Football League: Νέα «γκέλα» ο Άρης στον Εύοσμο

UPD:19:11
INTIME SPORTS/VILLA

Στιγμιότυπο του αγώνα

Δύο βαθμούς άφησε στον Εύοσμο ο Άρης σε εξ αναβολής αναμέτρηση της Football League (10η).

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου αναδείχθηκε ισόπαλη, 1-1, με τον Αγροτικό Αστέρα κι έχασε την ευκαιρία να «αναρριχηθεί» στην 2η θέση της κατάταξης.

Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν με τον Μπράνα Ιλιτς στο 52΄, αλλά έξι λεπτά πριν το φινάλε ο Φιλίπε ισοφάρισε για τον Αστέρα. Ο Άρης, όπως και ο πρωτοπόρος, Απόλλων Σμύρνης, έχουν δύο αγώνες περισσότερους από την 2η του πίνακα, Λαμία.

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής, τα Τρίκαλα επικράτησαν άνετα της Καρδίτσας με 2-0 κι «έπιασαν» στην 7η θέση τα Χανιά (από 21 βαθμούς). Το θεσσαλικό ντέρμπι είχε κριθεί από το πρώτο 45λεπτο, με τα γκολ των Αρναρέλλη (πέναλτι 33΄) και Κουσκουνά (42΄.)