Ο Πανθρακικός νίκησε 2-0 τη Γαλατασαράι

Κυριακή, 29 Μαρτίου 2015 21:21
UPD:21:24
ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Πανθρακικός νίκησε 2-0 τη Γαλατασαράι σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στην Κωνσταντινούπολη, στο πλαίσιο προετοιμασίας των δύο ομάδων ενόψει των επικείμενων υποχρεώσεών τους.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο της τουρκικής ομάδας, που χρησιμοποίησε κυρίως τους αναπληρωματικούς ποδοσφαιριστές της καθώς όλοι οι διεθνείς της είχαν υποχρεώσεις με τις Εθνικές ομάδες τους.

Και η ακριτική ομάδα, όμως, χρησιμοποίησε παίκτες που δεν έχουν αρκετό χρόνο συμμετοχής, ανοίγοντας το σκορ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Ντινγκινί.

Στο 61ο λεπτό ο Κάσες σούταρε από πλάγια θέση, ο τερματοφύλακας Σινάν απέκρουσε ασταθώς, αλλά ο Χασομέρης που κέρδισε την μπάλα ανατράπηκε και ο Ιγκόρ διαμόρφωσε το τελικό σκορ από τα 11 μέτρα.