν τα «πάνω - κάτω», μειώνοντας αρχικά με τον Τόνο στο 75΄ και φτάνοντας στο βαθμό με τον Μπόρχα Μαγιοράλ λίγο πριν ολοκληρωθούν οι καθυστερήσεις.

Η Λεβάντε είναι έκτη στην κατάταξη με 22 βαθμούς, ενώ η Έιμπαρ με 19 μοιράζεται την 11η θέση με τις Ρεάλ Σοσιεδάδ και Μπέτις.