Βέροια: Ήττα από Χέρακλες και τραυματισμοί

Σάββατο, 01 Αυγούστου 2015 20:02
UPD:20:05
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ACTION IMAGES

Η ''βασίλισσα του βορρά'' βρέθηκε να χάνει 0-1 μετά το γκολ του Τσόμερ στο 35ο λεπτό, αλλά με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο Μπαλάφας ισοφάρισε με προβολή (φωτογραφία αρχείου).

Με ήττα αποχαιρέτησε την Ολλανδία η Βέροια, καθώς η μακεδονική ομάδα έχασε στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι της στη ''χώρα της τουλίπας'' με 1-2 από την Χέρακλες Αλμέλο.

Η ''βασίλισσα του βορρά'' βρέθηκε να χάνει 0-1 μετά το γκολ του Τσόμερ στο 35ο λεπτό, αλλά με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο Μπαλάφας ισοφάρισε με προβολή.

Λίγα λεπτά αργότερα, όμως, ο σκόρερ της Βέροιας αποβλήθηκε, η Χέρακλες πίεσε και τελικά κατόρθωσε να φτάσει και σε δεύτερο γκολ, με τον Γκλάντον στο 84΄.

Εκτός της αποβολής, ο Γιώργος Γεωργιάδης έχασε στη διάρκεια της αναμέτρησης με τραυματισμούς τον Γιαννούλη και τον τερματοφύλακα Λόπεθ, ο οποίος χτύπησε στη φάση του 0-1.

Στον αντίποδα, το νέο μεταγραφικό απόκτημα του μακεδονικού συγκροτήματος, Μοχάμεντ Γιουσούφ, χρησιμοποιήθηκε από τον προπονητή της Βέροιας στο δεύτερο ημίχρονο.