Πόλο: Ήττα στον ημιτελικό του LEN Trophy για Βουλιαγμένη

Παρασκευή, 10 Απριλίου 2015 23:37
UPD:11/04/2015 15:52
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΣΑΓΙΑΣ ΤΑΚΗΣ

Φωτογραφία αρχείου.

Η γυναικεία ομάδα της Βουλιαγμένης ηττήθηκε από την Πάντοβα με 9-8 στον ημιτελικό του φάιναλ-4 στο LEN Trophy, που φιλοξενείται στην Ιμπέρια της Ιταλίας.

Οι αθλήτριες του Κώστα Δήμου άργησαν να μπουν στο παιχνίδι, αλλά στα τελευταία λεπτά έκαναν ολική επαναφορά, ισοφάρισαν και είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν και να στείλουν το παιχνίδι στα πέναλτι, όμως αν και αθλήτρια περισσότερη δεν έγινε το σουτ.

Η ελληνική ομάδα βρέθηκε να χάνει με 5-3 στο ημίχρονο, αλλά με αντεπίθεση ισοφάρισε σε 7-7 στη λήξη του τρίτου οκταλέπτου με την Ρουμπέση, η οποία έκανε και το 8-8, η Πάντοβα πήρε εκ νέου προβάδισμα αλλά ο ΝΟΒ δεν κατόρθωσε να φτάσει σε τρίτη ισοπαλία, αφού όπως προαναφέρθηκε αν και είχε την τελευταία επίθεση αλλά και το αβαντάζ της παίκτριας παραπάνω δεν έκανε ούτε σουτ.

Αύριο η Βουλιαγμένη θα παίξει για την τρίτη θέση της διοργάνωσης με την ηττημένη του ζεύγους Ζέγκεντ-Ιμπέρια.