Πόλο: Τρίτη η Βουλιαγμένη στην Α1 Ανδρών

Σάββατο, 30 Μαΐου 2015 20:55
UPD:20:57
INTIME SPORTS

Ο ΝΟΒ επικράτησε με 10-9 του Εθνικού στον τρίτο και τελευταίο αγώνα της σειράς για τις θέσεις 3-4 και με 2-1 νίκες έκλεισε θετικά τη χρονιά (φωτογραφία αρχείου).

Την τρίτη θέση κατέλαβε στην τελική κατάταξη της φετινής Α1 Ανδρών η ομάδα της Βουλιαγμένης.

Ο ΝΟΒ επικράτησε με 10-9 του Εθνικού στον τρίτο και τελευταίο αγώνα της σειράς για τις θέσεις 3-4 και με 2-1 νίκες έκλεισε θετικά τη χρονιά.

Στο κολυμβητήριο του Λαιμού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με διαφορά τριών τερμάτων (10-7) μερικά λεπτά πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, αλλά με δύο τέρματα ο Καρούντζος μείωσε στο ένα γκολ.

Οι «κυανόλευκοι» είχαν μάλιστα την ευκαιρία να ισοφαρίσουν και να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση, καθώς εκδήλωσαν την τελευταία επίθεση του αγώνα με παίκτη παραπάνω αλλά δεν αξιοποίησαν το πλεονέκτημα.