Πόλο: Εκτός τετράδας οι Έφηβοι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Πέμπτη, 14 Σεπτεμβρίου 2017 14:25
UPD:14:30
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Η Εθνική Εφήβων ηττήθηκε με 4-9 από την Ουγγαρία στον προημιτελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος (Μάλτα), έμεινε εκτός τετράδας και θα παίξει για μια θέση από την 5η ως την 8η, αντιμετωπίζοντας αύριο (16:00) το «χαμένο» του αγώνα Σερβία-Ισπανία.

Η ελληνική ομάδα έπαιξε πολύ καλή άμυνα στα, περίπου, 14 πρώτα λεπτά αλλά δεν είχε λύσεις στην επίθεση και το 1-1 έγινε 2-6 καθώς οι Ούγγροι σημείωσαν πέντε γκολ ως τα μέσα της τρίτης περιόδου.

Η Εθνική ξαναμπήκε προσωρινά στο παιχνίδι μειώνοντας σε 4-6, αλλά με τρία αναπάντητα γκολ στην τελευταία περίοδο, οι Μαγυάροι έκλεισαν τον αγώνα παίρνοντας νίκη και πρόκριση.

Η Εθνική έπαιξε με τους, Μανθογιάννη, Αλαμάνο (1 γκολ), Κουρούβανη, Γωνιωτάκη, Κουλούρη (1), Δήμου, Τσιστράκη, Καλογερόπουλο, Γραμματικό (2), Πάτερο, Παπανικολάου, Περόπουλο και Πιόβαν.